חדשות שוק ההון

רכבת ישראל חנכה מרכז לניטור סייבר בתחום הרכבות

המרכז יופעל במתכונת של 24/7 וישדרג את יכולות הסייבר של הרכבת להבטחת הגנה מיטבית על המערכות ועל תנועת הרכבות; חברת רפאל הקימה ומתפעלת את המרכז החדש

חדשות ספונסר 16/09/2019 11:52

א+א-

מרכז ניטור סייבר לתחום הרכבות נחנך ברכבת ישראל. מרכז הניטור הוא מרכיב אסטרטגי נוסף בהתקדמות הטכנולוגית שמבצעת רכבת ישראל, הכולל הטמעת מערכות איתות מבוססות סלולאר, מעבר להנעה חשמלית, עולם המינהור והגישור וקליטת צי הנייד מהמתקדמים בעולם.  

 

בשנים האחרונות מפעילה הרכבת מספר מנהרות ארוכות, המשלבות מערכות בקרה ותפעול מתקדמות ובטוחות. במקביל פועלת הרכבת להטמעת מערכת איתות מבוססת סלולאר (GSM-R). פרויקט החישמול אותו מבצעת החברה כולל התקנת מערכות הולכה ובקרה תשתיות חשמל חדישות, והצטיידות בצי הנייד החשמלי החדיש ביותר.

 

רכבת ישראל מוגדרת "תשתית מדינה קריטית" ופועלת בתחום הסייבר בהתאם להנחיות מערך הסייבר הלאומי. אגף הסייבר ברכבת, שבנייתו מושלמת בימים אלה, וכולל את מרכז הניטור החדש, מתוכנן לספק מענה למגוון איומי הסייבר.

 

בטקס חנוכת ה-Rail Soc החדש שהתקיים ביום ראשון, בירך מנכ"ל רכבת ישראל, מר מיכאל (מיכה מייקסנר) את עובדי הסייבר ברכבת, תחום אותו מובילים מנהל אגף התיאום והאסטרטגיה, ד"ר אלכס דן, יעל מור מנהלת יחידת הסייבר ועובדי ה-Soc החדש.

 

בדבריו הודה המנכ"ל למר רפאל פרנקו, ראש מכלול עמידות במערך הסייבר הלאומי, על שותפות הדרך והעשייה המשותפת, וכן לחברת רפאל, אשר הקימה ומתפעלת את המרכז החדש, על המערכות המתקדמות שבו, וביניהן מערכת הניטור QRadar של I.B.M.

 

מנכ"ל הרכבת ציין כי "מרכז הגנת הסייבר החדש, מהמתקדמים בעולם בתחומו, מהווה נדבך חשוב בהקמת קשת התשתיות הטכנולוגיות של רכבת ישראל, המהווה מרקם של מערכות תפעוליות וטכנולוגיות. המרכז יופעל כמו כל מוקדי הרכבת במתכונת של 24/7 וישדרג את יכולות הסייבר של הרכבת, שתפקידן להבטיח הגנה מיטבית על המערכות ובטיחות תנועת הרכבות".

 

רפאל פרנקו, ראש מכלול עמידות במערך הסייבר הלאומי אמר באירוע היום, "רכבת ישראל השלימה היום נדבך חשוב בהגנת הסייבר. היכולת לגילוי וזיהוי מוקדם בשילוב מעגלי ההגנה הנוספים, שמים את רכבת ישראל בחזית ההגנה והקידמה הטכנולוגית להגנת סייבר בתחבורה יבשתית. זהו חלק חשוב ממהלך לאומי שלם של מערך הסייבר להגנה בתחום התחבורה. רכבת ישראל היא חלוצה עולמית בהגנת סייבר ומדינות ותעשיות רבות מתעניינות במודל הישראלי לאבטחת סייבר בתחבורה".

 

אושרי לוגסי, סמנכ״ל שיווק ישראל ברפאל, בירך על השלמת הפרויקט ואמר: ״פרויקט הגנת הרכבת הוא פרויקט ייחודי בעולם מבחינת התפיסה המערכתית שלו, ומתבסס על מיטב הטכנולוגיה המובילה בשוק שמביאה לידי ביטוי את הידע הרב שנצבר ברפאל. כזכור, זהו פרויקט הסייבר השלישי במספר אותו מובילה רפאל בהגנה על תשתיות לאומיות, קדמו לו חמ״ל הסייבר הלאומי בבאר-שבע, והגנה על מאגר האשראי של בנק ישראל. בפרויקט נבנתה מתודולוגיית תפעול ותגובה בשיתוף עם יחידת הסייבר של הרכבת. צוות SOC ייעודי אשר גויס והוכשר ע"י רפאל, יפעיל את ה- SOC תחת הנהלתו של מנהל SOC מהרכבת. הפרויקט בוצע בשיתוף חברת מטריקס כקבלן משנה".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה