המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות של רוב השערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.50% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.45%. מבין הסקטוריאליים בלט לחיוב מדד הבנקים שטיפס כ – 2.3%. מדד הנפט והגז ירד 1.50%

מערכת ספונסר 18/09/2019 17:46

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליית רוב השערים, על רקע תוצאות הבחירות המשקפות סיכוי סביר לממשלת אחדות. מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.50% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 0.45%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.20% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את העליות מדד הבנקים שעלה בכ – 2.3%. מדדי הטכנולוגיה, הנדל"ן, הביטוח והתקשורת עלו גם כן. מדד הנפט והגז ירד כ – 1.50% ומדד הביומד ירד כ – 0.92%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות דיסקונט, לאומי, פועלים, כיל, נייס, מזרחי טפחות ופז נפט, בעלייה. מניית טבע ריכזה מחזור מסחר גדול בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית פוקס שעלתה בכ – 4.7% ואחריה עלו מניות לייבפרסון, פז נפט, שפיר הנדסה, דיסקונט, חברה לישראל, אינרום ולוינשטיין נכסים.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית טבע שירדה בכ – 3.35%, ואחריה ירדו מניות אקויטל, נפטא, דנאל, ארד, רציו יהש, מבני תעשייה וקבוצת דלק.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות שערים ובאירופה מסכים ירוקים.

אבי לוי רכש כ-4.83% נוספים בלהב אל.אר. לאחר הרכישה יגדלו אחזקותיו של לוי לכ-14.67%. המניות נרכשו במחיר של 1.91 שקל למניה. סה"כ תמורת העסקה מסתכמת בכ-5.9 מיליון שקל.

 לאומי שוקי הון מעלים המלצה לכיל ל”משקל יתר” ומציינים: "להערכתנו, גם לאחר התיקון האחרון, התמחור של כיל הושפע מכפל קנס על המניה".

המשרד להגנת הסביבה ביטל את היתר הרעלים של ”שמן תעשיות” בחיפה: "שמן תעשיות אינה ערוכה לטפל באירועי שריפה במעורבות חומר מסוכן. מערכות הכיבוי במפעל אינן תקינות".

חברת איטייפ מקבוצת מלם תים זכתה במכרז של הנהלת בתי המשפט. במסגרת המכרז תעניק החברה שירותי תרגום בבתי המשפט בירושלים. היקף המכרז עומד על למעלה ממיליון שקל בשנה למשך חמש שנים.

מידרוג משנה את אופק הדירוג של אפי נכסים מיציב לחיובי. החברה מותירה על כנו את הדירוג A3 לגיוס 250 מיליון שקלים בשתי סדרות אג"ח: "אופק הדירוג החיובי משקף את הערכתנו כי קיימת סבירות גבוהה שהחברה תפעל להורדת רמת המינוף".

רשות התחרות והרשות להגנת הצרכן הודיעו כי ישתפו פעולה באתגרי הכלכלה הדיגיטלית. הצוות המשותף יפעל לפיתוח כלים מתקדמים ושיתופי פעולה למען הגנה על מידע אישי ופרטיות המשתמשים ומניעת הטעיות צרכניות.

יונה פוגל, מנכ”ל פז נפט, פורש מתפקידו. בתום 12 שנים בתפקיד מאשרת החברה כי פוגל מנהל משא ומתן על תנאי הפרישה.

דיסקונט ברוקראז’ מורידים את מחיר היעד של כיל: "מורידים את מחיר היעד מ-21 ₪ ל-18 ₪ לאור המשך סנטימנט שלילי וירידה במחירי הסחורות".

 תפרון השלימה פרויקט ERP בהיקף של מאות אלפי שקלים. הפתרון ישמש את החברה במוקדי הייצור וההפצה בישראל ארה"ב, קנדה וסין.

הבורסה תאפשר לראשונה רישום למסחר של קרנות ריט זרות. מהלך הרישום הכפול הוא חלק ממאמצי הנהלת הבורסה להרחיב את מגוון המוצרים למסחר בבורסה בתל אביב.

 פלוריסטם הציגה בטיחות וסימנים ליעילות בשיקום מח העצם. הנתונים הוצגו בשיח מומחים שאירחה הנהלת פלוריסטם, בו נדונו ההתפתחויות בניסויים בתחום פגיעות קרינה חמורה וכשלים המטולוגיים לאחר השתלות מח עצם.

איי.די.או מוכרת נכסים בברלין. חברת הבת מנהלת מגעים למכירת 5,800 יחידות מגורים בעיר. המכירה מתבצעת על רקע הקפאת שכר הדירה הצפויה בעיר.

פנאקסיה השלימה גיוס של 11.5 מיליון ש״ח. משקיע נוסף הודיע על כוונתו להשתתף בגיוס בהיקף של כ- 6 מיליון ₪. הגיוס במחיר גבוה בכ-10% ממחיר הסגירה האחרון. המזומן בקופת החברה צפוי להסתכם ב-35 מיליון ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה