חדשות שוק ההון

גלובל כנפיים: מה יעלה בגורל המטוס שהחכירה לתומאס קוק?

חברת התיירות תומאס קוק הודיעה הבוקר על פשיטת רגל; גלובל כנפיים מחכירה מטוס איירבוס לחברת בת שלה; דמי החכירה העתידיים להם זכאית החברה עומדים על כ-9.4 מיליון דולר

חדשות ספונסר 23/09/2019 13:02

א+א-

קבוצת Thomas Cook, הגישה היום לבית המשפט הרלוונטי בבריטניה בקשה לפשיטת רגל של החברה האם והפעילות בבריטניה. בהתאם להודעה, בית המשפט נענה לבקשה ומינה לחברה מנהל מיוחד. הבקשה הוגשה, בהתאם להודעת החברה, לאחר שמגעים שניהלה עם בעלי מניותיה ובעלי החוב העיקריים שלה, לשינוי מבנה ההון, נכשלו.

 

חברת גלובל כנפיים מעדכנת היום שתומאס קוק היא חברת האם של חברת תעופה לה מחכירה כנפיים בחכירה משותפת, מטוס איירבוס 330-300, כאשר החברה הינה בעלת הזכויות בגוף המטוס ואילו השותף הינו בעל הזכויות במנועי המטוס.

 

מגלובל כנפיים נמסר כי נכון למועד זה מוקדם לקבוע מה תהיינה השלכות הליכי פשיטת הרגל על פעילות החוכר והחברה בוחנת, במשותף עם השותף שהינו בעל הזכויות במנועי המטוס, את ההליכים ואת האפשרויות העומדות בפניה.

 

תקופת החכרתו של המטוס, בהתאם להסכם החכירה הקיים הינה עד לרבעון השלישי לשנת 2025. יתרת דמי החכירה העתידיים להם זכאית החברה בהתאם להסכם עם החוכר ובהתאם לחלוקה בינה לבין השותף, בניכוי חלקה של החברה בפיקדונות המוחזקים כבטוחה, עומדת נכון למועד זה על סך של כ-9.4 מיליון דולר.

 

נכון ליום 30 ביוני 2019 עומדת יתרת עלותו המופחתת של גוף המטוס בספרי החברה על סך של כ-9.2 מיליון דולר. לחברה אין חוב לגורם מממן בגין המטוס.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה