חדשות שוק ההון

פנאקסיה השלימה גיוס של 11.5 מיליון ש״ח

משקיע נוסף הודיע על כוונתו להשתתף בגיוס בהיקף של כ- 6 מיליון ש"ח; הגיוס במחיר גבוה בכ-10% ממחיר הסגירה האחרון; המזומן בקופת החברה צפוי להסתכם ב-35 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 18/09/2019 09:31

א+א- 2

חברת הפארמה פנאקסיה תעשיות פרמצבטיות ישראל, יצרנית ומפיצת תרופות קנאביס רפואי, הודיעה היום על השלמת גיוס של 11.5 מיליון ש״ח בהצעת מדף לגיוס הון במסגרת השלמת הסכם המיזוג עם "הרודיום השקעות" הציבורית. כמו כן, משקיע נוסף הודיע על כוונתו להשתתף בגיוס בהיקף של 6 מיליון ש’’ח, במחיר של לפחות 4 ש’’ח למניה.

 

בהתאם לכך, החברה תפעל לביצוע גיוס הון במסגרת הצעת מדף נוספת, כאשר סכום ההשקעה יהווה חלק מהגיוס הנוסף. החברה יצאה בהצעות מדף לגיוס בסך של לפחות כ-17.5 מיליון ש"ח אשר יושלם בשבוע הקרוב (6 מיליון ש"ח שגיוסם הובטח כאמור, בנוסף ל-11.5 מיליון ש"ח אשר גויסו במסגרת הצעת המדף), במחיר של 4 ש״ח למניה, המשקף פרמיה של 9.8% על מחיר הסגירה האחרון של המניה (3.64 ש״ח).

 

עם השלמת הגיוס המוצלח הבטיחה פנאקסיה את השלמת עסקת המיזוג עם הרודיום. בסבב ההשקעה השתתפו קרן השקעות קנדית, קבוצת משקיעים זרים וקבוצת משקיעים ישראלים.

 

סך המזומנים ושווי המזומנים שבקופת החברה הממוזגת, כולל הצעת המדף והמרת כספי השקעה נוספת למניות פנאקסיה ישראל הממוזגת, צפויים להסתכם בכ-35 מיליון ש"ח.

 

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה, מסר היום: "אנו שמחים על השלמתה המוצלחת של הצעת המדף, המבטיחה את השלמת המיזוג. פנאקסיה הינה יצרנית תקופות הקנאביס הגדולה בישראל, המתקדמת בישראל, וכעת עם השלמת הגיוס, בעלת האמצעים לשכפל את הדומיננטיות שלנו בישראל לשוק האירופאי.

 

הפיכת הפעילות שלנו לציבורית מאפשרת לנו לשתף את המשקיעים שלנו בהצלחת החברה בעתיד הקרוב ובטווח הרחוק כאחד. הפיכתנו לחברה ציבורית תאפשר לפנאקסיה להיות ערוכה רגולטורית, קלינית ותפעולית לייצוא, מיד עם קבלת היתר. הדגש המסיבי בפעילותנו בימים אלה מופנה להכנת החברה לקראת ייצוא ושיווק מוצרים באירופה, וזאת לטובת החולים במדינות רבות מחוץ לישראל.

 

אנו פועלים מתוך הנחת עבודה כי רפורמת היצוא תאושר עד סוף שנת 2019, ונערכים למוכנות מלאה לייצוא עד לרבעון הראשון של 2020, בכפוף לקבלת היתר ייצוא. כך, בתחילת השנה הבאה נהיה ערוכים לספק לחולים במספר מדינות באירופה, את אותם המוצרים שאנו מספקים היום בישראל, מתוך כוונה לשכפל גם שם את ההצלחה של פנאקסיה."

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  ברכות להרודיום

  הודעה משמעותית לחברה החברה מהרציניות בתחום!

  ברכות 18/09/2019 09:40

 2. 2
  יפההה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  מנוי 18/09/2019 09:39