חדשות שוק ההון

ווסטדייל אמריקה תקים בניין למטה החדש של Uber בדאלאס

החברה תשכיר ל- Uber משרדים בנכס קיים ותבנה עבורה בניין נוסף בעלות של 285 מיליון דולר

חדשות ספונסר 21/08/2019 10:49

א+א-

חברת ווסטדייל אמריקה מדווחת היום כי תשכיר שטחים בבניין משרדים שבבעלותה לחברת Uber. הבניין הנקרא Office  Epic שהינו נכס שזכויות החברה בו משועבדות לטובת מחזיקי אגרות החוב מסדרה א’ של החברה, ממוקם בשכונת Deep Ellum  שבדאלאס, טקסס ויושכר ל- Uber לתקופה של שלוש שנים ושלושה חודשים (39 חודשים סה"כ), כך שעם כניסתה יעמוד שיעור התפוסה במשרדי הנכס על 100%.

 

שטחי המשרדים בנכס הם בהיקף של כ-167 אלף מ"ר והתמורה אותה תשלם Uber עומדת על 33.5 דולר למ"ר לשנה, המשקפת תמורה שנתית של כ-5.6 מיליון דולר. בחלוף 15 חודשים יעודכנו דמי השכירות ל-34.17 דולר למטר לשנה.

 

ל-Uber ינתנו בנוסף 2 תקופות אופציה בנות 5 שנים כל אחת, להארכת תקופת השכירות בכל או בחלק מהשטחים המושכרים, לרבות הקומות המושכרות כרגע על ידי מטה ווסטדייל. שוכר נוסף בבניין, חברת ריגוס, הודיעה לווסטדייל כי גם היא התקשרה עם אובר ותעביר לה את כל השטחים המושכרים על ידה. כך למעשה מלבד מטה קבוצת ווסטדייל השוכן בקומה וחצי העליונות של הבניין, יושכרו כל המשרדים לאובר.

 

בנוסף התחייבה ווסטדייל לבנות בניין משרדים נוסף לטובת השכרתו ל- Uberלמשך 10 שנים ותשעה חודשים, בצמוד לבניין Office Epic, על קרקע שמוחזקת על ידי בעל השליטה בחברה ג’ו בירד. עם אישורה של ועדת הביקורת, תועבר הקרקע על ידי בעל השליטה ללא כל תמורה כספית במזומן, וכנגד הקצאת מניות.

 

הבניין צפוי לכלול 17 קומות משרדים בשטח כולל של כ-470 אלף מ"ר ו-9 קומות חניה המונות 1,400 מקומות. עלות הקמת הבניין הוערכה על ידי החברה בכ-285 מיליון דולר. הבנייה אמורה להתחיל עד ל-1.12.2019 והשלמת הבניין מתוכננת עד ליום 31 במאי 2022.

 

בניית הבניין תתנהל בהתאם לאבני דרך וסטנדרט בנייה שהוסכמו בין החברה לאובר. אי עמידה באבני הדרך תאפשר לאובר לסיים את ההתקשרות ולבטל את הסכם השכירות. כמו כן, במקרה של סיום התקשרות אובר תשפה את החברה בסכום של עד מיליון דולר.

 

עם סיום הקמת הבניין תשכור אובר את הקומות 7-16 בבניין בעלות של 38.5 דולר למ"ר לשנה ואחרי שנה יעלו דמי השכירות ב-2%. עבור קומות 17-23 הוחלט על שכ"ד שנתי כולל בסך של 17,325 דולר בשנה.

 

מהחברה נמסר כי היא מייחסת חשיבות רבה להתקשרות עם חברה משמעותית ומובילה כגון Uber ,אשר בחרה בנכסי החברה כמטה שלה בדאלאס. החברה, וועדת הביקורת ודירקטוריון החברה סבורים כי הגעת Uber לאזור פרויקט Epic ,בשכונת Ellum Deep שבדאלאס, תיטיב עם תדמית החברה ותגרום לפיתוח משמעותי בשכונת Ellum Deep ואזור דאלאס כולו, הכולל תעסוקה, פיתוח של עורקי תחבורה, איזורי בילוי ועוד.

 

כמו כן, הגעת Uber לשכונת Ellum Deep ופיתוח האזור כאמור יש בה כדי להיטיב גם עם הנכסים האחרים של החברה הממוקמים באזור זה, דוגמת נכס המגורים Case The אשר השכרתו החלה לפני מספר חודשים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה