זיו בירון ימונה למנכ”ל דיסקונט ניו יורק

בירון עתיד להחליף את אורי לוין שיכנס לתפקידו כמנכ"ל קבוצת דיסקונט ב-1 בדצמבר 2019

חדשות ספונסר 23/09/2019 14:15

א+א-

דירקטוריון בנק דיסקונט, בראשות היו"ר שאול קוברינסקי, החליט היום (יום ב’), להמליץ בפני דירקטוריון דיסקונט ניו יורק על מינויו של זיו בירון, סמנכ"ל, CFO וראש החטיבה לתכנון, אסטרטגיה וכספים בדיסקונט, למנכ"ל דיסקונט ניו יורק.

 

זיו בירון עתיד להחליף בתפקיד את אורי לוין, מנכ"ל אי.די.בי. ניו יורק, שמונה לכהן כמנכ"ל קבוצת דיסקונט ויכנס לתפקידו ב-1 בדצמבר במקומה של לילך אשר טופילסקי, שהודיעה על החלטתה לפרוש לאחר למעלה מ-5 שנות כהונה.

 

בירון (47), הצטרף לדיסקונט לפני כשלוש שנים, לאחר שמילא שורה של תפקידים בכירים בבנק הפועלים, ולפני כן שימש כבכיר בבנק-HSBC בארצות הברית ובמקומות נוספים בעולם. קודם לתפקידו זה, כיהן כיועץ אסטרטגי בחברת הייעוץ הבינלאומית Boston Consulting Group בניו יורק.

 

בתקופת כהונתו הוביל בירון את המשך הפיתוח וההטמעה של התוכנית האסטרטגית הרב שנתית של הקבוצה, בדגש על המשך צמיחה והתייעלות, טרנספורמציה בבנקאות המסורתית, הטמעת החדשנות וחווית הלקוח.

 

ההטמעה של התוכנית האסטרטגית מהווה את הבסיס העיקרי לקפיצת המדרגה בביצועי קבוצת דיסקונט בשנים האחרונות, ואת התשתית להתפתחות העתידית. בנוסף, במסגרת תפקידו כ- CFO, היה בירון אחראי על התכנון והבקרה הפיננסית בקבוצה ועל ניהול קשרי המשקיעים.

 

זיו בירון הינו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) מאוניברסיטת תל אביב, ובוגר תואר שני במנהל עסקים, עם התמחות במימון ושיווק (בהצטיינות), מבית הספר למנהל עסקים וורטון, אוניברסיטת פנסילבניה, ארה"ב.

 

דיסקונט ניו יורק הינו הבנק הישראלי הגדול ביותר בארה"ב, עם מאזן בהיקף של כ-10 מיליארד דולר. אורי לוין הוביל בשנים האחרונות אסטרטגיית צמיחה שתרמה לשיפור בפרמטרים העסקיים וברווחיות הבנק. את המחצית הראשונה לשנת 2019, סיים הבנק עם רווח של כ-50 מיליון דולר ותשואה להון בשיעור של כ- 10%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה