איי.די.או מוכרת נכסים בברלין

חברת הבת מנהלת מגעים למכירת 5,800 יחידות מגורים; המכירה מתבצעת על רקע הקפאת שכר הדירה הצפויה בעיר

חדשות ספונסר 18/09/2019 09:50

א+א-

חברת איי.די.או. גרופ מעדכנת כי  ADO PROPERTIES S.A, חברה בת של החברה, מנהלת מגעים לגבי מכירה אפשרית של פורטפוליו הכולל כ-5,800 יחידות מגורים וכן יחידות מסחריות ושטחי חניה הנלווים להם, בברלין שבגרמניה.

 

נכון למועד הדוח, התקשרה ADOP במזכר הבנות לא מחייב הכולל את העקרונות שעל בסיסם מתקיימים המגעים כאמור, באופן שהתקשרות בעסקה אפשרית כפופה למספר נושאים אשר טרם הוסכמו, לאישורים אשר טרם נתקבלו וכן להתקשרות בהסכם מחייב.

 

המכירה תואמת את אסטרטגיית יצירת הערך של החברה, כחלק מגיבוש אסטרטגיות חדשות לצמיחה, בעקבות השינויים הצפויים בשכר הדירה בברלין. כזכור מועצת העיר ברלין הודיעה לפני כשלושה חודשים כי היא בוחנת הצעת חוק שתגביל את גובה דמי השכירות בדירות בעיר. הצעת החוק תובא לאישור בחודש הבא, ובאיי.די.או מממשים נכסים בפעם הראשונה.

 

איי.די.או פרסמה לאחר הודעת מועצת העיר, הערכת שווי לנכסים שלה שעמדה על כ-4.3 מיליארד אירו, אולם הדגישו כי הנתון אינו מחייב וטרם נבחנו ובוקרו על ידי רואי החשבון והנהלת החברה. האיום בהקפאת השכר והחלטת הסנאט הפילו את מניית איי.די.או גרופ בקרוב ל-20%, למרות שההצעה עוד לא נכנסה לתוקף, כך שנראה שהערכת השווי של נכסי ADP לא כוללת את ההשפעה הצפויה של הקפאת השכ"ד.

 

החברה החליטה לעכב את הדיווח המיידי בעניין המשא ומתן למכירת הזכויות מפני שלהערכת הנהלת ADOP והחברה, פרסום או דיווח בדבר קיומו של משא ומתן בטרם ייחתם הסכם מחייב בין הצדדים, עלול היה למנוע את השלמת העסקה, או להרע באופן ניכר את תנאיה.

 

ב-16 בספטמבר 2019 פרסמה ADOP הודעה לציבור בעלי מניותיה בהיותה חברה ציבורית הנסחרת בבורסת פרנקפורט, נוכח האפשרות להמצאות המידע בידי צדדי ג’ שונים בחו"ל, ועל כן מגישה החברה את הדיווח המיידי בדבר בחינת האפשרות למכירה. בחברה מבהירים כי נכון למועד הדוח אין וודאות מלאה בהתממשות העסקה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה