חדשות שוק ההון

”מספנות ישראל” מוכרת כלי שיט למדינה באפריקה תמורת 132 מיליון ₪

כלי השיט יסופקו במשך שנתיים וחצי בהתאם לאבני דרך שסוכמו בין הצדדים; ובנוסף ינתנו שירותי תמיכה טכנית במדינה עצמה

חדשות ספונסר 03/10/2019 12:23

א+א-

חברת גולד מדווחת היום כי מספנות ישראל התקשרה בהסכם בדבר ייצור ואספקה של כלי שיט, ציוד ושירותים עבור מדינה באפריקה. מספנות ישראל היא חברה כלולה של חברה המוחזקת על ידי גולד בעקיפין בשיעור של 25%. 

 

נזכיר כי בתחילת ספטמבר התקיימו התנאים לשינוי המבנה במספנות ישראל, במסגרתם הוקמה חברה חדשה אליה העבירו בעלי מניות המספנה והחברה ביניהם את מלוא אחזקותיהם במספנה, כך שהמספנה היא כיום חברה נכדה של גולד.

 

התמורה שתקבל המספנה בגין המוצרים שתספק למדינה באפריקה תעמוד על סך של כ-132 מיליון ₪ וכוללת תשלום מקדמה מראש. המספנה התחייבה לספק את המוצרים בהתאם לאבני דרך לאורך תקופת ביצוע של כשנתיים וחצי, והתמורה תשולם על פי אבני דרך אלה.

 

במסגרת העסקה אף תוענק ללקוח אחריות הנעה בין שנה לשנתיים, לפי סוג המערכות, ובנוסף ינתנו שירותי תמיכה טכנית במדינה עצמה.

 

כפי שנמסר מהנהלת המספנה, הרווחיות הצפויה מהעסקה המדוברת אינה חורגת מהרווחיות הממוצעת בתחום הפעילות במגזר הימי של המספנה .  

 

מספנות ישראל היא אחת המספנות בבעלות פרטית הגדולות במזרח התיכון, והנמל הפרטי הראשון והיחיד בישראל, עד להפרטת פעילותו של נמל אילת ב-2013. מתקני החברה ומשרדיה ממוקמים בחלקו המזרחי של נמל הקישון בחיפה על שטח של 335 דונם שנחכר מחברת נמלי ישראל. בעלי השליטה במספנות הם קבוצת משקיעים פרטיים בראשות סמי קצב, שלמה שמלצר ושלומי פוגל

 

בשנים האחרונות מספנות ישראל מתמקדות בבניית כלי שיט צבאיים מהירים, בינוניים (עד 500 טון) וקטנים (עד 70 טון), המיועדים בעיקר לביטחון שוטף ("שלדג") ולתקיפה (סטי"ל). הספינות משמשות את חיל הים הישראלי ומיוצאות למדינות שונות. החברה אחראית גם לאינטגרציה של מערכות שנרכשו מגורמים חיצוניים כגון מנועים, מערכות קשר, ניווט ולחימה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה