חדשות שוק ההון

משרד התקשורת הטיל עיצום כספי על כל חברות הסלולר

הקנס הוטל על החברות בגלל אי סינון אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט; גובה הקנס נע בין 88 אלף ₪ ועד ל-320 אלף ש"ח

חדשות ספונסר 18/08/2019 11:28

א+א- 1

מר איתן כסיף, סמנכ"ל בכיר ומנהל מינהל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת, הטיל עיצומים כספיים על כל חברות הסלולר וזאת בגין הפרת הוראות חוק העוסקות במתן שירות סינון של אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט ללא תשלום.

 

בהתאם לסעיף 4ט’ לחוק התקשורת מחויבים ספקי הגישה לאינטרנט, לרבות חברות הסלולר, ליידע את מנוייהם בדבר אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט וסכנות נוספות הנשקפות מהשימוש באינטרנט, ובדבר האפשרות להתגונן מפניהם. כמו כן, עליהם ליידע את מנוייהם בדבר זכותם לקבל מהם שירות סינון יעיל ללא תשלום נוסף.

 

מפקחים מטעם משרד התקשורת ביצעו עסקאות פרונטאליות במרכזי שירות ומכירה או בנקודות מכירה של החברות השונות, כאשר בכל נקודת מכירה רכשו המפקחים ציוד קצה והצטרפו לתכנית תעריפים שכוללת גלישה באינטרנט עבור קטין. בכל העסקאות כאמור המפקחים ביקשו להצטרף לשירות סינון והדגישו שהעסקה מיועדת לקטין.

 

במהלך ביצוע העסקאות לא יידעו הנציגים את המפקחים בדבר אתרים פוגעניים ותכנים פוגעניים באינטרנט ואפשרויות ההגנה מפניהם, לרבות בדבר אמצעים טכנולוגיים המיועדים לסינון אתרים או תכנים כאמור. זאת למרות שתכניות התעריפים בכל העסקאות כללו שירות גלישה באינטרנט והמפקחים הדגישו שהעסקה מיועדת לקטין.

 

בעת קביעת סכום העיצום הכספי הובאו בחשבון נסיבות ההפרה ושיקולים נוספים, ביניהם העובדה שהמשרד רואה בחומרה רבה את העובדה כי בעקבות ההפרה המנויים לא יודעו כנדרש לעניין זכותם לקבל שירות סינון בחינם, הפרות קודמות של החברה, פעולות שנקטה החברה על מנת לתקן את ההפרה ולמנוע את הישנותה, שיעור המנויים שנחשף לפגיעה כתוצאה מההפרה, מידת התועלת שצמחה למפר כתוצאה מההפרה, משך ההפרה ומידת הנזק שנגרמה למנויים.

 

חברת הוט מובייל נקנסה בסך של כ-88 אלף ₪, גולן טלקום נקנסה בסכום של כ-150 אלף ₪, סלקום תשלם 262 אלף ₪, גובה הקנס לפלאפון מגיע ל-305 אלף ₪ והקנס הגבוה ביותר הושת על חברת פרטנר – 320 אלף ₪.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יותר זול מלקנות פתרון...

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    קורא-בעיתון 18/08/2019 12:38