רשת BE של שופרסל רוכשת את אתר מכירת התרופות ”בלה”

החברה תשלם 4.75 מיליון ₪ תמורת 51% ממניות חברת בלה השייכת כיום לרקח תעשיה פרמצבטית; הרכישה תאפשר לרשת BE פיתוח מואץ של תחום התרופות עד הבית

חדשות ספונסר 25/08/2019 12:12

א+א-

חברת הדראגסטורים של שופרסל BE התקשרה עם חברת הפרמצבטיקה רקח בהסכם השקעה לרכישת חלק מאחזקותיהם בחברת בלה, אתר מכירה מקוונת של מוצרי פארמה, המאפשר ניפוק תרופות מרשם עד הבית.

 

במסגרת הסכם המכירה, יוקצו ויעוברו ל-BE מניות בחברת בלה המהוות 51% מהונה ורקח תחזיק ב-44.1% מהונה של בלה, בתמורה לסכום כולל של 4.75 מיליון ₪. על פי תוואי ההסכם, 1.25 מיליון ₪ יוזרמו לחברה כנגד הקצאת מניות בה.

 

חלק נוסף של התמורה ישולם בדרך של פירעון הלוואת בעלים ותשלום במזומן לבעלי המניות הקיימים וחלקה תשולם לבעלי המניות הקיימים בתאריך 1.1.2021, כאשר יתקיימו תנאים מסוימים שנקבעו בהסכם.

 

בנוסף, בהסכם המכירה נקבעו הסדרי אופציית מכר ואופציית רכש ביחס לאחזקות בעלי המניות הקיימים, לאחר מועד השלמת העסקה וכן הוראות בדבר מבנה הדירקטוריון בחברת בלה, זכות הצעה ראשונה, זכות הצטרפות, והחלטות הדורשות רוב מיוחד.

 

השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של תנאים מתלים, וביניהם, קבלת אישור הממונה על התחרות, בתוך 60 ימים ממועד חתימת ההסכם. להערכת החברה, העסקה תושלם עד תום שנת 2019.

 

מחברת רקח נמסר כי היא רואה בהכנסת שותף אסטרטגי וסינרגטי לחברת הבת בלה אונליין, מהלך אשר יאפשר פיתוח מואץ של תחום התרופות עד הבית ומימוש פוטנציאל הצמיחה שלה. המהלך אף משתלב באסטרטגיה שמובילה החברה בשנים האחרונות של התכנסות לתחומי הליבה שלה כיצרנית משווקת ומפיצה של תרופות מרשם OTC ודרמטולוגיה בארץ ובחו"ל.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה