חדשות שוק ההון

הרווח הנקי של הכשרת הישוב צנח ב-84% במחצית הראשונה של השנה

החברה סיימה את המחצית הראשונה של שנת 2019 עם הכנסות של כ-180 מיליון שקל; בתחילת אוגוסט אושר המתווה לביטול זכויות ההצבעה העודפות של מניות היסוד

חדשות ספונסר 29/08/2019 15:18

א+א-

הכשרת הישוב פרסמה את הדוחות הכספיים ואת תוצאותיה לרבעון השני ולמחצית הראשונה לשנת 2019. ההכנסות במחצית הסתכמו בכ-180 מיליון שקל לעומת כ-350 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, הרווח התפעולי הסתכם בכ-110 מיליון שקל לעומת כ-144 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, והרווח הנקי הסתכם בכ-6 מיליון שקל לעומת כ-38 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

בתקופה המקבילה נכלל רווח של כ-31 מיליון שקל ממכירת נכס ביפו, ורווח בגין אכלוס 351 יחידות דיור באירופה לעומת 67 יחידות דיור בחציון הנוכחי. הרווח ממכירת דירות בחו"ל מוכר בעת מסירת החזקה לרוכשים. לחברה מספר פרוייקטים לבניית מאות דירות בחו"ל, בשלבי התקדמות שונים, וקרקעות לפרוייקטים נוספים.

 

בתחום הנכסים המניבים, תחום הליבה, ההכנסות הסתכמו במחצית בכ- 135 מיליון שקל וברווח תפעולי (NOI) של כ- 84 מיליון שקל, לעומת הכנסות של כ- 139 מיליון שקל ורווח תפעולי של כ-88 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הירידה בהכנסות משקפת בעיקר צמצום של כ- 7 מיליון שקל בהכנסות משכירות בישראל כתוצאה מהפסקת השכרתו של מתחם ירקונים וממכירת מלון אופטימה ברמת גן , לצד עלייה של כ- 4 מיליון שקל בהכנסות מחברת הפארקים הלוגיסטיים בחו"ל עקב גידול בשטחים המושכרים.

 

החברה נמצאת היום בתנופת ייזום בישראל, כאשר אכלוס המגדל הראשון שנבנה (A) ב"קמפוס הכשרת הישוב" ב- BBC צפוי להתחיל בספטמבר הקרוב, וכבר החלה בניית המגדל השני (C) לפני מספר חודשים, זאת במקביל להמשך קידום פרויקטים נוספים, והמשך ההתרחבות בתחום הפארקים הלוגיסטיים בחו"ל.

 

ברבעון השני הסתכמו הכנסות החברה בכ-88 מיליון שקל לעומת כ-137 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, הרווח התפעולי הסתכם בכ-82 מיליון שקל לעומת כ-81 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, והרווח הנקי הסתכם בכ-25 מיליון שקל (הפסד של כ-9 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) לעומת כ-10 מיליון שקל (הפסד של כ-7 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) ברבעון המקביל אשתקד.

 

סך המזומנים ושווי המזומנים של החברה הסתכם ביום 30 ביוני 2019 בכ-221 מיליון שקל. הונה העצמי של החברה בתאריך זה הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל, מתוכו כ-696 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות. וסך הנכסים של החברה הסתכם בכ-5.1 מיליארד שקל.

 

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב: "במהלך המחצית הראשונה של השנה המשכנו ביישום האסטרטגיה למיקוד עסקיה של הכשרת הישוב בתחום הנדל"ן, בישראל ובפולין, בדגש נדל"ן מניב. 

 

בתקופה זו הגענו להישג חשוב והיסטורי עם אישור מתווה ההון החדש, אשר לראשונה מזה עשרות שנים יאפשר לנו להרחיב ולחזק את בסיס ההון של החברה ולשפר את יחסי המינוף. לצד הישג זה, השלמנו בהצלחה גיוס של כ-172 מיליון ש"ח בהנפקת אג"ח במח"מ ארוך, ואנו מאמינים כי מהלכים אלה יתמכו בהמשך קידום תכניות הפיתוח וההתרחבות".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה