רני צים רוכשת מצמח המרמן ואשדר מקבוצת אשטרום מרכז מסחרי בגני תקווה

החברה תשלם תמורה של כ-175 מיליון שקל; הפרויקט כולל 250 יחידות דיור בשני מגדלים, לצד מרכז מסחרי, שטחי משרדים ושטחי ציבור

חדשות ספונסר 02/10/2019 12:13

א+א- 1

חברת "רני צים מרכזי קניות בע"מ" חתמה על הסכם לרכישת המרכז המסחרי "לב גני תקווה" מידי החברות צמח המרמן בע"מ ואשדר חברה לבנייה בע"מ, מקבוצת אשטרום, תמורת כ-175 מיליון שקל. צים תרכוש מידי שתי החברות את המרכז המסחרי ששטחו כ-8,800 מ"ר, שלצידו 250 מקומות חניה.

 

לצד המרכז המסחרי, מוקם פרויקט מגורים ייחודי בהיקף של 250 יח"ד על ידי צמח המרמן ואשדר. הפרויקט כולו הינו פרויקט של עירוב שימושים, והוא צפוי להפוך לאחד ממוקדי הפעילות המרכזיים של גני תקווה והאזור הודות למגוון הרחב של עסקים, מוסדות ציבור, מוקדי בילוי ופנאי המוקמים בו.

 

רני צים, בעל השליטה ב’רני צים מרכזי קניות’: ״גני תקוה מתפתחת במהירות והופכת לישוב עירוני משגשג בלב אזור הביקוש של בקעת אונו וגוש דן המזרחי. המרכז המסחרי ״לב גני תקוה״ ממוקם במע״ר של הישוב, מוקף באזור מגורים שוקק חיים, בתי ספר, קרית ספורט, בית דיור מוגן, מוסדות תרבות וגובל בפארק הייחודי ״שדרת התקוות״, החוצה את גני תקוה ממערב למזרח.

 

אנו מאמינים ביכולתנו להשביח את מתחם ״לב גני תקוה״ ולהפוך אותו למתחם לייף סטייל חברתי ייחודי של בילוי ופנאי, בהרמוניה מלאה עם מתחם המגורים הסמוך, כך שיהפוך לאבן שואבת לגני תקוה ובקעת אונו כולה. בהתאם לכך, אנו צופים כי המרכז המסחרי יניב 3 שנים לאחר פתיחתו NOI שנתי בסך של כ-15 מיליון ש"ח. צים מרכזי קניות הינה גורם דומיננטי בשוק מרכזי המסחר בישראל, ובכוונתנו להמשיך ולפעול להרחבת נוכחות הקבוצה בפריפריה ובמגזר הערבי גם בהמשך״.

 

ארנון פרידמן, מנכ"ל אשדר: "אנו שמחים שחברת "רני צים מרכזי קניות בע"מ" תמשיך את השכרת החנויות והמשרדים ופיתוח המרכז המסחרי, הנבנה על ידי אשדר  וצמח המרמן כחלק ממתחם המשלב את פרויקט המגורים של החברות. אנחנו רואים במרכז האיכותי, שצפוי להיפתח לאחר אכלוס שני מגדלי המגורים, חלק מהפרויקט המשולב המהווה יתרון משמעותי לדיירים. אשדר מקבוצת אשטרום מתמקדת ביזום, תכנון, בנייה ושיווק של פרויקטים למגורים ותזרים המזומנים הצפוי לה מהעסקה יופנה לקידום התחלות בנייה לפרויקטים שבליבת העסקים שלה". 

 

הפרויקט מבוצע על ידי הקבלן "קבוצת אשטרום בע"מ", ומלווה ע"י בנק מזרחי טפחות ומנורה מבטחים ביטוח. צמח המרמן ואשדר יוצגו בעסקה ע"י עו"ד רונן מאור ועו"ד עמית יוחפז ממשרד מ. פירון, וכן ע"י עו"ד יהודה טלמון. רני צים יוצגה ע"י עו"ד זהבית שחף, בליווי משרד עורכי הדין גרוס.

 

על פי ההסכם בין צים לצמח המרמן ואשדר, תמורת העיסקה תשולם לאורך תקופת הבנייה, שצפויה להסתיים עד לסוף דצמבר 2020. עוד סוכם כי החל מחתימת ההסכם רני צים ימשיך לקדם ולנהל את השכרת השטחים המניבים שחלקם כבר הושכר על ידי המוכרות.

 

חיים פייגלין, מנכ"ל צמח המרמן: "הפרויקט ממוקם בלב המע"ר החדש של גני תקווה. גני תקוה הינה אחת הערים המשגשגות בבקעת אונו ומהווה אזור ביקוש בגוש דן המזרחי. אנחנו מאמינים בבניית פרויקטים מעורבי שימושים בכלל ובפרויקט "לב גני תקוה" בפרט. השטחים המסחריים במתחם מסווגים בשתי החברות כמלאי עסקי למכירה, ולכן פעלנו למציאת רוכש ראוי בעיתוי נכון לביצוע המכירה. חשוב לנו שניהול שטחי המסחר יימצא בידיים אמינות ומקצועיות, כמו חברת רני צים, כך שיתמוך במתחם המגורים הסמוך שלנו וכמובן ישרת את גני תקווה והסביבה כולה. הפרויקט נמצא כיום בשלבי בנייה מתקדמים ולכן העסקה עם רני צים היא עסקה משתלמת ונכונה לכל הצדדים. גם בעתיד נשאף ליזום מתחמי מגורים עירוניים משמעותיים הכוללים שטחי תעסוקה ומסחר".

 

בני חליף מנהל הנכסים ושיווק של רני צים מרכזי קניות מוסר: בעידן בו האונליין מהווה אתגר משמעותי בזירת הקמעונאות אנו מאמינים כי למרכזי קניות שכונתיים הכוללים עירוב שימושים, הפוטנציאל הגדול ביותר בתחום, כל זאת כאשר אנו עדים לתרבות הצריכה והבילוי המשתנים ללא הרף. הצרכן החדש מנהל את משאב הזמן שלו בצורה יעילה ומעדיף את הבילוי, העבודה וצריכת השירותים שלו בקרבת הבית. 

 

גני תקווה ובקעת אונו צמאים למרכז אשר מיצובו יהיה כמרכז בילוי, קניות ושירותים פרימיום ויכלול מסעדות, בתי קפה, דוכני מזון בסגנון street food’ מעדניית בוטיק לצד שירותים כגון מתחם אימונים אישיים/ מעצב שיער/מכון טיפוח/ מרפאות כל אלה לצד עוגנים אשר חתומים בפרויקט: סופרמרקט מהרשת המצליחה "חביב", דראגסטור מרשת סופר-פארם וסניף של רשת "רולדין".

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    עלה והצלח

    יאיר 02/10/2019 13:37