אדלר נדל”ן רוכשת את איידיאו ב-708 מיליון אירו

חברת הנדל"ן הגרמנית מציעה מחיר המהווה פרמיה של כ-83% על מחיר המניה אמש; מניות החברה ימחקו מהמסחר בתל אביב

חדשות ספונסר 23/09/2019 09:36

א+א- 1

חברת הנדל"ן איידיאו מדווחת הבוקר על חתימת הסכם מיזוג עם ענקית הנדל"ן הגרמנית אדלר, שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך בפרנקפורט.

 

על פי הסכם המיזוג, יתבצע מיזוג משולש הופכי במסגרתו, במועד הקובע תתמזג החברה לתוך חברה ייעודית שהיא תקים, במחיר של 25.75 אירו למניה (100 ₪ לפי שער החליפין ב-20.9.2019).

 

תמורת המיזוג משקפת שווי כולל למניות החברה של כ-708 מיליון אירו, שהם כ2.75 מיליארד ₪, ומגלמת פרמיה של 102% על מחיר המניה הממוצע בשלושים הימים האחרונים, או 83% על מחיר המניה בתום יום המסחר אמש (22.9.2019).

 

כתוצאה מהמיזוג תהפוך החברה לחברת בת של אדלר, כך שעם השלמת המיזוג תהפוך איידיאו לחברה פרטית שהיא חברת אגרות חוב. מניותיה תימחקנה מהרישום למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

 

הסכם המיזוג כפוף להתקיימותם של תנאים מתלים ביניהם אישור אסיפת בעלי המניות של החברה למיזוג, אישורים רגולטוריים דרושים, ומכירת מניות של חברת הבת איידיאו פרופרטיז. דירקטוריון החברה אישר אמש פה אחד את הסכם המיזוג, על פי הדיווח של החברה "הדירקטוריון סבור שהמיזוג הינו לטובת החברה, והחליט פה-אחד להמליץ לאסיפה הכללית של בעלי המניות של החברה לאשר את הסכם המיזוג ואת העסקאות המפורטות בו".

 

 

המיזוג יושלם על פי הצפי בתוך מספר חודשים, בכפוף לתנאים המתלים. החברה תזמן אסיפה כללית של בעלי המניות בימים הקרובים לצורך אישור ההסכם.

 

כזכור, לפני מספר חודשים הגישה המפלגה הסוציאל דמוקרטית הצעת חוק לסנאט של ברלין על הקפאת שכר הדירה בעיר למשך חמש שנים. בניסיון להתגבר על עליות אדירות בשכר הדירה בשנים האחרונות, מול מחירי נדל"ן שזינקו פי שתיים עד פי שלושה בעשור האחרון, ובעקבות הפגנות ענק שערכו התושבים, שוקל הסנאט לנקוט צעד חסר תקדים של הקפאה מוחלטת של השכ"ד החל משנת 2020.

 

בהמשך שינה הסנאט בברלין את הצעת החוק והציעה תוכנית חדשה לפיה תותר העלאה קטנה בשכר הדירה כהתאמה לאינפלציה, במקום ההקפאה המלאה שהוצעה בהתחלה, אולם האיום בהקפאת השכר והחלטת הסנאט הפילו את מניית איי.די.או גרופ בקרוב ל-30%.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    פששש..אתמול לקחתי בקטנה....

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    cristoper 23/09/2019 09:50