המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 1.29% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 1%. מבין הסקטוריאליים בלטו לחיוב מדדי הבנקים והביומד שעלו בכ – 1.3%

מערכת ספונסר 11/09/2019 18:08

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בכ – 1.29% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 1%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.15% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלט מדד הביומד שעלה בכ – 1.27%. מדד הבנקים עלה בכ – 1.24%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות טבע, לאומי, דיסקונט, פועלים, נייס ומזרחי טפחות, בעלייה. מניות בזק  וכיל ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית טבע שעלתה בכ – 7% ואחריה עלו מניות אזורים, דמרי, איי.אפ.אפ, ישרס ופריגו.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית תדיראן הולדינגס שירדה בכ – 10%, ואחריה ירדו מניות דלק קידוחים, נכסים ובנין, אנרג’יקס, סלקום, נייר חדרה וקבוצת דלק.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.33 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות שערים וגם באירופה מסכים ירוקים.

גמידה סל חתמה על הסכם מחקר עם CIBMTR; תוצאות ראשוניות מהמחקר צפויות להתקבל בשנת 2020. CIBMTR הוא גוף שאוסף נתוני השתלות בארה"ב.

אנליסט מוביל בוול סטריט, ג’ייסון קולברט, הוציא המלצת קנייה למניית כן -פייט בעקבות הכניסה לתחום הקנאביס תוך שימוש בפלטפורמה הטכנולוגית של החברה. המלצת הקנייה במחיר יעד של 9 דולר, כ - 300% מעל מחיר המניה.

ביולייט תשקיע 1.1 מיליון דולר בחברה המפתחת טכנולוגיה לניתוחי עיניים. החברה, "סנאוקוליס" היא חברה ישראלית פרטית שפיתחה מכשיר ייעודי לניתוחי גלאוקומה. לאחר הרכישה תחזיק ביולייט ב - 5% מהחברה.

יפעת רייטר מונתה למנכ”לית חברת הביטוחAIG . רייטר, שעובדת בחברה מזה 20 שנה, מחליפה את המנכ"ל היוצא, שי פלדמן, שהודיע לפני מספר חודשים על פרישתו ועובר לנהל את קבוצת סמל"ת.

מערך הסייבר הלאומי מזהיר מפני מתקפת סייבר על ארגונים במשק. האזהרה מגיעה בעקבות ניסיונות של האקרים לתקוף ארגונים שבמערכותיהם קיימת חולשת אבטחה שהתגלתה ב – VPN.

נזקי השריפה במפעל שמן מוערכים בכ - 30 מיליון ₪, המפעל טרם חזר לפעילות. לחברה קיים כיסוי ביטוחי לשריפה וההשתתפות העצמית שלה מוערכת בכ - 1.5 מיליון ₪. במהלך השריפה קרס במקום גג מחסן מאסבסט והחברה צריכה לדאוג לפינויו בהשגחת המשרד לאיכות הסביבה.

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי של 275 אלף ש”ח על חברת הדלק פז. הקנס הוטל על החברה בשל שחרור אדי דלק לאוויר בתחנת הדלק פלורנטין שבלב תל אביב. החברה שילמה את הקנס.

מעלות נותנת דירוג A לסדרת אג”ח של אלעד קנדה: "דירוג סדרת אג"ח ב’ גבוה ברמת דירוג אחת מדירוג המנפיק בשל הערכתנו כי שיעור שיקום החוב של סדרת האג"ח המובטחת בעת תרחיש כשל פירעון היפותטי יהיה 70% - 90%.

תדיראן הולדינגס מבטלת את רכישת קבוצת פח תעש. הצדדים הסכימו שלא להשלים את העסקה וכן על ביטול כל ההסכמים שנחתמו במסגרתה.

ביקושים של כ - 63 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג”ח של אלמוגים. החברה גייסה כ - 35 מיליון שקל בריבית של 5.8%. אלמוגים שיעבדה לטובת מחזיקי האגח כבטוחה את העודפים הצפויים להתקבל מפרויקטים בנתניה ובפרדסיה בסך של כ - 133 מיליון שקל.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה