חדשות שוק ההון

קבוצת מור פתחה את הקניון הראשון בעיר חריש

הקניון החדש הוקם בהשקעה של 76.5 מיליון ₪ ומתפרס על שטח של כעשרת אלפים מ"ר; שיעור התפוסה עומד על 75%.

חדשות ספונסר 03/09/2019 11:16

א+א- 1

קבוצת מור פתחה אמש את הקניון החדש בכניסה לעיר חריש. הקניון סמוך מאד ליציאה מחריש לכביש 6 בכניסה ויכיל חנויות בתמהיל מגוון סביב רחבה פתוחה, על שטח של כ-10 אלף מ"ר שטחי מסחר מותאמים לעסקים בגדלים שונים, וכ-300 מקומות חנייה.

 

בקניון פועלות כבר היום קבוצת פוקס עם חנויות הביגוד ומותג "פוקס הום", שופרסל עם חנות דגל בשטח של כ-3,500 מ”ר, מקדונלדס, דור אלון, Bיגוד, גלידת גולדה, ביגוד, רשת האופנה "קיווי", מצעים יפים, גרעיני עפולה ותחנת הדלק דור אלון. בהמשך צפויות להיפתח גם רשתות ספור פארם, יין בעיר, קפה גרג, סטימצקי, אניפט והפיראט האדום. בעתיד, יציע הקניון מגוון פעילויות, הטבות ומבצעים מוכווני משפחות וילדים, לצד חוויה אינטראקטיבית מתקדמת.

 

העיר חריש מונה כיום כ-13 אלף תושבים, ועתידה להמשיך בהתרחבות ולאכלס כ- 100,000 תושבים בחמש השנים הקרובות.  קצב הבנייה למגורים בה הוא מהגבוהים בארץ וכבר כיום קיימות עוד 11,669 דירות בהיתרי בנייה. 56 אחוז מתושבי העיר הם בעלי דירות (מהאחוזים הגבוהים בארץ) בעוד 44% גרים בשכירות. בחריש פועלים 43 גני ילדים, 5 בתי ספר יסודיים ותיכון אחד.

 

על אף נתונים אלו, המענה הצרכני לתושבים הקיימים התבסס עד היום בעיקר על ישובי האזור. מעגל ראשון של יישובי עמק חפר, צפון השומרון ושער מנשה ומעגל שני של יישובי פרדס חנה-כרכור, חדרה, גן שמואל והאזור. בין אם מדובר על קניות מזדמנות, רכישות מרוכזות, בילוי ופנאי – תושבי חריש נאלצו עד היום למצוא פתרונות בישובים הסמוכים ולעיתים אף להרחיק עד 50 דקות נסיעה מביתם.

 

חנן מור, יו"ר קבוצת מור: "כשהחלטנו להקים את הקניון בחריש בכניסה לעיר, הבנו שהוא הולך להיות אחד המרכזים העמוסים והמצליחים ביותר באזור הצפון. אין ספק שכניסתן של הרשתות המובילות מוכיחה את מה שזיהנו כבר בתחילת הדרך. 

 

אנחנו שמחים לספק מענה כולל לצורכי ה מסחר, התעסוקה והפנאי של התושבים והנוסעים בכביש 6. בחריש ישנה שדרה אחת מרכזית החוצה את העיר לכל אורכה והמרכז המסחרי MORE ממוקם בתחילתה של השדרה. בהמשך שלה אנו נערכים בקבוצה לבניית מרכזים מסחריים נוספים לרווחת התושבים".

 

על פי נתונים שפרסמה קבוצת מור במצגת למשקיעים בשבוע שעבר, שווי הקניון בספרים עומד על 121,631 מיליון ₪ וה-NOI הצפוי באיכלוס מלא עומד על 11 מיליון ₪. כיום עומד שיעור התפוסה על 75%, מתוכם 60% מוגדרים על ידי הקבוצה כשוכרי עוגן. המח"מ הממוצע של שוכרי העוגן (כולל תקופות אופציות) עומד על 17.9 שנים.

 

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יופי להם, נראה עוד שנה שיעור התפוסה|16|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    wildstar 03/09/2019 11:28