דלק קבוצה קיבלה הצעה להסכם השקעה באיתקה

חברת סחר בינלאומית מציעה סכום של 100 מיליון דולר כנגד הקצאת מניות בכורה בחברה האם של איתקה; ההצעה כוללת גם הסכמי שיווק של נפט וגז לתקופה של 5 שנים

חדשות ספונסר 22/09/2019 15:20

א+א- 1

דלק קבוצה מדווחת היום כי חברת איתקה אנרג’י, החברה האם של איתקה קיבלה הצעה חתומה מחברת סחר בינלאומית לביצוע השקעה הונית בחברה, כנגד הקצאת מניות בכורה בחברת האם של איתקה בתמורה לסכום של כ-100 מיליון דולר.

 

מניות הבכורה יישאו תשואת דיבידנד מובטחת ויומרו אוטומטית למניות רגילות (כ-4%) במועד ההנפקה של חברת האם של איתקה לפי שווי חברה של כ-2.5 מיליארד דולר לקבוצת איתקה לפני הכסף, וכן יהיה מנגנון התאמה למחיר ההנפקה בפועל.

 

בנוסף כוללת ההצעה גם התקשרות של המשקיעה בהסכמי שיווק של נפט וגז למשך תקופה של כחמש שנים. במסגרת זו הציעה המשקיעה להעמיד מקדמה על חשבון מכירות עתידיות, כמקובל בעסקאות מסוג זה, שתשמש לצורך מימון ההון החוזר של איתקה בסך של עד כ-150 מיליון דולר.

 

בנוסף לבחינת ההצעה המדווחת על ידי החברה, מציינים בדלק קבוצה כי נכון למועד זה מתקיימים משאים ומתנים עם משקיעים פוטנציאלים נוספים.

 

כזכור, בחודש מאי השנה הודיעה דלק על עסקת ענק לרכישת נכסי הנפט של שברון בים הצפוני, עסקה שהתקבלה בדאגה בשוק ההון והביאה לירידות במניית הקבוצה, בעיקר לאור החשש מגובה המינוף אליו נכנסה החברה בעקבות העסקה.

 

באוגוסט השנה, בניסיון להרגיע את המשקיעים דיווחה דלק כי היא מנהלת משאים ומתנים עם משקיעים פוטנציאליים לרבות קרנות השקעה, חברות סחר בינלאומיות ומוסדות פיננסים בינלאומיים לביצוע השקעה הונית כנגד הקצאת מניות בכורה בחברת האם של Limited Energy Ithaca ,בתמורה לסכום של עד 300 מיליון דולר.

 

בחודשים שחלפו מאז ההודעה על עסקת הרכישה צנחו מניות החברה בכ-25% ושווי השוק שלה ירד ל-5.6 מיליארד ₪.

 

 

 

 

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    דלק קבוצה לא שווה השקעה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    שרלוק הולמס 22/09/2019 15:42