חדשות שוק ההון

אנקיאנו חתמה על הסכם שיתוף פעולה ואופציה לרישיון עם ADT Pharmaceuticals

אנקיאנו תשלם מקדמה בתמורה לאופציה לרישיון בכל עת עד לקבלת מעמד תרופה ניסיונית חדשה; בנוסף מעדכנת החברה על גיוס 31 חולים לניסוי הקליני בסרטן שלפוחית השתן

חדשות ספונסר 24/09/2019 10:59

א+א-

אנקיאנו תרפיוטיקס הנסחרת בנאסד"ק ומוחזקת בשיעור של 195 על ידי כלל ביוטכנולוגיה, דיווחה היום שחברת הבת האמריקנית שלה, Anchiano Therapeutics, Inc. חתמה על הסכם שיתוף פעולה ואופציה לקבלת רישיון גלובאלי בלעדי עם ADT Pharmaceuticals, LLC, כדי לפתח מעכבי RAS ו- PDE10/β-catenin חדשניים, המבוססים על מולקולות קטנות.

 

שיתוף פעולה זה משקף את האסטרטגיה של אנקיאנו לטפח צנרת תרופות מעבר ל- inodiftagene vixteplasmid, הנכס שלה הנמצא בשלב פיתוח פיבוטלי, כדי שתכיל תוכניות פיתוח עם פוטנציאל לענות על צרכים קליניים משמעותיים, תוך מינוף הידע של אנקיאנו בפיתוח מולקולות קטנות לטיפול בסרטן.

 

ד"ר פרנק הלוסקה, נשיא ומנכ"ל אנקיאנו, אמר, "אנחנו נרגשים לשלב את שתי תוכניות הפיתוח החשובות האלו שמתמקדות בסוגי סרטן שהינם קשים לטיפול ובעלי מאפיינים גנטיים ידועים. תוכניות אלו משלימות את התוכנית הפיבוטלית שלנו והניסוי Codex, ומדגישות את המחויבות שלנו לפתח טיפולים בגישה ממוקדת.

 

מוטציות ב-RAS מצויות בערך בשליש מכל סוגי הסרטן. לאחרונה חלה התקדמות משמעותית בטיפול בתת-קבוצה של סוגי סרטן אלו, אבל לפיתוח מוצלח של טיפולים ממוקדי-RAS שיהיו בעלי פעילות עיכוב רחבת טווח לכל סוגי המוטציות והווריאנטים יש פוטנציאל להשפעה קלינית גדולה.

 

בדומה, שינויים ב-APC או β-catenin נראים כמעט תמיד בסרטן המעי הגס ובתסמונת פוליפוזיס (ריבוי פוליפים במערכת העיכול), ואפשר למצוא אותם גם בסוגי סרטן נוספים, אך עד כה חסרות גישות ממוקדות אפקטיביות לגידולים אלה. אנחנו נרגשים על ההזדמנות לפתח מעכבי PDE10 נגד המסלול הביולוגי Wnt/APC/β-catenin, שם הם מהווים מאיץ של תהליכים אונקוגניים".

 

ד"ר מיכאל בויד, נשיא ומנכ"ל ADT, הוסיף, "אנחנו מאוד שמחים לחבור לאנקיאנו, חברה עם צוות הנהלה מכובד והיסטוריה של הצלחות בפיתוח טיפולי סרטן ממוקדים בניסיונם מהעבר. אנו סמוכים ובטוחים שצוות זה הינו בעל ידע, יכולת ומחויבות לפתח בצורה מיטבית את שתי התוכניות האלה, ושיש לנו חזון משותף לפתח טיפולים חדשים עבור חולים הזקוקים לכך".

 

על פי תנאי הסכם שיתוף הפעולה והרישוי, תוענק אופציה בלעדית לאנקיאנו לרכוש רישיון עבור מעכבי RAS ו- PDE10/β-catenin תמורת תשלום ראשוני של 3 מיליון דולר ל-ADT, ומימון פעילויות מחקר מסוימות. בכל עת במהלך השלמת הניסויים עבור קבלת מעמד IND, אנקיאנו רשאית לרכוש רשיון בלעדי כלל-עולמי עבור המולקולות, ואז היא תישא באחריות לכל ההיבטים של הפיתוח הקדם-קליני והקליני ולמסחור ברחבי העולם.

 

אם תממש אנקיאנו את האופציה, תהייה החברה אחראית על פיתוח ומסחור, ותחויב בתשלומים נוספים, כולל תשלומי אבני דרך ותמלוגים ל- ADT.

 

LifeSci Advisors, LLC היו היועצים הבלעדיים לחברה בעסקה.

 

דר’ הלוסקה הוסיף, "בנוסף להודעה על הרכישה, אנחנו גם מעדכנים לגבי גיוס המטופלים לניסוי הפיבוטבלי Phase 2 שלנו, Codex, שבוחן את inodiftagene vixteplasmid בחולים עם סרטן שלפוחית השתן שלא חדר לשריר, שאינו מגיב לטיפול ב-BCG. 

 

יש לנו כעת 31 חולים רשומים או בניטור פעיל, מתוכם 23 כבר החלו לקבל טיפול. בעבר הערכנו שנשלים את הטיפול ב-35 מטופלים עד סוף ספטמבר, כך שניתוח התוצאות לאחר 12 שבועות יהיה ברבעון הרביעי של שנה זו. ואולם אנחנו אמנם קרובים לתחזית זו, אך מטעמי שמרנות אנחנו מעריכים שנשלים את איסוף הנתונים וניתוחם לאחר 35 מטופלים ברבעון הראשון של 2020".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה