נתח שוק וצרכנות

המדריך המקיף להשוואת ביטוח מקיף לרכב

ריכזתם משאבים וקניתם רכב חדש? מזל טוב! במיוחד עבורכם בדקנו מה כדאי לבדוק לפני שרוכשים ביטוח מקיף לרכב החדש שלכם

תוכן מקודם 03/10/2019 10:11

א+א-

כדי שתוכלו לרכוש את הביטוח המקיף הזול והמתאים ביותר בשבילכם מומלץ לערוך השוואת מחירים, פעולה יחסית פשוטה שתעזור לכם לסנן את ההצעות הרבות מחברות הביטוח השונות. בימינו, בנוסף על היותה פעולה פשוטה, ניתן לבצע השוואת ביטוח מקיף און ליין גם במהירות, באמצעות מגוון אתרים ברחבי הרשת.

 

ביטוח מקיף הוא בבחינת רשות, אך אינספור אנשים מודים מדי יום על כך שהם בחרו לרכוש אותו. ביטוח זה נועד לכל אותם המקרים בהם הרכב ניזוק – בין אם עקב תאונה, שריפה, פריצה או כל פגיעה אחרת – כך שאתם תוכלו לקבל תשלום פיצויים בגין מקרים אלו, הנפקת רכב חלופי במידת הצורך, כיסוי נזקים ועוד. אז השתכנעתם כי עליכם לערוך השוואה בין סוגי החברות השונות שמציעות ביטוח רכב מקיף וכעת תקבלו מידע חיוני לגבי הדברים הנוספים שעליכם לבדוק במהלך ההשוואה.

 

8 עקרונות ההשוואה

 

1. מהי רשימת האירועים שעבורם תוכלו לקבל פיצוי על נזק לרכב

ביטוח מקיף מכיל ברוב חברות הביטוח את המקרים בהם הרכב ניזוק. עם זאת ישנן פוליסות ביטוח שונות, אשר מציעות הרחבות מסוימות כמו למשל פעולות איבה, מלחמה, עובדים שנפגעו ברכב במהלך נהיגה כמו עובדי מוסך ועוד. לכן כאשר אתם עורכים השוואת ביטוח מקיף און ליין, חשוב לשים לב לאירועים שבמסגרתם תוכלו לקבל פיצוי על נזק לרכב.

 

2. מה הנוסחה לקביעת שווי הרכב

ברוב המקרים חושפות חברות הביטוח בפני הלקוחות הפוטנציאליים שלהם את הנוסחה באמצעותה הם מחשבים את שווי הרכב, ועל ידי כך למעשה להעניק לכם הצעה לביטוח מקיף. במידה והנוסחה אינה מופיעה בפוליסת ביטוח המקיף, אל לכם להתבייש, אתם יכולים וצריכים לשאול מהי.

 

3. האם יש הרחבות ללא תשלום או הגנה לאביזרים שהתווספו לרכב ואינם חלק מהמפרט

רוב חברות הביטוח מציעות פוליסת ביטוח מקיף המתייחסת רק לאביזרי הרכב שנכללו במפרט הבסיסי שלו. לכן אם ברשותכם אביזרים שהוספתם או שהתווספו לרכב מעבר למה שמצוין במפרט, חשוב לדעת לציין אותם גם כן.

 

4. האם יש תנאים מקלים לקביעת טוטאל לוס או אבדן גמור להלכה

חשוב לבחון היטב את פוליסת הביטוח המקיף שמציעות לכם חברות הביטוח השונות בעת שאתם עורכים את ההשוואה. למשל, ישנן פוליסות שמציעות תנאים מקלים פחות מ-30 יום לרכב שנגנב או קביעת אובדן גמור לרכב שיש לו גם פחות מ-50% נזק.

 

5. מה התנאים לקבלת רכב חלופי ובאיזה מחיר

אחד הנושאים החשובים שכדאי לשים אליהם לב כאשר אתם עורכים השוואת ביטוח מקיף הוא התנאים שעומדים לקבלת רכב חלופי והעלות שלו. כל חברת ביטוח מציעה תנאים שונים, לכן כדאי לעמוד על ההבדלים ביניהם על מנת שתוכלו לרכוש את הפוליסה המתאימה בשבילכם.

 

6. מה גובה ההשתתפות העצמית ואיך שינוי שלה משפיע על מחיר הפרמיה

השתתפות עצמית היא דבר אשר נדרש מכל מבוטח כאשר הוא פונה לחברת ביטוח במטרה לרכוש ביטוח מקיף. כאשר אתם עורכים את ההשוואה שלכם, חשוב לשים לב לפרט של גובה מחיר ההשתתפות העצמית וכמובן, איך השינוי שלה משפיע על מחיר הפרמיה בכלל.

 

7. מהם התנאים לקבלת רכב חדש או רכב בשווי של רכבכם

בבואכם לרכוש ביטוח מקיף כדאי להתעכב על התנאים בהם אתם זכאים לקבל רכב חדש או לפחות אחד אשר שווה בערכו הכספי לרכב שלכם. חברות ביטוח שונות מציעות תנאים שונים, לכן מומלץ לבחון זאת היטב לפני שרוכשים ביטוח מקיף אצל חברת ביטוח מסוימת.

 

8. מהי רמת השירות שתקבלו

הסעיף האחרון ואולי אחד החשובים ביותר מבין עקרונות ההשוואה הוא רמת השירות שתקבלו מחברת הביטוח שאצלה תבחרו לרכוש ביטוח מקיף. את הנתון הזה תוכלו לבדוק לפי מדד השירות שפרסם משרד האוצר, וכמובן לפי ההתרשמות האישית שלכם מזמינות ומקצועיות נציגי חברת הביטוח ואתר האינטרנט שלה.

 

עכשיו כשיש בידיכם את כל המידע הרלוונטי והחשוב הזה, אנו בטוחים כי ברגע בו תרצו לרכוש ביטוח מקיף לרכב שלכם, תערכו השוואה מקיפה ועניינית שתעזור לכם לקבל את ההצעה הטובה והמשתלמת ביותר בשבילכם. את המידע החשוב הזה אתם יכולים לבחור לשתף עם משפחתכם וחבריכם הקרובים כדי שגם הם יוכלו ליהנות מתנאי ביטוח מקיף המתאימים להם בצורה הטובה ביותר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה