חדשות כלכלה

ישראל וקוריאה הכריזו על סיום המשא ומתן להסכם אזור סחר חופשי

עם כניסתו של ההסכם לתוקף יחולו הפחתות מכסים הדדיות על מוצרים מיובאים ומיוצאים; החיסכון ליבואנים ולצרכנים במסגרת ההסכם מוערך בכ- 100 מיליון דולר לשנה

חדשות ספונסר 21/08/2019 15:33

א+א- 5

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ושרת הסחר הדרום קוריאנית, הגברת יו מיונג-הי (Yoo Myung-hee) הכריזו היום על סיום המשא ומתן להסכם אזור סחר חופשי בין המדינות.

 

את המשא ומתן על ההסכם הוביל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה במשך 3 השנים האחרונות, בשיתוף משרדי החוץ, האוצר, החקלאות, התקשורת והמשפטים וכן רשות האוכלוסין וההגירה, מינהל המכס ורשות התחרות.

 

הסחר בין המדינות בשנת 2018 עמד על כשניים וחצי מיליארד דולר, גידול של מעל ל- 15% בהשוואה לשנת 2017. הסכם הסחר החופשי צפוי להגדיל את היקף הסחר בין המדינות אף יותר. 

 

לאחר כניסת ההסכם לתוקף, מרבית הייצוא הישראלי לדרום קוריאה יהיה פטור ממכס, ובכלל זאת מכונות וציוד חשמלי, מכונות ומכשירים מכניים, דשנים, ציוד רפואי, קוסמטיקה, פלסטיק ומוצריו, מתכות וכן מיצי פירות ויין.

 

מן העבר השני ירדו מכסים על מוצרים המיובאים מדרום קוריאה לישראל ובהם ניתן למנות: מכוניות וחלקיהן, מקררים, ציוד רפואי, רכיבים אלקטרוניים, צעצועים ומשחקים, פלסטיק ומוצריו וכימיקלים.

 

דרום קוריאה היא היצרנית המובילה בעולם בתחום רכיבי הזיכרון ויצרנית הסמיקונדוקטורים השנייה בגודלה בעולם. כמו כן, דרום קוריאה הינה יצרנית האוניות הגדולה בעולם, ואוחזת ביותר ממחצית נתח השוק העולמי. בתחום הרכב, דרום קוריאה, בעיקר באמצעות קבוצת יונדאי-קיה וספקיות המשנה שלה, הינה אחת מ-10 היצרניות הגדולות בעולם.

 

לדרום קוריאה יש כיום 15 הסכמי סחר בתוקף עם מדינות וגושי סחר שונים, בראשם ארה"ב, האיחוד האירופי, הודו וסין. ההסכם בין ישראל לקוריאה יסייע להשוות את תנאי הסחר של ישראל למדינות אלה - ועם השלמת הליך האישרור של הסכם זה בשני הצדדים, ייהנו החברות הישראליות מתנאי סחר ותחרות שווים בשוק הקוריאני.

 

כתוצאה מכניסתו של ההסכם לתוקף, מעל ל- 95% מהייצוא הישראלי לקוריאה יהיה פטור ממכס, מה שיוביל להגדלת התחרותיות של היצוא הישראלי לקוריאה ולחסכון כספי למדינה. התועלת ליצואנים וחיסכון ליבואנים ולצרכנים במסגרת ההסכם מוערכים בכ- 100 מיליון דולר לשנה.

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לא בטוח שיש מכס על טלביזיות

  על פלאפונים בודאות לא. על מכוניות 7% מכס . השאר מס קניה שישאר. יש מכס על מכונות. וההסכם טוב לתעשיה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 21/08/2019 18:13

 2. 2
  אותו תירוץ של ירידת הדולר

  השקל התחזק ושום יבואן לא הוריד שקל ממחיר המכונית. 7% מכס שיבוטל , גם לא ישפיע עליהם. ראו שלי בתגובה לשרית למטה. חפשו קוריאה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 21/08/2019 17:38

 3. 3
  אם יש להם תרוצים תייבא אתה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 21/08/2019 16:16

 4. 4
  כניסה לתוקף אחרי אישרור בשני הפרלמנטים

  בכנסת אני חושב שלא צריך דיון. אין הצבעה. מביאים את הסכם לידיעת הכנסת ואם אין התנגדות, אז אחרי x ימים הוא מאושרר. רק כרגע אין כנסת. אבל אחרי החגים כנראה יאשררו אצלינו
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 21/08/2019 15:42

 5. 5
  יפה ועכשיו נראה איזה תירוץ יהיה

  ליבואניי הרכב לא להוריד מחיר של מכוניות קוראניות ( הן מיוצרות בתורכיה|32|) במוצריי החשמל יהיו הוזלות ( סמסונג-LG ) לאמזון כבר לא יהיה כדאי לפעול כאן |32|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יונת דאר 21/08/2019 15:39