ירידות קלות בתל אביב, המדדים המובילים יורדים 0.2%

טאואר עולה 2.38%; מדד הבנקים יורד 0.23%; החוזים העתידיים בניו יורק נסחרים בעליות של עד 0.1%

מערכת ספונסר 20/08/2019 10:15

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בירידות, בניגוד למגמה החיובית בעולם; הבורסות באירופה ננעלו אמש בירוק, ובניו יורק נרשמה נעילה חיובית. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה חיובית. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בעליות, בהובלת מדדי הטכנולוגיה.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 2.94%, ומניית אלביט מערכות בפער שלילי של 0.79%.

מסקירת מיטב דש שפורסמה אתמול: "האשראי הפרטי במשק ממשיך להתכווץ". עוד נכתב כי "לאחר שהבנקים בישראל בלמו גידול באשראי הפרטי בשנתיים האחרונות, מופיעים סימנים שגם הגידול באשראי המסחרי נעצר".

הקרנות המסורתיות עברו בשבוע שעבר לפדיונות של כ - 390 מיליון ₪. קרנות אג"ח מדינה שומרות על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות החודש, כאשר הן גם הקטגוריה היחידה ששמרה על גיוס חיובי השבוע, של כ - 90 מיליון ₪.

אנלייבקס: תוצאות חיוביות בביקורת של ועדת בטיחות בניסוי בחולים עם ספסיס. אושר המשך גיוס החולים לקבוצה האחרונה בניסוי. ספסיס היא הגורם השלישי לתמותה בארה"ב אחרי מחלות לב וסרטן.

משרד האנרגיה הודיע על הכנסות של כ - 426 מיליון ש”ח מתמלוגי הגז הטבעי, הנפט והמחצבים. התמלוגים בחציון הראשון של 2019 עלו ב - 2.2% לעומת התקופה המקבילה; מרבית הסכום מגיע מגז טבעי ממאגר "תמר".

פורמולה מערכות: הרווח הנקי במחצית הראשונה של 2019 עלה ב - 28%. ההכנסות המאוחדות ברבעון השני עלו ב - 13.5% לכ - 412.6 מיליון דולר. דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיבידנד במזומן בסך כולל של כ - 8 מיליון דולר.

מסקירת הראל פיננסים: "התרחיש הפסימי הנגזר משוק האג”ח האמריקאי תומך בשילוב אפיקים. אנו מתמקדים בהסטה לשווקי מניות בעלי סטיות תקן נמוכות יותר כמו ישראל לצד ארה"ב ובאחזקה באג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים-בינוניים לפדיון".

 לאומי שוקי הון על ישראכרט: "ההמלצה שלנו היא "קניה" עם מחיר יעד של 16.5 שקלים למניה, מחיר גבוה בשיעור של 27% ממחיר השוק".

דו”חות אינרום מצביעים על ירידה בהכנסות וברווח הנקי. הכנסות הרבעון השני הסתכמו בכ - 228 מיליון ש"ח ומשקפות קיטון של כ - 4.9%. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בכ - 23.3 מיליון ₪.

 דור אלון מציגה זינוק של 180% ברווח הנקי. הכנסות הקבוצה מפעילות קמעונאות המזון צמחו ברבעון השני בכ - 12% לסך של 322 מיליון ש"ח לעומת 287 מיליון ש"ח ברבעון המקביל.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה