חדשות שוק ההון category name

ביוליין מודיעה על טיפול לחולה הראשון בחלק 2 של הניסוי לטיפול בגידולים מוצקים

תוצאות ראשוניות של חלק 2 של הניסוי צפויות להתקבל עד סוף 2020; בשלב העלאת המינונים של הניסוי, שהושלם החודש, התרופה התגלה כבטוחה וללא תופעות לוואי חמורות

חדשות ספונסר 25/09/2019 14:41

א+א- 1

ביוליין אר. אקס. הדואלית, חברה ביופרמצבטית בשלבי פיתוח קליניים שמתמקדת באונקולוגיה, הודיעה היום על מתן טיפול תרופתי לחולה הראשון בחלק 2 של הניסוי הקליני Phase 1/2a עבור AGI-134, תרופה שמעוררת תגובה אנטי-סרטנית ישירה, כמו גם השפעה דמוית חיסון, באמצעות מנגנון ייחודי, שמתמקד באנטיגנים ייחודים לסרטן וספציפיים לחולה.

 

בשלב העלאת המינונים של הניסוי, שהושלם מוקדם יותר החודש, AGI-134 התגלה כבטוח ונסבל היטב, ללא תופעות לוואי חמורות או כאלו העשויות להגביל את המינון.

 

פיליפ סרלין, מנכ"ל ביוליין אר. אקס., אמר, "בעקבות ההשלמה המוצלחת של חלק 1 של הניסוי וקביעת המינון המומלץ, אנחנו שמחים להודיע על השקת חלק 2 של הניסוי הקליני Phase 1/2a עבור AGI-134, המוצר האונקולוגי השני שלנו. בניסויים פרה-קליניים, AGI-134 הוביל לנסיגה של גידולים ראשוניים, מנע צמיחה של גידולים משניים ועורר תגובה חיסונית שעשויה למנוע את ההתפתחות של גרורות עתידיות. אנחנו מצפים לתוצאות הראשוניות מחלק 2 של הניסוי, שצפויות להתקבל עד סוף 2020".

 

הניסוי הקליני Phase 1/2a הוא ניסוי רב-מרכזי, ללא סמיות שצפוי להיערך בכ-15 מרכזים בארה"ב, בבריטניה ובישראל. המטרות המרכזיות של הניסוי הן הערכת הבטיחות והסבילות של AGI-134 במינון המומלץ כטיפול במספר סוגי גידולים מוצקים, סריקה נרחבת של סמנים ביולוגיים והוכחת מנגנון הפעולה של AGI-134. כמו כן, יעילותו של AGI-134 תיבחן באמצעות פרמטרים קליניים ופרמאקודינמיים.

 

AGI-134 הוא מולקולה סינתטית של אלפא-Gal שנמצאת בפיתוח כאימונותרפיה לגידולים מוצקים הנבדלת לעומת טיפולים אימונותרפיים אחרים. AGI-134 מסמן את התאים הסרטניים באלפא-Gal על ידי החדרתו אל תוך הגידול, ובכך ממקד נוגדנים כנגד אלפא-Gal, שקיימים בגוף באופן טבעי בכמויות גדולות, כנגד הגידול המטופל.

 

קישור הנוגדנים אל הגידולים המטופלים מעורר תגובה חיסונית של מערכת המשלים, שהורסת את תאי הגידול ומייצרת סביבה דלקתית סביב הגידול. זו בתורה מעוררת תגבוה חיסונית מערכתית (חיסון) כנגד אנטיגנים סרטניים של המטופל.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אסור לה להודיע הודעות כאלו

    שיתחילו בשקט :) זה רק גורם למניה רוח גבית לרדת עוד יותר
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    shmulic12 25/09/2019 21:21