נתח שוק וצרכנות

5 טיפים לנהיגה בטוחה בדרכים

יש לכם רכב משפחתי ואתם רוצים לנהוג בו בצורה בטוחה? אספנו עבורכם חמישה טיפים חשובים לנהיגה בטוחה הן בחורף והן בקיץ, אותם תוכלו גם לשתף עם בני המשפחה והחברים.

תוכן מקודם 03/10/2019 12:56

א+א-

בצעו טיפולים תקופתיים ותחזקו את הרכב כיאות

כאשר רוכשים רכב חדש, נראה כי הוא הולך להשאר במצבו התקין למשך שנים רבות. אך, לעתים אנו שוכחים כי תחזוקת הרכב היא זו שמשפיעה על אורך חייו. חשוב לבצע את הטיפולים התקופתיים, לבדוק מים ושמן, לבדוק את רפידות הברקסים ולבצע טיפולים בחורף ובקיץ. כך, עם רכב שנבדק היטב אתם יכולים לדעת שהוא בטוח לנהיגה. כמובן, חשוב לבדוק בכל תקופה את הצמיגים שלכם ולוודא כי הם כשירים לנהיגה.

 

אם הרכב שלכם ישן יותר, כדאי לבצע את הטיפולים המומלצים במוסך ולבחון מתי הוחלפה רצועת טיימינג? האם הסוללה תקינה ברכב? וכן האם יש תקלות מצטברות במערכת ההיגוי, הבלמים, ההילוכים ומערכות חשובות נוספות?

 

עשו ביטוח מקיף

ביטוח מקיף לרכב מאפשר לכם לקבל את הפיצוי המרבי ביחס לשני סוגי הביטוח האחרים – ביטוח צד ג’ וביטוח חובה. עם פוליסה זו תוכלו לדעת כי גם אם הרכב שלכם נגנב, שמשתו נותצה או שהוא ניזוק בתאונה קשה ונמצא במצב טוטאל לוס – תקבלו את הכספים כדי לתקנו או כדי לקנות רכב חדש. כמובן, חשוב לנהוג בזהירות אבל לא תמיד ניתן לשלוט בדפוסי הנהיגה של סביבתכם. טעויות אנוש מתרחשות ועם ביטוח מקיף אתם יכולים להיות מכוסים כנגדן.

 

מומלץ לבדוק ברשת האינטרנט את מחירי הפרמיה המוצעים לכם ולבחור בחברה המציעה את הכיסוי המירבי, במחיר האטרקטיבי ביותר. שימו לב שכדאי לעבוד עם חברת ביטוח גדולה ומוכרת עם שירות לקוחות איכותי ומהיר שתוכל לעזור לכם באופן מידי במקרה של תביעה.

 

הוסיפו מגוון אביזרי בטיחות לרכב

כיום, כאשר הרכבים האוטונומיים כמעט ונכנסו באופן מוחלט לשוק הבינלאומי מערכות בטיחות שהותקנו בהן החלו להשתלב גם ברכבים משפחתיים רגילים. בין השאר תוכלו למצוא את החיישנים של מובילאיי המאפשרים לדעת אם הרכב סוטה מהנתיב ללא כוונה, אם יש אדם או אובייקט לפני ואחרי הרכב ואפילו לבלום את הרכב בשעת חירום.

 

לצד כל אלה תוכלו להוסיף לרכב עוד מגוון אמצעי בטיחות כמו מצלמת רוורס, לבחור ברכבים עם בקרת שיוט אדפטיבית המשנה את המהירות בהתאם למהירות של הרכב לפניכם וכן להוסיף לרכב מערכות עם גלאי נפח המתריעות אם נשאר ילד ברכב. כדאי לדעת כי חלק מהמערכות הללו יכולות להוזיל באופן משמעותי את האגרה השנתית שלכם וגם את עלות פוליסת הביטוח לרכב.

 

עייפים? עצרו להתרעננות

תאונות רבות נגרמות כאשר הנהג עייף או לא מרוכז. בימים חמים במיוחד או בימים שבהם לא ישנתם מספיק שעות, מומלץ להמנע ככל האפשר מנהיגה. אם אתם בכל זאת חייבים לנסוע לעבודה או למקום אחר כדאי להכין ברכב חטיפים ושתייה, לעצור מדי פעם לשתות קפה ולשחרר את הרגליים בהליכה קלה בפארק או ברחוב. אם אתם מתחילים נסיעה ארוכה כדאי להתכונן מראש עם רשימה של מקומות בהם ניתן לעצור בדרך ולקנות חטיפים קלים ומשקה.

 

אם אתם נוסעים נסיעה ארוכה ברכב לארוחת חג או לטיול, בדקו האם יש נהגים נוספים ברכב (עם רישיון כמובן) שיכולים להחליף אתכם לשעה קלה ליד ההגה? עדיף לבקש עזרה, בלי בושה, מאשר לנסוע ולסכן את החברים ובני המשפחה כאשר אתם עייפים.

 

הוסיפו מערכות בידור לילדים

הילדים מפריעים בנהיגה? תוכלו להוסיף להם מערכות בידור המותקנות ברכב או להכין טאבלט/טלפון נייד עם משחקים ופעילויות. אפשר גם להתכונן מראש עם חידון טריוויה מעניין, מוזיקה שהם אוהבים במערכת השמע או לשיר ביחד. ילדים נוטים להשתעמם כאשר הם מבצעים פעולה מונוטונית לאורך זמן. לכן, אם אתם מתכננים נסיעה למקום מרוחק שאורכת מספר שעות כדאי להכין מראש מספר סוגי פעילות שונים.

 

נסיים בטיפ אחרון בהקשר זה: יש לכם בני נוער וילדים קטנים? תנו לגדולים משימה מרתקת – להכין פעילות מרתקת לקטנטנים. תוכלו להעניק להם את האתגר המיוחד – לנסוע במשך שעה שלמה מבלי שהקטנים יפצחו בקריאת "משעמם לי" ולו פעם אחת. אם הצליחו לעמוד באתגר הן הקטנים והן הגדולים יוכלו לזכות במתנה או פרס מיוחד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה