מנרב ונקסטקום יקימו עבור אנלייט את חוות טורבינות הרוח ברמת הגולן

הפרויקט כולל הקמת 39 טורבינות רוח לייצור חשמל בהספק של כ-190 מגה וואט; התמוה לחברות בהיקף של כ-260 מיליון שקל; משך הביצוע נאמד בכ-23 חודשים

חדשות ספונסר 01/09/2019 15:38

א+א- 1

חברת נקסטקום העוסקת בתכנון, הקמה ותחזוקה של תשתיות ופתרונות בתחומי התקשורת והאנרגיה המתחדשת, מודיעה כי החברה ומנרב הנדסה ובניין, חתמו על הסכם עם שותפות המוחזקת ברובה על ידי חברת אנלייט אנרגיה מתחדשת, לפיו הן יקימו בעבורה את פרויקט "רוח בראשית" להפקת חשמל מאנרגיית רוח בקרבת תל פארס ברמת הגולן, תמורת כ- 260 מיליון שקל.

 

במסגרת הפרויקט, הנחשב לגדול מסוגו בישראל, יקימו החברות תשתית בעבור 39 טורבינות רוח לייצור חשמל בהספק של כ-190 מגה וואט. משך הביצוע הצפוי נאמד בכ-23 חודשים ממועד קבלת צו תחילת העבודה.

 

הפרויקט יבוצע על ידי מיזם משותף (50/50) לנקסטקום ומנרב אשר ישמשו יחד כקבלן הקמה של חוות טורבינות הרוח. כניסת הפרויקט לתוקף כפופה לסגירת ליווי פיננסי לפרויקט על ידי רוח בראשית, שהינה שותפות שהוקמה לטובת הפרויקט, המוחזקת ב-60% בשרשור על ידי החברה הציבורית אנלייט אנרגיה מתחדשת, ויתרת האחזקה הינה על ידי שותפי אנלייט מקבוצת אוירם בע"מ.

 

הזכייה בפרויקט זה מצטרפת לפרויקט משותף נוסף של מנרב  ונקסטקום לתכנון והקמה של פרויקט טורבינות רוח בעמק הבכא תמורת 136 מיליון שקל, אשר נחתם במאי 2018.

 

פרויקט "רוח בראשית" כולל הקמת תשתית של 39 טורבינות רוח לייצור חשמל בהספק של כ-190 מגה וואט, תחנת משנה מתח עליון, תחנת מיתוג, הנחת קו מתח עליון תת קרקעי באורך כולל של 26 ק"מ, 27 ק"מ של דרכי גישה, מערכת חשמלית במתח גבוה לאיסוף האנרגיה המיוצרת חשמול התחנה והפעלתה ועוד. 

 

גיא ישראלי מנכ"ל נקסטקום אמר: "אנו שמחים וגאים לקחת חלק בפרויקט משמעותי זה. זכיה בפרויקט זה מחזקת את האסטרטגיה של קבוצת נקסטקום בתחום האנרגיה המתחדשת".

 

פיני ליברמן, מנכ"ל מנרב הנדסה: "אנו שמחים על הזכייה בפרויקט שמתווסף לצבר הפרויקטים של מנרב בתחום התשתיות והאנרגיה. הפרויקט מביא לידי ביטוי את יכולות הביצוע של מנרב הנדסה באופן מיטבי".

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יציקת הבסיס לטורבינה הראשונה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    shail 01/09/2019 15:45