חדשות שוק ההון

אלקטרה במו”מ עם ג’נריישן קפיטל למכירת החזקותיה בתחום הגז הטבעי

התמורה צפויה לעמוד על כ-135 מיליון ₪, וכוללת שטר מוכר בסך של כ-25 מיליון ₪

חדשות ספונסר 20/08/2019 17:08

א+א- 1

חברת אלקטרה שבשליטת האחים דניאל ומייקי זלקינד, מעדכנת היום כי חברת הבת אלקו התקנות ושירותים (אלקו התק"ש), מנהלת משא ומתן עם חברת ג’נריישן קפיטל, למכירת כל החזקותיה בחברות נגב גז טבעי, גז טבעי דרום ונגב החברה לתשתיות גז טבעי שהן כ-33.33% מהון המניות של כל אחת מהחברות הנמכרות.

 

נגב גז (באזור הנגב) וגז טבעי דרום (באזור דרום הארץ) הן בעלות רישיון בלעדי להקמה והפעלה של תשתיות לחלוקת גז טבעי באזור פעילותן ואי.פי.סי מעניקה שירותי הקמה, תפעול ותחזוקה של תשתיות לחלוקת גז לנגב גז ולגז טבעי דרום.

 

שתי החברות חתמו על מזכר עקרונות לא מחייב ב-20.6.2019 אך הדבר לא דווח במערכות ההודעות של הבורסה. באלקטרה מבהירים כי במועד זה הצדדים מנהלים משא ומתן על תנאי ההסכם והמכירה והתנאים של מכירה כזו טרם הוסכמו.

 

בשלב זה של המו"מ, אומרים באלקטרה כי התמורה צפויה לעמוד על כ-135 מיליון ₪, וכוללת שטר מוכר בסך של כ-25 מיליון ₪ שישולם לשיעורין למשך תקופה של שלוש שנים. הערכות אלה של החברה לגבי התמורה שתתקבל מהמכירה מבוססות על מידע הקיים בידי החברה.

 

ג’נריישן קפיטל היא קרן תשתיות ואנרגיה – חשמל, גז טבעי, מים ועוד, הפועלת בדגש על השוק המקומי. את הקרן מנהלים יוסי זינגר, לשעבר מנכ"ל גרנית הכרמל וארז בלשה, בשיתוף עם קרן ויולה.

 

הקרן השקיעה עד היום בחברת להב הרים ירוקים העוסקת באנרגיה פוטו וולטאית (50%), בחברת רפק אנרגיה שהי בעלת 2 תחנות כח בשלבי הקמה בצפון הארץ – באלון תבור וברמת גבריאל, וכן בחברת בון תור העוסקת בתחום התחבורה הציבורית. הקרן נסחרת בבורסה מחודש פברואר 2019.

 

באלקטרה מדגישים כי עד שיבשיל המו"מ לכדי הסכם סופי ומחייב אין כמובן וודאות לגבי המספרים שנמסרו, ולגבי חתימתו של הסכם מחייב בכלל. עוד יצוין כי הסכם כזה אם וככל שייחתם, יהיה כפוף להתקיימות תנאים מתלים שונים לרבות קבלת אישורים מצדדים שלישיים.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מדובר על אלקטרה צריכה ? |55|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    mvk 20/08/2019 17:18