חדשות שוק ההון

אנרג’יקס בהסכם התקשרות עם מורגן סטנלי כשותף מס

החברה מתחילה בהקמה של ארבעה פרויקטים בוירג’יניה בהספק של כ 82MWp

חדשות ספונסר 19/09/2019 12:24

א+א-

אנרג’יקס דיווחה הבוקר כי בהמשך לעדכוניה השוטפים אודות ארבעת הפרויקטים בהספק כולל של כ- 82MWp שהיא מקדמת בווירג’יניה, התקשרה החברה בהסכם עם Morgan Stanly שהינו אחד מהבנקים המובילים בארה"ב, כשותף המס של הפרויקטים. בהתאם להסכמי ההתקשרות, שותף המס ישקיע סך כולל המוערך בכ-46 מיליון דולר ארה"ב כנגד קבלת זכויות בפרויקטים, כמקובל בעסקאות מסוג זה, שעיקרן הטבת המס הפדרלי (ITC) בגין הפרויקטים.

ההשקעה תועמד בכפוף להשלמת התנאים המוקדמים שנקבעו לצורך כך, לרבות סיום עבודות ההקמה של הפרויקטים עד לתאריך מוסכם, כשסכום ההשקעה הסופי יקבע, בין היתר, כתלות בעלות ההקמה בפועל של הפרויקטים.

 

ההתקשרות עם שותף המס הושלמה לאחר שלפני כחודש החברה דיווחה כי חתמה על הסכמים מחייבים לגידור מחירי החשמל של כ-80% מהספק הייצור הצפוי לפרויקטים ומכירת כלל התעודות הירוקות שיוקצו בגין ייצור החשמל, זאת לתקופה של כ-12 שנה. עבודות ההקמה של הפרויקטים החלו בשבועות האחרונים ולהערכת החברה, צפויות להסתיים ברבעון הראשון לשנת 2020.

 

אסא (אסי) לוינגר, מנכ"ל אנרג’יקס מסר: "עם החתימה על מסמכי ההתקשרות עם Morgan Stanly שהינו אחד מהבנקים המובילים בארה"ב, כשותף המס בפרויקטים, החברה השלימה את מערך ההסכמים הדרושים לה לצורך סגירה פיננסית של הפרויקטים. אנו רואים בכך נדבך משמעותי לפעילותינו בארה"ב ומאמינים כי מדובר בצעד חשוב אשר יסייע לנו לבסס את פעילותינו בארה"ב וליצור תשתית איתנה לצמיחה משמעותית בפעילות החברה בארה"ב בשנים הקרובות. בנוסף להקמת הפרויקטים, נכון להיום אנו מפתחים בארה"ב צבר פרויקטים בהספק של 700 מגה וואט אשר נמצאים בשלבי ייזום שונים."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה