חדשות שוק ההון

אנרג’יקס חתמה על עסקה לקיבוע מחיר החשמל בפרויקטים בוירג’יניה

החברה מעריכה כי סך הכנסות הפרויקטים צפויות להסתכם בכ-16-22 מיליון ₪ בשנה

חדשות ספונסר 18/08/2019 10:31

א+א-

חברת אנרג’יקס המקדמת ארבעה פרויקטים בוירג’יניה בהספק כולל של כ- 82MWp מדווחת היום על חתימת הסכמים מחייבים לקיבוע מחירי החשמל של כ-80% מהספק הייצור הצפוי לפרויקטים. הפרויקט בוירג’יניה הוקם עם שותף מקומי, כאשר חלקה של החברה עומד על 58% מהמיזם.

 

בסוף השבוע האחרון התקשרה חברה ייעודית בבעלות המיזם המשותף, במערך הסכמים עם חברת shell צפון אמריקה, לקיבוע מחירי החשמל ומכירת כלל התעודות הירוקות שיוקצו בגין ייצור החשמל, זאת לתקופה של כ-12 שנה.

 

מכירת החשמל שייוצר בפועל תעשה מול חברת החשמל המקומית במחירי שוק. החברה מעריכה כי סך הכנסות הפרויקטים צפויות להסתכם בכ-16-22 מיליון ₪ בשנה. על פי ההסכם, ל-shell זכות לבטל את העסקה לרכישת התעודות הירוקות ביחס לפרויקטים במידה ותחילת ההפעלה המסחרית של הפרויקטים תתעכב מעבר ל-1.7.2020.

 

כחלק מעסקת הגידור, העמידה החברה ערבות לתשלום מלוא התחייבויות החברה הייעודית במסגרת עסקת גידור מחיר החשמל בסך של עד 15 מיליון דולר וכן 5 מיליון דולר ביחס לרכיב מכירת התעודות הירוקות.

 

עוד מדווחת החברה כי עם חתימת עסקת הגידור והמכירה הבשילו התנאים שנדרשו לחתימה על מערך ההסכמים עם שותף מס הנדרש לצורך השלמת הסגירה הפיננסית של הפרויקטים. מערך הסכמים זה צפוי להיחתם בשבועות הקרובים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה