חדשות כלכלה

רשות התחרות והרשות להגנת הצרכן ישתפו פעולה באתגרי הכלכלה הדיגיטלית

הצוות המשותף יפעל לפיתוח כלים מתקדמים ושיתופי פעולה למען הגנה על מידע אישי ופרטיות המשתמשים ומניעת הטעיות צרכניות

חדשות ספונסר 18/09/2019 13:47

א+א-

הרשות להגנת הצרכן, הרשות להגנת הפרטיות ורשות התחרות הודיעו היום ד’ על הקמת צוות משותף שיעסוק בסוגיות מרכזיות בתחום הכלכלה הדיגיטלית, במטרה לקדם ולהבטיח שמירה על אינטרסים ציבוריים מהותיים.

 

הכלכלה הדיגיטלית היא תופעה המעוררת בשנים האחרונות עניין רב בהיבטי צרכנות, תחרות ופרטיות והנושא מצוי על סדר יומן של רשויות רבות בעולם, בין היתר, לאור התעצמותן של ענקיות האינטרנט וכוחן הגובר של רשתות חברתיות ופלטפורמות דיגיטליות שונות. הדברים בולטים במיוחד בעידן הביג דאטה שבו נוצרים יתרונות לגודל למי שמחזיק מידע רב יותר על הרגלי צריכה והעדפות של צרכנים.

 

כל אלה מציבים אתגרים לאומיים וגלובליים משמעותיים, המחייבים בחינה מחודשת של האסדרה הקיימת, וכן פיתוח ושילוב של כלי ניתוח ואכיפה מתקדמים.

 

הכלכלה הדיגיטלית משליכה על היבטים משמעותיים בחייהם האישיים של אזרחים וצרכנים. זאת כתוצאה מהתמורות המשמעותיות שהתרחשו בשנים האחרונות בעולמות המסחר והצרכנות, בשירותים דיגיטליים, במנועי חיפוש, ברשתות חברתיות, בשירותי ענן ועוד.

 

הצוות המשותף ישלב ידיים לקידום אסדרה, פיתוח כלים מתקדמים ושיתופי פעולה למען הגנה על מידע אישי ופרטיות המשתמשים, מניעת הטעיות צרכניות, הקפדה על תנאי שימוש הוגנים והפחתת חסמים לתחרות – במטרה להיטיב עם הציבור בישראל.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה