חדשות שוק ההון

הראל השלימה מימוש פורטפוליו של נכסי מגורים בדרום קליפורניה

התמורה הכוללת בעסקה מסתכמת ב-2.6 מיליארד ₪; לאחרונה רכשה החברה זכויות אקוויטי בבניין משרדים נוסף בעיר לפי שווי של כ-1.45 מיליארד שקל

חדשות ספונסר 24/09/2019 15:52

א+א-

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים סיימה הליך למימוש נכסי multi-family הממוקמים בדרום קליפורניה, ארה"ב, בתמורה כוללת של כ - 2.6 מיליארד שקל. 

 

בתחילת שנת 2015 רכשה הראל בשותפות עם מספר גופים מוסדיים אמריקאים וחברה מנהלת פורטפוליו של 14 נכסי מגורים במערב ארה"ב בסכום של כ – 1.8 מיליארד שקל. הראל החזיקה ב – 49% מהזכויות בנכסים וחלקה בהון העצמי בעסקה עמד על כ- 330 מיליון שקל.

 

שאר השותפים לעסקה החזיקו בשאר הזכויות בנכסים. הפורטפוליו כלל כ - 2,650 יחידות דיור ב - 14 מקבצים שונים ברמת Class B בדרום קליפורניה. התוכנית העסקית כללה השבחה של הנכסים, העלאה של שכר הדירה והגדלת שיעור התפוסה.

 

הפורטפוליו נמכר בשלושה שלבים כאשר לאחרונה הושלם השלב האחרון במסגרתו נמכרו 7 נכסים שבפורטפוליו לחברת נדל"ן גדולה. סך התמורה שהתקבלה ממכירת הנכסים עמד על כ - 2.6 מיליארד שקל. תשואת IRR לעמיתי הראל עמדה על למעלה מ - 20%, רווח מצטבר של כחצי מיליארד ₪ לעמיתיה.

 

מכירת הפורטפוליו הוא מימוש מוצלח והמשך של מימושים אחרים של נכסי נדל"ן של הראל במהלך השנים האחרונות מחוץ לישראל בתשואות דו ספרתיות. הראל ממשיכה בפעילות השוטפת לאיתור נכסים מניבים בעלי פוטנציאל השבחה המתאימים לתמהיל פורטפוליו נכסי החברה המניבים בישראל ובחו"ל כחלק מהרצון לפזר את ההשקעות מבחינה גיאוגרפית וסקטוריאלית.

 

לאחרונה פורסם כי החברה שהיא ממשיכה להרחיב את נוכחותה בשוק הנדל"ן בסן פרנסיסקו כאשר רכשה זכויות אקוויטי בבניין משרדים נוסף בעיר לפי שווי של כ – 1.45 מיליארד שקל. הראל תחזיק ב – 49% מהזכויות בחברת הנכס המחזיקה בבניין הממוקם במרכז העסקים הראשי של סן פרנסיסקו (South Financial District). השקעת הראל בהון העצמי תעמוד על כ – 380 מיליון ₪. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה