חדשות שוק ההון

יציבות בפתיחת המסחר בתל אביב, טבע מזנקת 5.3%

בוול סטריט נרשמה אמש סגירה חיובית; באירופה נפתחו הבורסות בירידות; החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים לפי שעה על ירידות של עד חצי אחוז

מערכת ספונסר 27/08/2019 10:15

א+א-

הבורסה בת אביב נפתחה ביציבות עם נטיה לירידות שערים קלות, בניגוד למגמה אמש בארה"ב. עם זאת, החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על ירידות של כחצי אחוז בפתיחה. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בעליות, בהובלת מדדי הבנקים, הביומד והטכנולוגיה.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית טבע בפער חיובי של 1.83%, מניית לייבפרסון בפער חיובי של 1.85% ומניית טאואר בפער שלילי של 0.96%.

מסקירת הראל פיננסים שפורסמה אתמול: ”ממשיכים לראות את השוק המקומי כאטרקטיבי בעל פוטנציאל תשואה גבוה. השוק מתפקד טוב וימשיך להיות בעל סטיית תקן נמוכה יותר מהשוק האמריקאי. ממשיכים להמליץ להקצות חלק גדול יותר מהחשיפה המנייתית לישראל".

מר מוכרת את אחזקותיה במרימון גז בכ - 33 מיליון ₪. לאחר השלמת ההסכם צפויה החברה לרשום בדוחות הכספיים רווח הון בסך של כ-20 מיליון ₪.

אלומות פרסמו אתמול סקירה לפיה ”השווקים לא מתמחרים את הסיכון האמיתי של מלחמת סחר. הסיכונים לשווקים אינם מצדיקים חשיפה מלאה לשוק המניות. חופי מבטחים כמו הזהב עשויים להיות אלטרנטיבה טובה לאחזקת מזומן".

 בריינסוויי מסכמת רבעון עם צמיחה של 53% בהכנסות. ההפסד הנקי למניה עמד על 17 סנט, בהשוואה להפסד של 12 סנט למניה ברבעון השני של 2018. החברה פרעה חוב בהיקף של 3.3 מיליון דולר וכעת אין לה חובות.

נתוני מאקרו כלכלה: שיעור האבטלה ירד בחודש יולי ל - 3.7%. הירידה מגיעה אחרי שבחודש שעבר הגיע שיעור האבטלה ל - 4.1%. שיעור התעסוקה בקרב בני 15 ומעלה עומד על 63.1%.

ארד: הכנסות הקבוצה ברבעון השני עלו ב - 28% והסתכמו ב - 65 מיליון דולר. הרווח הנקי המותאם ברבעון גדל בכ - 11%. ההכנסות בשוק המקומי הישראלי ברבעון השני צמחו בכ - 15% והסתכמו לסך של 9.7 מיליון דולר.

הכנסות אלרוב נדל”ן עלו ב - 40% ברבעון השני. עיקר הגידול נובע מרכישת שני נכסים נוספים באנגליה, נכס מניב בשוויץ ונכס בצרפת. הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ - 95.3 מיליון ₪.

הכשרה ביטוח: גידול של כ - 36.5% ברווח הכולל לפני מס מתחילת השנה. הגידול ברווח מותן עם גידול בהפסד במגזר ביטוח חיים. החברה תחלק דיבידנד בסך 45 מיליון ₪ לבעלי המניות.

ביונד טיים גייסה 27.4 מיליון ₪ והשלימה את עסקת המיזוג עם שיח. התנאי האחרון להשלמת העסקה היה כי בקופת החברה יהיו לפחות 38.8 מיליון ₪. הסכום שגויס מצטרף להנפקה פרטית שביצעה החברה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה