אלעד שמש, שותף מייסד Together קרדיט: יח"צ

UPnRIDE ו-CardiacSense גייסו 10 מיליון ₪ מהציבור באמצעות פלטפורמת Together

לאחר הגיוס יפעלו החברות להטמעה בבית החולים איכילוב והדסה, יציאה לייצור המוני והתרחבות לארה"ב

מערכת ספונסר 22/08/2019 12:12

א+א- 6

פחות משנה לאחר השקת פלטפורמת השקעות ההמונים Together, מודיעים שני סטארטאפים על גיוס השקעות בהיקף של 10 מיליון ₪. המיזמים המגייסים הם של חברת UPnRIDE המפתחת כיסא גלגלים רובוטי ייחודי המאפשר למשותקי גפיים לעמוד על רגליהם ול-CardiacSense המפתחת שעון דופק המאפשר ניטור מציל חיים של שינויים בסדירות פעילות הלב.

 

פלטפורמת השקעות ההמונים Together הושקה בשלהי שנת 2018 מתוך חזונם של המייסדים  רו"ח שוקי כהן שרת, אלעד שמש ולירן פלג שרצו לייצר מהפכה בשיטת הגיוס של הסטארט-אפים בישראל, כפי שהייתה נהוגה עד לאותה העת.

 

למרות שבהתאם לרישיון רשות ניירות ערך בו אחזה, לפיו Together רשאית להציע לציבור הרחב השקעות המונים כבר מעת קבלת הרישיון, בצוות המוביל את החברה, הכולל בין היתר את רו"ח איריס שטרק, כדירקטורית עצמאית, החליטו לעשות את הדברים אחרת, מה שלימים הוכיח את עצמו.

 

בשלב הראשון, הוחלט ב- Together לפתוח את ההשקעה במיזמים ל-35 ניצעים בלבד, בהתאם לחוק ניירות ערך. המשמעות היא שרק לאחר שהמשקיעים "המתוחכמים", מה שמכונה "מועדון האנג’לים", בחרו להשקיע את כספם במיזמים נפתחת אפשרות ההשקעה בפני הציבור הרחב, שמטבע הדברים פחות מתמחה בהשקעות הון סיכון. בכך, למעשה, Together מעניקה לציבור המשקיעים תוספת ביטחון מסוימת להשקעתם.

 

חברת UPnRIDE וחברת CardiacSense צלחו את השלב הראשון של מועדון המשקיעים עם גיוסים בהיקף של 2.2 מיליון ו-4.6 מיליון בהתאמה. בהמשך, לאחר שעברו את היעד שהוצב ולאור העניין שעוררו בציבור, נפתחו גם ההשקעות בפורמט של רכז הצעה, בסכומים של אלפי שקלים בודדים ומאות משקיעים קטנים לקחו חלק. שני המיזמים גייסו סך הכל הון בהיקף של 10 מיליון ₪ באמצעות השיטה המשולבת.

 

בימים אלה הסתיים סבב הגיוס של החברות וכעת הן ממשיכות לפעול, כל אחת בהתאם לתוכנית העסקית שלה. חברת CardiacSense סיכמה על שת"פ עם בתי החולים איכילוב והדסה, יוצאת לייצור המוני של שעון הדופק שפיתחה וממשיכה לקיים ניסויים קליניים.

 

חברת UPnRIDE צפויה לקבל במהלך החודשיים הקרובים את אישור ה-FDA לשיווק כיסא הגלגלים הרובוטי שלה בארה"ב. החברה אף הרחיבה את כוח האדם בחו"ל ומצפה לקדם את מכירות הכיסא מעבר לים. בנוסף פועל הצוות לגיוס הון נוסף באמצעות בנק השקעות.

 

"כדי להמשיך להיות מובילים בשוק כיסאות הגלגלים החכמים והרובוטיים, אנחנו עובדים על פיתוח הדגמים הבאים וכן על שיפורים ותוספות למוצר הקיים", ציין דר’ עמית גופר, מייסד UPnRIDE. "בתור יזמים מנוסים למודי קרבות ובעלי היכרות עם כל אפיקי ההשקעה הקיימים, פנינו לטוגדר מתוך כוונה לגייס סכום צנוע ולראות איך עובד המודל של השקעות המונים.

