לאומי שוקי הון על סלקום: הדוחות הכספיים בהתאם לצפי שלנו

"לצורך השקעה במניות החברה נדרשת הנחה חזקה של התאוששות תוך פרק זמן סביר בשוק הסלולר"

מערכת ספונסר 15/08/2019 12:12

א+א-

סלקום פרסמה דוחות כספיים בהתאם לצפי שלנו, וללא הפתעות של ממש. סך הכל מדובר ברבעון די דומה למקביל (בנטרול הוצאות תכנית הפרישה מרצון), אך ברבעון המקביל היו מספר סעיפים חד פעמיים (שלא פורטו במספרים) שהשפיעו לשלילה, כך שנתוני ההשוואה היו יחסית נוחים.

סלולר. הכנסות השירות ירדו 3.4% בהשוואה לרבעון המקביל, אך יש לקחת בחשבון כי יש גידול (לא ידוע) בתשלומים מגולן טלקום ו-WE4G, כך שהשחיקה בפועל יותר גדולה, ולדעתנו יותר קרובה ל-5%.

קווי. ההכנסות גדלו ב-4%, שיעור דומה לרבעון הקודם. הצמיחה נובעת מהגידול במנויי טלוויזיה ואינטרנט, כאשר זו מקוזזת חלקית על ידי שחיקה בשירותים כגון שיחות בינלאומיות. החברה דיווחה על גידול של 12 אלף מנויי שירות הטלוויזיה, גידול בהשוואה ל-8 אלפים ברבעון הקודם. חלק מהגידול כנראה מוסבר על ידי יותר מכירות של שירות stand-alone, גישה דרך אפליקציה ולא במסגרת חבילת טריפל.

מכירות הציוד ירדו 3.4% בהשוואה לרבעון המקביל, בעיקר בשל ירידה במכירות ציוד במגזר הקווי.

הוצאות. לא היו שינויים משמעותיים בסעיפי ההוצאות.

תזרים חופשי. החברה ממשיכה במאמצים להציג תזרים חופשי חיובי. ברבעון הראשון זה הגיע מההון החוזר, וברבעון הזה מירידה בהשקעות. ב-2020 החברה תפחית את ההשקעות שלה בשל הפסקת פעילות פריסת הסיבים, ותנקוט בצעדים נוספים במידת הצורך על מנת לחזק את התזרים. בהמשך יבוא גם חסכון בהוצאות השוק הסיטונאי לבזק, שעשוי להגיע לעשרות מיליוני שקלים בשנה. השאלה כמובן היא מה יהיו ההכנסות במגזר הסלולר, כאשר שחיקה ב-2020 הינה אפשרית. שאלה נוספת היא עד כמה החברה תוכל להמשיך ליצור צמיחה בשוק הקווי, כאשר שירותי הטלוויזיה של סלקום  ופרטנר כבר הגיעו לנתח שוק די משמעותי.

שורה תחתונה. לאחרונה אנו עדים לריבוי ספקות לגבי הפוטנציאל להתאוששות בשוק הסלולר.  בנוגע לסלקום, נדמה כי הדיון עבר מנושא המניה לשאלת ניהול ההתחייבויות הפיננסיות של החברה, מעבר שאינו מבשר טובות עבור בעלי המניות. לדעתנו, לצורך השקעה במניות החברה נדרשת הנחה חזקה של התאוששות תוך פרק זמן סביר בשוק הסלולר.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה