דר אמוץ שמי, מנכל ומייסד סיילנסיד קרדיט: יח"צ

חברת סיילנסיד המפתחת תרופה לטיפול בסרטן הלבלב משלימה סבב גיוס מבעלי מניות קיימים ומוסיפה משקיעים באמצעות Together

פגשנו את ד’ר אמוץ שמי, מנכ"ל ומייסד החברה וביקשנו ממנו להשיב על 5 שאלות

מערכת ספונסר 25/09/2019 12:12

א+א- 3

כשאומרים את המילה "המחלה" כולם יודעים שמדובר על מחלת הסרטן. המחלה היא המגפה הקשה ביותר של העולם המערבי של ימינו ואילו סרטן הלבלב, ידוע כאחד הסרטנים הקטלניים ביותר, כאשר שיעור ההישרדות של הלוקים בו - עומד על אחוזים בודדים בלבד.

 

חוקרי הסרטן הטובים בעולם עמלים על פיתוח תרופה או טיפול שיוכל להטיב עם החולים, להאריך את חייהם ולשפר את איכותם, אך ב-30 השנים האחרונות לא היתה פריצת דרך משמעותית בתחום,

 

מהי פריצת הדרך שלכם בסיילנסיד?

הצלחנו לפתח לראשונה תרופה ממוקדת במיוחד המשתקת את גורם המחלה ב-95% מהמקרים. בשונה מכימותרפיה, שמחלישה את כל המערכת – כולל את החלקים הטובים שאינם חולים, כאן התרופה משתקת גנטית אך ורק את הגן שעבר מוטציה ומאיץ את הגידול בקצב מסחרר. קצב שהגוף לא עומד בו.

בכך, אנו משיגים גם יעילות גבוהה וגם נמנעים מתופעות לוואי כמו בכימותרפיה שבדרך כלל "הורגות" את החולה בנוסף למחלה.

בנוסף, כדי להבטיח את יעילות הטיפול לא היה די בפיתוח התרופה - פתרנו גם את אופן מתן התרופה כך שלא תתבצע בהזרקה חד פעמית אלא שישמר פיזור רציף ולמשך חודשים. בכך, הבטחנו מיקוד גם בפיזור התרופה בגוף, כך שיוגבל רק לתחומי הגידול.

 

אילן שילוח, יו"ר סיילנסיד / קרדיט: יח"צ

 

החברה ידועה בצוות הבכיר המוביל שלה, הכולל בין היתר את אילן שילוח שמכהן כיו"ר. ההנפקה שתוכננה ב 2014 לנאסד"ק נראתה מבטיחה - מדוע משכתם אותה?

בסוף 2013 ותחילת 2014 השוק היה פעיל בצורה דרמטית להנפקות ביוטק אטרקטיביות. עד כדי כך שבשלב מאוד מסוים חברות ללא תרופה, אפילו לפני או במהלך פאזה 1, הצליחו להנפיק.

אנחנו הגשנו תשקיף 1F באמצע שנת 2014. באותה העת שוק ההנפקות הראשוניות בביוטק התקרר, כך שחיכינו עוד כשנה ומשכנו תשקיף ב-2015 כשנוכחנו שנאסד"ק אכן חזר לחפש חברות עם אופק יותר ברור, לרוב בפאזה 2-3.

 

מאז ביטול ההנפקה החברה רשמה התקדמות משמעותית, אז מדוע החברה יוצאת לסבב גיוס קטן יחסית, מדוע אתם לא יוצאים עכשיו להנפקה בנאסד"ק? 

ב2014 היינו רק בפאזה 1, בניסוי ראשוני ורק בישראל, שהוא מוקדם מדי להנפקה בנאסד"ק.

היום אנחנו אחרי אישור FDA לניסוי מבוקר ומקיף גם בארה"ב. הצלחנו להקים יכולת ייצור במודעין לפי הסטנדרטים של ה-FDA ולפתוח ניסוי בבתי חולים מובילים בתחום הסרטן בארה"ב ובארץ. למעשה, אנחנו כבר רואים בחולים הראשונים תוצאות מאוד טובות, למשל בהתכווצות ברורה של קוטר הגידולים, התכווצות ניכרת שנמשכת זמן רב באופן מובהק יותר מקבוצת הבקרה, ואנחנו מתקרבים לבשלות לקראת הנפקה משמעותית.

מטרת הגיוס היא להשלים 3 מיליון דולר ובהמשך נצא לגיוס בשווי גבוה יותר להשלמת כ-15 מיליון דולר.

 

איך התרופה של סיילנסיד עובדת? ומה הבשורה אשר מביאה לחולי סרטן הלבלב?

התרופה מבוססת על תחום בביולוגיה הנקרא השתקה גנטית. תחום מאוד מלהיב בפיתוח תרופות, אבל גם מאוד מאתגר, בעיקר בגלל בעיית אופן הולכת התרופה. סוג תרופות כאלה מתכלות בגוף תוך דקות עד שעות ספורות כאשר הגוף חש מעין התקפת ווירוסים ומתגונן על ידי המנגנונים הטבעיים שלו. אנחנו ידענו לנצל השתקה גנטית באופן מאד סלקטיבי – גם בבחירת גן המטרה וגם בדרך שלנו למתן התרופה.

בעת השימוש בסיילנסיד החולים יחוו התכווצות גידול וירידה בכאב, שיפור באיכות חייהם והארכה בתוחלת חייהם.

 

חברות רבות מנסות לפתח תרופות שונות לסוגי הסרטן השונים. מה היתרון שלכם ביחס למתחרים בקטגוריה?

אנחנו הראשונים שהצליחו לפתח תקיפה ממוקדת ויעילה של הגן הגורם למחלה, הקרוי KRAS.

לא רק שיעילות התרופה שלנו מוכיחה את עצמה, אלא שיפרנו משמעותית את תהליך נטילת התרופה, שהחולה יידרש בטיפול רק אחת לשלושה חודשים ואינו מוסיף תופעות לוואי כלל.

מה שחשוב מעל לכל אלה כמובן התוצאות הקליניות בחולים - הן הקובעות. אנחנו בתחושה שזה הרגע בו האופק מתחיל להתבהר – התוצאות הראשונות כבר כאן והן מאוד מעודדות.

כעת, נותר לנו להכניס את כל החולים הדרושים למעקב גם בתקופה הקרובה, לשם כך אנו מגייסים כ-3 מיליון דולר, וגם בתקופה ארוכה יותר לשנה הבאה, לשם כך נגייס בהמשך כ-15מיליון.

 

לפרטים נוספים על חברת סיילנסיד באתר Together לחץ כאן

 


ד"ר אמוץ שמי הוא השותף המייסד של סיילנסיד וכיהן כיו"ר הדירקטוריון והמנכ"ל של החברה מאז הוקמה בשנת 2008. לפני הקמתה של סיילנסיד, שימש ד"ר שמי כסגן נשיא בכיר בחברת מדינול - מובילה עולמית בתכנון, פיתוח וייצור סטנטים לבביים, וכן כיהן כמנכ"ל במספר חברות טכנולוגיה ישראליות פרטיות.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  פריצת דרך......

  פריצות דרך מתפרסמות כבר מעל 100 שנים ואין תרופה לסרטן. אף אחד גם לא מחפש. ישנם כדורים להקלה בסימפטומים. אפילו לנזלת אין תרופה, רק מיליון כדורים המקלים על התופעות. תחשבו ההיגיון, 100 שנים והתמותה מסרטן רק עולה. במשך השנים כמה אנשים טובים גילו תרופות הנמצאות בטבע ובגופנו. ה - FDA העלים אותם. כסף יותר חשוב ממציאת תרופה. אם לכל מחלה תהיה תרופה כל חברות התרופות יקרסו ויעלמו. מומלץ לצפיה. "התרופה שיכלה לרפא סרטו". אותו רופא שגילה 2 חומרים המיוצרים בגופנו ויכולים לרפא סרטן, עבר אין ספור משפטים ולבסוף בוטל רשיון הרופא שלו.

  DS 09/05/2021 18:08

 2. 2
  בהצלחה חברים! תהפכו את העולם למקום טוב יותר

  שירן 27/09/2019 11:34

 3. 3
  וואוו בהצלחה! אתם עושים עבודת קודש! אם כבר השקעות אז כאלו!

  דורית 25/09/2019 15:38