 

הופתענו לטובה מכל המאמצים והליווי האישי שזכינו להם, שהתבטא לא רק בהשקעות משמעותיות שעלו על הציפיות, אלא גם על חיבורים ללקוחות פוטנציאלים, תמיכה מקצועית לאורך הדרך והפצת הבשורה של החדשנות והמסרים שאנחנו רוצים להעביר".

 

אלעד שמש, שותף מייסד Together: "המעבר של המיזמים לגיוס מהציבור הוא חלק משילוב מנצח של משקיעים מובילים ומשקיעי הציבור וכולם מרוויחים מכך. מצד אחד, ניתנת לחברה האפשרות לגייס סכום גבוה יותר, מצד שני, למשקיעים המתוחכמים יש אפשרות להגדיל את סכום ההשקעה ולתת ביטחון גבוה יותר לחברה ולמשקיעים החדשים, הציבור הרחב, יש אפשרות להשקיע את כספם בחוכמה לצד משקיעים מובילים ומנוסים.

 

המשמעות היא שבפני הציבור נפתחת האפשרות להשקיע במיזמים שעד כה היו מוגבלים להשקעות של קרנות ואנג’לים. להשקיע ביחד עם המשקיעים המובילים היא הנוסחה המנצחת של Together. בעינינו, הסיכוי לקחת חלק בהצלחה של ההייטק המקומי באופן מושכל ואחראי, שווה את הסיכון שקיים בכל השקעה."

 

באחרונה ציינה רשות ניירות ערך את "חודש מימון ההמונים". בעמוד הפייסבוק של הרשות נכתב כי "כולנו נחשפנו בשנים האחרונות לתופעת מימון ההמונים הקלאסית... שמאפשרת לכל אחד ואחת מכם לקחת חלק פעיל בקידומו של מיזם הקרוב לליבכם בתמורה למתנת תודה סמלית...

 

 לצד מודל מימון ההמונים המוכר לכם, קיים מודל חדש הקרוי מימון המונים הוני, המתייחס למעשה להשקעה בניירות ערך לכל דבר, שהתמורה בגינה היא מניה או אג"ח של החברה בה החלטתם להשקיע... גם אם שמעתם על המודל וגם אם לא כדאי שתדעו שמדובר על אפיק השקעה המעורר עניין".

6 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לא יודע איך הגעת לחישוב הזה משה, אבל תקרא את החוזה אתה טועה ומטעה

  אבי 25/08/2019 09:48

 2. 2
  לאף אחד לא נראה מוגזם העמלות של טוגדר

  העמלות מסתכמות בבערך 30% וחלק גדול זה אחוזים מהרווח - דבר שאומר שישנה אפשרות שהם יקבלו יותר ממה שאתה משקיע. נראה לי מוגזם ורק בגלל זה לא השתתפתי

  משה 23/08/2019 16:53

 3. 3
  פגשתי לפני שנה את הבחור הזה, אלוף עולם הם אחלה חבר'ה שרק יצליחו ויביאו השגים למדינה

  יעל 23/08/2019 11:03

 4. 4
  אני השקעתי בחברה עם הכסא, ד"ר גופר כבר הנפיק חברה אחת בנאסד"ק, לדעתי יעשה זאת שוב. ובלי קשר, זה ישנה את חייהם של כל כך הרבה נכים... אפילו בשבל זה שווה

  הילה 22/08/2019 18:11

 5. 5
  גם אני השקעתי בשעון, חייב להגיד שלא פגשתי עוד חברות כאלו והצוות של טוגדר נותן הרגשה סופר מקצועית. שאפו עליכם

  דורית 22/08/2019 16:01

 6. 6
  קרדיאקסנס

  אני השקעתי בחברה של השעון אני חייב לאמר שהמקצועיות של טוגדר הפתיעה אותי לטובה השירות שלהם מדהים והאתר ממש נח לשימוש תודה לכם

  משקיע 22/08/2019 15:24