חדשות שוק ההון

ירידות שערים בפתיחת המסחר בבורסה, תל אביב 35 יורד 0.6%

מדד הבנקים יורד 0.75%; בזק נופלת 3.53%; פתיחה מעורבת באירופה; החוזים בניו יורק נסחרים בירידות של עד 0.9%

מערכת ספונסר 03/09/2019 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בירידות שערים, בדומה למגמה בחוזים העתידיים בניו יורק. הבורסות באירופה ננעלו אמש בירוק, והמסחר באסיה מתנהל כעת ביציבות יחסית. לפי שעה, החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על ירידות בפתיחה. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל במגמה מעורבת.

מסקירת מיטב דש שפורסמה אתמול: "הסיכוי להורדת הריבית או להתערבות בשוק המט”ח בחודשים הקרובים די גבוה". עוד צוין כי "כעת, כשהסיכויים לעליות בשוק המניות האמריקאי נמוכים יחסית להערכתנו, כדאי למשקיעים לבחון הקטנת הגנה מפני התחזקות השקל".

לראשונה מאז 2014 נרשמה ירידה במכירת דירות בשני הרבעונים הראשונים. זאת על פי הודעה של משרד האוצר שפורסמה אתמול. בפילוח גיאוגרפי בולט אזור הדרום עם קיפאון במכירות בהשוואה לרבעון השני אשתקד. רמה נמוכה יחסית של עסקאות נרשמה גם באזורי ירושלים ותל אביב.

 מרחביה אחזקות דיווחה כי קליבלנד דיאגנוסטיקס גייסה 3 מיליון דולר. הגיוס לפי שווי של 65 מיליון דולר, ומשקף שווי של כמעט פי 7 מהשווי בו מרחביה השקיעה לפני כ- 4 שנים.

מסקירת הראל פיננסים: "המיקוד להמשך השנה הוא השקעה במניות ישראל בשיעור גבוה". כמו כן ציינו כי "ממשיכים להמליץ להקצות חלק גדול מהחשיפה המנייתית למניות ישראל לאור העובדה שפוטנציאל התשואה גבוה יותר, הכלכלה נראית טוב יותר והריבית תישאר נמוכה".

הסכם אזור הסחר החופשי בין ישראל לקנדה נכנס לתוקף. ההסכם נחתם בשנה שעברה ונכנס לתוקף אתמול אחרי שאושר בשתי המדינות. בהסכם נכללים תחומים חדשים כמו סחר ועבודה, סחר אלקטרוני וכן הגנה על החי והצומח.

 נכסים ובנין מכרה 5.14% ממניות גב ים בעסקאות מחוץ לבורסה. תמורת המכירה עומדת על כ - 224 מיליון ₪. לאחר המכירה תחזיק נכסים ובנין ב - 34.9% מגב ים.

 ראלקו תשקיע 20 מיליון ₪ בטוגדר. טוגדר תקצה לראלקו מניות המהוות 11.5% מהונה ואופציות שיאפשרו הגדלת האחזקות עד 15%. בנוסף החברה תעמיד לטוגדר הלוואה בסך של 5.5 מיליון ₪.

 אלקטרה צריכה במו”מ למכירת 50% משטח משרדיה בראשון לציון. התמורה המוערכת עומדת על כ - 265 מיליון ₪ והרווח שתרשום החברה מעליית ערך עומד על כ - 49 מיליון ₪. החברה בוחנת את הצורך בהעתקת מפעל החברה במסגרת השלמת הפרויקט.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה