קנביט חתמה על מזכר עקרונות לרכישת תיקון עולם ב-42 מיליון דולר

קנביט גברה על הצעות אינטרקיור ובזלת ורוכשת את הפעילות בישראל מצחי כהן; כאשר החברה תגיע לשווי של מיליארד ₪ ישולמו 18 מיליון דולר נוספים

חדשות ספונסר 16/09/2019 10:19

א+א-

ברק רוזן וחברת הקנאביס הרפואי קנביט זכו ברכישת כל הפעילות העסקית של תיקון עולם בישראל, הכוללת רישיון בלעדי לצמיתות לשימוש בשם של תיקון עולם בארץ ובמדינה נוספת באירופה, וכן בקנין הרוחני של תיקון עולם ושל בעל השליטה צחי כהן.

 

על פי פרטי מזכר העקרונות החברה תרכוש 74% מההון המונפק של החברה המפעילה את מתקן הריבוי והגידול של תיקון עולם בכפר יהושע, את מלוא ההון של החברה המחזיקה בזכויות במפעל ייצור הקנאביס באזור התעשייה ציפורית, הנמצא בשלבי הקמה מתקדמים ואת מערך השיווק וההפצה של מוצרי תיקון עולם בישראל ובהם גם זכויות בקליניקה ובית מרקחת בשלבי הקמה בתל אביב.

 

קנביט תהיה רשאית לייצר, לגדל, לשווק ולמכור את כל זני הקנביס ומוצרי הקנביס של תיקון עולם בישראל ובמדינה נוספת באירופה עליה יסכימו הצדדים בהסכם המפורט. כמו כן תוכל קנביט להשתמש במאגרי המידע והידע שנצברו בתיקון עולם.

 

תמורת העסקה תשלם קנביט 42 מיליון דולר במזומן, כאשר 10 מיליון דולר מתוך התמורה ישולמו במועד חתימת ההסכם והיתרה תשולם בסוף שנת 2019. בנוסף, קנביט תשלם 18 מיליון דולר כאשר שווי השוק הממוצע של מניות קנביט יחצו לראשונה את הסף של מיליארד ₪, בתוך 5 שנים ממועד השלמת ההסכם.

 

במועד ההשלמה תקצה תיקון עולם לקנביט מספר מניות שיהוו 4.99% מהחברה. בתמורה לרישיון החברה תשלם תמלוגים על בסיס רבעוני של 5% מסך המכירות של מוצרי תיקון עולם לצדדים שלישיים.

 

הסיכום הסופי של העסקה כפוף לבדיקת נאותות, אישור היק"ר וחתימת הסכם מפורט. נדגיש כי העסקה כוללת אך ורק את פעילות תיקון עולם בישראל, ואינה כוללת את פעילות החברה בארה"ב, קנדה ואוסטרליה.

 

המכירה מגיעה לאחר שהיק"ר ומשרד הבריאות לא אישרו לצחי כהן הבעלים והמייסד של תיקון עולם להמשיך כבעל העניין העיקרי בחברה וחייבה אותו לרדת לאחזקות של פחות מ-5% כדי להמשיך להחזיק ברשיון גידול חקלאי של קנאביס רפואי. מחצית מלקוחות החברה הזכאים לקבל קנאביס רפואי עברו לחברות אחרות, אך רשימת הלקוחות המלאה של החברה עומדת על כ-16 אלף מטופלים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה