וונטייז: לקראת חדלות פירעון יו”ר החברה, סמנכ”ל הטכנולוגיות וסמנכ”ל הכספים התפטרו

החברה הודיעה כי אין לה את האמצעים הכספיים להמשיך ולקיים את פעילותה; המסחר בניירות הערך הושעה "עקב אי בהירות בענייני החברה"

חדשות ספונסר 01/09/2019 10:51

א+א- 4

חברת וונטייז דיווחה בסוף השבוע כי קיבלה הודעה מב"כ נאמן איגרות החוב מסדרה א’ של החברה, כי לאור שיחות שהתקיימו עם החברה, עולה כי החברה חדלת פירעון ובין היתר, אין לה את האמצעים הכספיים על מנת להמשיך ולקיים את פעילותה.

 

לאור העובדה שהחברה הודיעה לנאמן כי לא ניתן לחדש את פוליסת הביטוח המכסה אחריות של דירקטורים ונושאי משרה בחברה החל מהיום (1.9.2019), ,וכן לאור העובדה כי בסיטואציה הנוכחית נראה כי לא ניתן לקדם מתווה להבראת החברה או למכירת נכסיה ופעילותה שלא באמצעות הליך בבית המשפט, הודיע ב"כ הנאמן כי נראה כי אין מנוס אלא מלנקוט הליך של הקפאת הליכים או כל הליך אחר של חדלות פירעון.

 

מאמצי החברה בחודשים האחרונים לגיוס כספים לא נשאו פרי, החברה בחנה במהלך החודש האחרון מספר חלופות אפשריות לרבות גיוס מימון ביניים, מיזוג פעילות לחברה והמשך פעילות במתכונת הנוכחית. חלופות אלו טרם הבשילו לכדי הסכמות כלשהן.

 

כמו כן הודיע ב"כ הנאמן כאמור כי בכפוף לאישור שיתקבל באספת מחזיקים, בכוונת הנאמן למחזיקי אגרות החוב להגיש בקשה להקפאת הליכים או בקשה למנות מפרק זמני לחברה. ב"כ הנאמן ביקש את הסכמת החברה בקשה להקפאת הליכים ולמינוי נאמן, או להגשת בקשת פירוק ולמינוי מפרק זמני לחברה.

 

בהתאם, הודיעה החברה לב"כ הנאמן על הסכמתה לבקשה להקפאת הליכים ולמינוי נאמן, אך לא לבקשת פירוק ולמינוי מפרק זמני. בנוסף התקבל בידי החברה מכתב מב"כ הנאמן לפיו טען בשם נאמן מחזיקי אגרות החוב מסדרה א’, כי עולה תמונה הנוגעת למעשים ומחדלים אשר הביאו את החברה למצבה הנוכחי, וכן העלה טענות נגד נושאי המשרה בחברה בעבר ובהווה, כאחראים למצב אליו נקלעה החברה.

 

לאור האמור לעיל, ובפרט לאור העובדה שאין בידי החברה ונושאי המשרה בה, יכולת להמשיך ולפעול, הודיעו נועם יוסיפידיס יו"ר דירקטוריון החברה, אורן לוי דירקטור בחברה וסמנכ"ל הטכנולוגיות, ודוד בן נעים סמנכ"ל הכספים בחברה לחברה, על התפטרותם מכהונתם כדירקטורים ונושאי משרה בחברה, בתוקף החל מהיום, 31 באוגוסט 2019.

 

בתגובה לדברים הודיעה הבוקר הנהלת הבורסה על השעיית המסחר במניה "עקב אי בהירות בענייני החברה, הנובעת מפרסום דיווחים בדבר סיום ביטוח דירקטורים ונושאי משרה והתפטרות נושאי המשרה בחברה", לשון ההודעה.

חדשות ספונסר

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  כל הנשמות הטובות, אין לכם מושג, כנסו

  זה שהעסק לא התרומם זה עובדה. זה שהבחורים שהקימו את החברה ועבדו בה 9 שנים לא לקחו שכר בשנה האחרונה, ויתרו על כספים רבים שחייבים להם ועבדו יותר מ 4 שנים בלי משכורת, זה קל לשכוח. הכניסו כספים כל הזמן לחברה בגיוסים, עשו כל מאמץ שהעסק יצליח, זה בחורים טובים ממש לא גנבים שרואים בחברות ציבוריות אחרות. לא היה מזל, והשוק לא ריחם עליהם ברוך השם.

  אהבת חינם 01/09/2019 17:24

 2. 2
  לקראת?,כבר שנים בחדלות

  שורדת בזכות טפשים שנתנו לה הלוואות והנפקות
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אחד5646 01/09/2019 13:12

 3. 3
  זה קורה כל הזמן לצערי

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mobarak11 01/09/2019 11:03

 4. 4
  מתי יחקרו את בעלי העניין בוונטיז|38|

  עוד ילמדו רבות על המקרה הזה ואיך חילצו כסף מהציבור ועל חשבון הציבור בדרך נלוזה ובלשון תרמית|44|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 01/09/2019 10:59