חדשות אנליסטים

אלומות: ”התחזיות לריבית שלילית יתחזקו בחודשים הקרובים”

עוד ציינו בבית ההשקעות כי "עליית התשואות וירידה בהסתברות להפחתות ריבית בארה"ב מספקות רוח גבית לדולר ומרווח הזמן של בנק ישראל לפעולה מתרחב"

מערכת ספונסר 15/09/2019 13:37

א+א-

בית ההשקעות אלומות מפרסם היום סקירת מאקרו ובה המלצות מרכזיות של האסטרטג הראשי יניב חברון:

- סיכון מח"מ – אחרי התנועה החדה בשבוע האחרון, ההשפעה של ההתקרבות בין סין וארה"ב ורגע לפני הפחתת ריבית צפויה בארה"ב - סיכון המח"מ קטן.

- הסיכונים לשוקי המניות ירדו משמעותית בשבוע האחרון – ארה"ב וסין מתקרבות לקראת השיחות באוקטובר, הסיכוי לברקזיט ללא הסכם יורד.

- הצמדה – אומנם ההאטה הגלובלית עדיין לא נראית בנתונים המקומיים, אבל האינפלציה צפויה להישאר נמוכה עד ינואר. מומלץ להקטין אחזקות צמודות קצרות.

- שווקים מתעוררים – חידוש השיחות בין סין וארה"ב באוקטובר מספק רוח גבית לשוק הסיני ולמדיניות הלוויין. כך זה יישאר לפחות עד אוקטובר.

- מחירי הזהב ירדו מתחת לרמה של 1500– ירידה בציפיות להפחתת ריבית בארה"ב, אכזבה מדראגי, וירידה ברמת הסיכון הגלובלית הכבידה על מחירי הזהב השבוע.

עוד נכתב בסקירה כי "בנק ישראל נושם לרווחה – עליית התשואות וירידה בהסתברות להפחתות ריבית בארה"ב מספקות רוח גבית לדולר ומרווח הזמן של בנק ישראל לפעולה מתרחב. למרות זאת, בנק ישראל יתמודד עם צורך בהרחבה מוניטרית מרמת ריבית של 0.25% – התחזיות לריבית שלילית יתחזקו בחודשים הקרובים. בנק ישראל עשוי להפוך ליעד למתקפות ספקולטיביות – פער הריביות בין הדולר שקל ובין האירו שקל צפוי להצטמצם, מנגד הריבית האפסית של הבנק המרכזי והר הרזרבות יקשו עליו להגיב. בבנק ישראל כבר מאותתים שלא יהססו לקנות מט"ח".

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה