חדשות שוק ההון

אליום מדיקל השלימה ניסוי קליני ראשון לטיפול בסוכרת והשמנת יתר

השתל של חברת הבת אלווטיקס הוכח כקל ונח להשתלה ולשליפה מגוף החולה; בניסוי נראה שיפור במשקל החולים וברמת ההמוגלובין בגופם

חדשות ספונסר 24/09/2019 14:22

א+א-

חברת אליום מדיקל השלימה בחודש מאי גיוס חולים לניסוי קליני ראשון בבני אדם, שבוצע בבית חולים בהודו, במערכת המהווה פתרון זעיר פולשני לטיפול בסוכרת מסוג 2 והשמנת יתר. המערכת פותחה על ידי חברת הבת אלווטיקס מדיקל.

 

הבוקר מדווחת אליום כי הסתיימה תקופת המעקב של המוצר המושתל בגוף עבור החולים האחרונים, ועימה השלמת ניתוח תוצאות הניסוי, הכולל את בחינת התאמתה של המערכת לאינדיקציה המבוקשת ובטיחות השימוש בה.

 

תוצאות הניסוי העידו כי השתל בטוח לשימוש, קל ונוח להשתלה וכן לשליפה מגוף החולה, ומהוות הלכה למעשה, הוכחת היתכנות על תפקוד המערכת לתקופה של כ-3 חודשים במהלכה שהתה בגוף של מספר חולים בהתאם לפרוטוקול הניסוי.

 

כמו כן, קיבלה החברה אינדיקציות ראשוניות לאפקטיביות המערכת לאור שיפור ניכר בשלושה פרמטרים שנוטרו במהלך הניסוי: משקל החולים, הטיפול התרופתי, וכן ההמוגלובין המסוכרר HBA1c)) שהינו מדד לסוכרת מסוג 2. במסגרת הניסוי נמדדה ירידה ממוצעת של 14% במשקל הגוף של החולים בהם שהתה המערכת לאורך התקופה המבוקשת, וכן הורדה במינון האינסולין של חולים אלו בכ-50% בתום תקופת הניסוי. כמו כן, הודגם שיפור ב- HBA1c אשר ירד בממוצע של 6.5%. נתונים אלו עשויים להעיד על כך כי המערכת יעילה לטיפול בסוכרת מסוג 2 ובהורדת משקל.

 

בכוונת החברה להמשיך ולקדם את פעילות אלווטיקס והמערכת במטרה לחבור לשותף אסטרטגי בינ"ל לקידום הפרויקט. בנוסף, החברה פועלת לקבלת מענקים ממשלתיים נוספים למימון לא מדלל של פעילות ניסוי קליני פיבוטלי, ואף ייתכן כי תבחן בעתיד גם אפשרות לגיוס הון לאלווטיקס, לרבות, באמצעות רישום למסחר של ניירות הערך של אלווטיקס.

 

לפי הדוח העולמי על סוכרת אשר פורסם בשנת 2016 ,למעלה מ- 422 מיליון בני אדם הוגדרו כסובלים מסוכרת מסוג 2 בשנת 2014 בהשוואה ל-108 מיליון בשנת 1980 .עלויות הטיפול הרפואי המיוחסות להשמנת יתר עומדות על כ- 827 מיליארד דולר בשנה. בארה"ב בלבד כ- 30 מיליון חולים שהם כ-9.4% מאוכלוסיית המדינה אובחנו כסכרתיים בשנת 2015.

 

להערכת החברה, פוטנציאל הצמיחה של שוק היעד למערכת עשוי להיות אף גבוה יותר לאור קווים מנחים של ההתאחדות האמריקאית לטיפול בסוכרת הממליצים כי הניתוח הבריאטרי יהפוך לטיפול מקובל לחולי סוכרת גם עבור חולים הסובלים מעודף משקל מתון, זאת בניגוד להנחיות הקודמות לפיהן הפרוצדורה הניתוחית הומלצה רק עבור חולים בעלי  BMI(יחס משקל-גובה) העולה על 35 .

 

הנהלת החברה סבורה כי הפרופיל הבטיחותי שהוצג בניסוי והאינדיקציות הראשוניות לגבי אפקטיביות המערכת מהווים אבן דרך משמעותית ותומכים בהמשך התקדמות המערכת של אלווטיקס לטיפול בסוכרת מסוג 2 ובהשמנת יתר. המערכת של אלווטיקס, אשר הציגה בניסוי שיפור בפרמטרים קליניים בקרב המטופלים, עשויה להביא לתרומה משמעותית עבור מספר חולים עצום בשווקי ענק.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה