אלקטריאון מדווחת על הצלחה בניסוי להדגמת מערכת הכביש החשמלי

החברה ביצעה בהצלחה טעינה של רכב חשמלי מסוג רנו זואי תוך כדי נסיעתו; בנוסף החלה בתהליך התקנת המקלטים פרי פיתוחה על גבי שני אוטובוס חשמליים

חדשות ספונסר 22/09/2019 11:21

א+א-

חברת אלקטריאון מדווחת כי בסוף השבוע הוטמנה מערכת מלאה של הכביש החשמלי פרי פיתוחה מתחת לשכבת אספלט באורך של 20 מטרים בכביש הניסויים שבמתחם החברה, וביצעה בהצלחה טעינה של רכב חשמלי מסוג רנו זואי תוך כדי נסיעתו. הסלילים במערכת הנם בתצורה סופית כפי שהתקבלה מפס הייצור של חברת האטצ’נסון הצרפתית.

 

התקנה זו מהווה אבן דרך מרכזית לקראת התקנת המערכת פרי פיתוח החברה במסגרת הפרויקט בשוודיה, שצפויה להתבצע בתחילת חודש נובמבר 2019 ,על מנת לאפשר לחברה לבחון את הטכנולוגיה בתנאי מזג אויר חורפיים בצפון אירופה כתנאי לעמידה בתנאי הסף למכרז לפיילוט הטרום מסחרי הצפוי להתפרסם בשוודיה במהלך החודשים הקרובים.

 

לקראת התקנה זו יתקיים בתחילת חודש אוקטובר במתקן החברה, מפגש הדרכה והדגמה עם שותפי החברה לפרויקט בשוודיה, שבמסגרתו יוכשר צוות ההתקנה השוודי ותתבצע התקנה משותפת של מקטע כביש חשמלי נוסף באורך של כ-50 מטרים במתקן החברה. המפגש יכלול הדרכה לגבי אופן ההתקנה, בדיקות מערכת מקיפות שיבוצעו על ידי גורמים חיצוניים וכן יתקיים ודיון מקיף בנוגע להיערכות לפריסת ותפעול המערכת בשוודיה.

 

במסגרת המפגש צפויים להשתתף, בין היתר, גורמים המעורבים בהתקנת הפיילוט שצפוי להיערך בתל אביב וכן, גורמים מובילים אחרים בתחום הכבישים אשר מהווים שותפים פוטנציאליים לפרויקטים עתידיים.

 

במסגרת המפגש, צפויים להשתתף נציגי חברת  EiTech(חברת בת של תאגיד VINCI העולמי) אשר תוביל את ההתקנה בשוודיה, חברת NCC שהינה חברת תשתיות כבישים מובילה בשוודיה אשר תפקח על סלילת הכביש, וכן שותפה פוטנציאלית משמעותית בפרויקטי המשך בשוודיה, וחברת OSAB ,חברת כבישים שוודית.

 

עוד ישתתפו במפגש מומחים ממכון המחקר השוודי הלאומי – RISE שיבצעו בדיקות מערכת מקיפות יחד עם חברת ITL הישראלית, מנהלים בכירים של חברת אלקטריאון AB ,חברה נכדה של החברה בשוודיה, מר גלעד שלוש, מ.נ.מ מהנדסים בע"מ, מומחה לפיתוח מסעות אשר ינהל את ההדרכה, נציגים ממחלקת דרכים בעיריית תל אביב, נתיבי איילון, נתיבי ישראל וחברת חוצה ישראל, נציגים בכירים מתאגיד VINCI העולמי, אחת מחברות הבניה הגדולות בעולם ומנהל החדשנות ומנהל תחם התחברה החכמה של חברת Eurovia.

 

במקביל, החברה, יחד עם שותפיה, החלה בתהליך התקנת המקלטים פרי פיתוחה על גבי שני אוטובוס חשמליים של חברת HIGER ,ועל גבי משאית חשמלית כבדה של חברת EFORCE. ההתקנה על המשאית צפויה להסתיים במהלך חודש דצמבר 2019 ,לקראת הדגמה חיה על הכביש החשמלי בשוודיה ברבעון הראשון לשנת 2020.

 

ההתקנה על האוטובוסים צפויה להסתיים לקראת חודש פברואר 2020, ובמהלך חודש אפריל 2020 צפויה החברה לבצע נסיעה וטעינה של האוטובוסים בשוודיה ובתל אביב.

ועדת ההיגוי להדגמת הכביש החשמלי בתל אביב המורכבת מנציגי עיריית תל אביב, נתיבי איילון, חברת דן והחברה, החליטה על מיקום ההדגמה בנתיב שבין תחנת רכבת האוניברסיטה ואוניברסיטת תל אביב, דרך רח’ קלאוזנר. מערכת הכביש החשמלי תטעין אוטובוס של חברת דן שישמש כשאטל להסעת סטודנטים.

 

תהליך העבודה מול הגורמים השונים במסגרת תכנון הפיילוט נמצא בעיצומו ותחילת התקנת התשתית במסגרת הפרויקט צפויה לרבעון השני לשנת 2020.

 

מהחברה מדגישים כי נכון למועד זה טרם הושלם במלואו פיתוחו של הכביש החשמלי ושל מרכיביו. בין הגורמים העיקריים העשויים להשפיע על החברה ניתן לציין שינויים בתנאי השוק המקומי והגלובאלי, או שינויים בתחרות בו, החמרה במדיניות הרשויות הרגולטוריות הרלוונטיות, אי עמידה של החברה ביעדי הפיתוח או בלוחות הזמנים ואי השגת מימון דרוש לפרויקט.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה