פארמוקן מציגה גידול של 29% בהכנסות במחצית הראשונה של 2019

הרווח התפעולי צמח ב-64% והסתכם ב-2.9 מיליון ₪; החברה שנסחרת תחת מדיקל קומפרשן סיימה את המחצית עם הפסד הנובע מהוצאה חד פעמית להשלמת המיזוג והרישום בבורסה

חדשות ספונסר 29/08/2019 11:51

א+א- 1

חברת פארמוקן העוסקת בגידול, ייצור, פיתוח ומכירה של מוצרי קנאביס רפואי בישראל, ונסחרת בבורסת ת"א תחת חברת מדיקל קומפרישין סיסטם, מדווחת על תוצאותיה העסקיות למחצית הראשונה של 2019.

 

הכנסות החברה במחצית הראשונה של שנת 2019 הסתכמו לסך של כ-8.9 מיליון ש"ח, גידול של 29% בהשוואה להכנסות החברה בתקופה המקבילה אשתקד שהסתכמו לסך של כ- 6.9 מיליון ש"ח. הגידול בהכנסות נבע מגידול במכירות החברה.

 

הרווח הגולמי במחצית הראשונה של שנת 2019 הסתכם בכ-5.4 מיליון ש"ח המהווים כ-60.3% מההכנסות לעומת כ-3.4 מיליון ש"ח המהווים כ-49.6% מההכנסות ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח התפעולי Non-GAAP במחצית הראשונה של שנת 2019 הסתכם בכ-2.9 מיליון ש"ח, צמיחה של 64% בהשוואה לרווח תפעולי של כ-1.7 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

ההפסד המוצג בדוחות הכספיים שפרסמה החברה נובע מהוצאות חשבונאיות שאינן תזרימיות לרבות הוצאה חשבונאית חד פעמית בקשר עם השלמת עסקת המיזוג עם השלד הבורסאי של מדיקל קומפרישין והסתכם בכ-47.9 מיליון ש"ח.

 

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת במחצית הראשונה של שנת 2019 הסתכם בכ-0.7 מיליון ש"ח, בהשוואה לתזרים של 1.4 מיליון ש"ח, הקיטון נובע מתשלום הוצאות חד פעמיות בעבור הוצאות הרישום למסחר.

 

יתרת מזומנים ושווי מזומנים למחצית הראשונה של 2019 הסתכמה ב-16.1 מיליון ש"ח לעומת כ-1.5 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.

 

גיל חובש, בעל השליטה ומנכ"ל פארמוקן: "אנו גאים לדווח לראשונה כחברה ציבורית על תוצאותינו הכספיות לבורסה למחצית הראשונה של 2019. התוצאות מעידות על המשך הגידול העקבי של החברה.

 

פארמוקן ממשיכה להציג גידול בשורה העליונה והתחתונה תוך שיפור גם ברווחיות הגולמית. פארמוקן מעניקה שירות של אספקת מוצרי קנאביס רפואי באיכות גבוהה ובאופן עקבי לכ-15% ממטופלי שוק הקנאביס הרפואי בישראל כאשר בראש מעיינינו עומדת טובת המטופל."

 

"יש לנו את מלא המשאבים הכספיים והידע הדרושים ואנו נערכים להקמת מפעל בתקן IMC-GMP לייצור ואריזת מוצרינו, שלהערכתנו יאפשר לחברה לשפר את הרווחיות התפעולית ויעניק לנו פיקוח הדוק, לפי הסטנדרטים הגבוהים של החברה, על כל התהליך עד לבית הלקוח.

 

שוק הקנאביס העולמי ממשיך לצמוח בקצב מהיר ואנו פועלים במרץ מעבר לים, באמצעות שיתופי פעולה, לקראת תחילת פעילות מכירות במספר טריטוריות, תחילה באוסטרליה ובהמשך ביוון ובמקומות נוספים בעולם וזאת מבלי שנהיה תלויים בהתקדמות הרגולטורית המקומית אשר תסדיר את אישורי הייצוא מישראל."

 

פארמוקן הוקמה בשנת 2008 והיא מגדלת ומשווקת קנאביס, ובנוסף מפתחת זנים חדשים ומייצרת מוצרים גמורים בהתאם לתקני ה-GMP. החברה בעלת נתח שוק של 15% והיא מעניקה שירות לכ-4,500 מטופלים.

 

חוות הגידול של החברה נמצאת בצפון הארץ, ומשתרעת על פני שטח של כ-18 דונם מתוכם כ-10 דונם המשמשים לגידול של כ-3 טון קנאביס מעובד (10-12 טון קנאביס לפני עיבוד). יתרת השטח משמשת את החברה לפעילויות נלוות לייצור מוצרי הקנאביס הרפואי ולפעילויות משלימות לתחום הקנאביס הרפואי.

 

כמו כן, בבעלות החברה מעבדה לייצור תרביות רקמה, המאפשרת לרבות צמחים בנפחים מסחריים, זהים גנטית, נקיים ממזיקים וממחלות, על מנת להבטיח תרופה איכותית ואחידה למטופלים

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מעניין יהיה להשוות לאינטר.

    ושואל פעם אחרונה. מישהו יודע כמה היו הכנסות bol למחצית? האם אחרי המיזוג או לקראתו ביונד תפרסם הכנסות שיח? פארמקון מעריכה חלקה בשוק פשוט לפי מספר חולים שהיא מטפלת והערכה ל30 אלף סהכ. ובכל מקרה המכירות בישראל לא חשובות. גם אם תהיה "לגליזציה רפואית" אפילו קנאביס במרשם רופא משפחה, אפילו יוכפלו ושילוש השוק הישראלי, זה כסף קטן לעומת היצוא ולא יכול להצדיק המחירים של חלק מהחברות
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 29/08/2019 12:09