קנאשור קיבלה רישיון מוגבל לעיסוק והחזקת קנאביס במפעל הייצור

קבלת האישור מאפשר לחברה להתחיל בביצוע ולידציות לתהליכי הייצור במפעל, כהכנה לקראת המבדק המסכם של היק"ר וקבלת רישיון עיסוק למטרת ייצור קנאביס רפואי

חדשות ספונסר 23/09/2019 09:55

א+א- 1

חברת הקנאביס הרפואי קנאשור שעברה בתחילת החודש בהצלחה מבדק איכות ותשתיות לקבלת תקן GMP-IMC שלב א’ למפעל הייצור שלה, מדווחת כי אמש התקבל מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות רישיון מוגבל לעיסוק והחזקה של סם מסוכן, אשר מאפשר לחברה להחזיק ולעבד קנאביס רפואי בכמות לא מסחרית לצורך ביצוע ולידציות לתהליכי הייצור במפעל העיבוד והאריזה שהקימה החברה. האישור תקף ל-6 חודשים.

 

קבלת האישור מאפשר לחברה להתחיל  בביצוע ולידציות לתהליכי הייצור במפעל, כהכנה לקראת המבדק המסכם של היק"ר וקבלת רישיון עיסוק למטרת ייצור קנאביס רפואי מהיק"ר, ובכך לעבור לייצור מסחרי של מוצרי קנאביס רפואי ואריזתם, בתקן GMP-IMC.

 

במקביל לתהליכי הולידציה במפעל העיבוד והאריזה, עוסקת החברה בתהליכי אישור של מתקן הגידול Indoor שהקימה, בטכנולוגיה אירופונית, בה הצמח ושורשיו נמצאים באוויר ומוזנים בלחות וחומרי תזונה בהתזה אוטומטית, במטרה להזין את מפעל העיבוד בגידול מתוצרתה.

 

מהחברה מבהירים כי האישור אינו מאפשר לה להתחיל בייצור מסחרי של מוצרי קנאביס, והיא מחכה לקבלת רישיון ייצור ממשרד הבריאות. קנאשור, שבשליטת שמעון בר קמה וניר פלס, בעלי השליטה בסולבר, והיו"ר עידו נחושתן איבדה מתחילת השנה כרבע מערכה, ובחודש האחרון ירדה המניה ב-12%.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    המשך דיון ממשלה ופקידים.

    טענתי שאי הקמת ממשלה - לא מעכב הקנאביס. כי התקבלו כבר החלטות ועכשיו רק פקידים שולטים. ענו לי בכתבה המקיפה של גלובס שם רשום - שיש תקנות לתקן. ולתקנות אכן צריך שר. אבל מצד שני - אני רואה הודעות של חברות וראיונות עם מנהלים שלא מדברים על תקנות. רק אישורים שהם בסמכות פקידים. היה מנהל אופטימי באחת החברות שדיבר על אישור יצוא עד סוף השנה ותחילת יצוא בתחילת 2020. השאלה החשובה - האם יש תקנות לתקן - ע"י שרים. או רק אישורים של פקידים. אם כי בכל מקרה - הראיון עם אותו מנהל - הוא יודע שאין ממשלה ובכל זאת צופה אישור יצוא תוך 3 חודשים.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 23/09/2019 12:14