ג’נריישן קפיטל: התקבל רישיון ייצור קבוע לתחנת הכוח אלון תבור

התחנה תחל עתה בהפעלה מסחרית; תחנת הכוח הצפונית ברמת גבריאל צפויה לקבל רישיון יצור קבוע עד מחצית הרבעון הרביעי 2019

חדשות ספונסר 25/09/2019 14:05

א+א-

קרן התשתיות והאנרגיה, ג’נריישן קפיטל, מדווחת היום על אבן דרך משמעותית בחברת רפק אנרגיה, המוחזקת בשיעור של 50%. ג’נריישן מדווחת, כי תחנת הכוח אלון תבור, שרפק אנרגיה שותפה בה, קיבלה רישיון יצור קבוע מרשות החשמל.

 

רפק אנרגיה מחזיקה ב-82.2% מתחנות הכוח הצפוניות אלון תבור ורמת גבריאל. הרישיון ניתן לאחר שבתחילת החודש סיימה התחנה בהצלחה את מבחני הקבלה והביצועים של חברת החשמל. עם קבלת רישיון הייצור תחל כעת אלון תבור בהפעלה מסחרית ותספק ללקוחותיה חשמל בהספק מותקן של 73 מגה וואט חשמל לשעה. 

 

בנוסף, הושלמה הקמת קו הקיטור בתחנת הכוח אלון תבור, ובמהלך השבועות הקרובים צפויה התחנה להשלים את היערכותה לאספקת קיטור ותחל באספקת 40 טון קיטור בממוצע לשעה ללקוחותיה.

 

בתחילת החודש עדכנה ג’נריישן, כי גם תחנת הכוח רמת גבריאל החלה במבחני קבלה פנימיים לקראת מבחני קבלה וביצועים ע"י חברת החשמל. התחנה צפויה לקבל רישיון ייצור קבוע מרשות החשמל עד מחצית הרבעון הרביעי 2019. עם קבלת רישיון הייצור, תחל התחנה בהפעלה מסחרית ותספק אף היא ללקוחותיה חשמל בהספק מותקן של 73 מגה וואט לשעה ו-40 טון קיטור בממוצע לשעה למפעל נילית. תחזית ה-EBITDA הממוצע השנתי של שתי התחנות לתקופת הרישיון הינה 150 מיליון שקל. 

 

ג’נריישן קפיטל השלימה לאחרונה מספר עסקאות וזכיות - בחודש יולי 2019 זכתה קבוצת MRC בה חברה ג’נריישן קפיטל (באמצעות רפק אנרגיה) במכרז חברת החשמל לרכישת אתר ייצור החשמל ’אלון תבור’, שכולל 3 תחנות כוח פעילות בהספק של כ-583 מגה וואט, כאשר בנוסף ניתנה לקבוצה אופציה להקים באתר תחנת כח נוספת בהספק של עד 230 מגה וואט. יצויין, כי מדובר בתחנת כוח הנפרדת מתחנת הכוח אלון תבור המוחזקות ב-82.2% ע"י רפק אנרגיה. חלקה של רפק אנרגיה בקבוצת MRC עומד על 31% וצפוי לגדול בסגירה הפיננסית ל-33.3%.

 

בנוסף, רכשה ג’נריישן מידי אלקטרה את החזקתה בחברות בעלות הרישיון להקמה והפעלה של התשתיות לחלוקת גז טבעי בדרום ובנגב וכן התקשרה במזכר הבנות עם גרנית הכרמל לרכישת חברת GES, הפועלת בתחום המים ואיכות הסביבה. בנוסף, הגדילה ג’נריישן קפיטל את חלקה בחברת סולגרין הבורסאית, הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות, והפכה לבעלת השליטה בה.

 

החודש השלימה ג’נריישן קפיטל בהצלחה הנפקת מניות בהיקף של 525 מיליון שקל. ההנפקה יותר מהכפילה את הונה העצמי של החברה שעמד ב-30.6.2019 על כ-385 מיליון שקל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה