יואב פרץ, מנכל אולפני הרצליה קרדיט: ינאי יחיאל

תיא השקעות: הרווח הנקי במחצית טיפס בכ-170% לכ-11.8 מיליון שקל

מעל למחצית ממנו הגיע בעקבות השקעות בחברות הזנק

חדשות ספונסר 15/08/2019 12:12

א+א-

תיא חברה להשקעות בע"מ, פרסמה היום את דו"חותיה הכספיים לסיכום הרבעון השני לשנת 2019. החברה עוסקת בניהול ותפעול עסקים בתחום המדיה והתקשורת, הכוללים בין השאר את האולפנים המאוחדים, אולפני הרצליה, ותיא יזמות.  החברה מקדמת את הקמת קריית תקשורת במקרקעין שרכשה בכפר-סבא. קריית התקשורת תכלול בעיקר אולפנים ומשרדים, חלקם לשימוש עצמי וחלקם להשכרה. האולפנים המאוחדים עוסקת בהפקת סדרות ותכניות טלוויזיה, ומתן שירותי אולפן ושידור לטלוויזיה וניו מדיה. אולפני הרצליה מקדמת עם שותפיה תכנית בנייה למגורים במקרקעין בהרצליה. תיא יזמות משקיעה בחברות הזנק הפועלות בתחום המדיה והאינטרנט.

 

ההכנסות מפעילות לתקופה הסתכמו בכ-47.6 מיליון שקל, בהשוואה לכ-48.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. השינוי נובע מגידול בהכנסות מהפקות תוכן, וקיטון בהכנסות משירותי אולפן ושידור. יצוין, כי ההכנסות מהפקות תוכן כוללות מכירות חוזרות וזכויות שידור של ספריית התוכן המסתכמות בחציון בכ-2.7 מיליון שקל, לעומת כ-1.8 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד ומהוות תרומה מהותית לרווחיות.

 

בתחום הפקות התוכן, הפעילות בתקופת הדיווח כוללת בעיקר את הפקת התכניות "מתיר עגונות", "אבודים בריבוע עונה 2", "חדר 101 עונה 5", "גלילאו עונה 9" של תאגיד השידור הציבורי, "לעבור את הלילה", "אנדרדוגס", "תאג"ד עונה 2" של YES, "ג’ודה עונה 2" של HOT.

 

בתחום שירותי אולפן ושידור, הפעילות בתקופת הדיווח כוללת מתן שירותי אולפן וציוד בעיקר לתכניות: "בוקר קשת", "ארץ נהדרת", "נינג’ה" של שידורי קשת, "מאסטר שף" של גיל הפקות, "גב האומה" של רשת ו"האח הגדול" של אנדמול. כמו כן הפעלת שתי ניידות שידור באירועי ספורט של צ’רלטון ובאירועים נוספים.

 

הרווח לפני מס לתקופה עלה לכ-14.9 מיליון שקל, לעומת כ-5.7 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד. 

 

הרווח הנקי במחצית הראשונה לשנת 2019 טיפס לכ-11.8 מיליון שקל, גידול של כ-170% בהשוואה לכ-4.4 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מעליה בסך כ-6.5 מיליון שקל בשווי ההשקעות בחברות הזנק ומגידול של כ-5.2 מיליון שקל ברווחים והכנסות מני"ע סחירים.

 

דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיבידנד בסך של כ-4 מיליון שקל. מועד הזכאות לתשלום נקבע ליום 27/8/2019, ומועד התשלום נקבע ליום 5/9/2019.

 

עמי גניגר, מנכ"ל תיא השקעות: "אנחנו שמחים לסכם את הרבעון השני של 2019 עם גידול משמעותי בשורת הרווח, בין היתר כתוצאה מעלייה משמעותית בשווי חברות ההזנק בהן אנו משקיעים תחת פעילות תיא יזמות. פעילות האולפנים וההפקה מציגה יציבות ורווחיות נאה, ואנחנו ממשיכים לפעול לאיתור רכישות של חברות ופורמטים בתחומים סינרגטיים על מנת להשיא ערך לבעלי המניות. במקביל, אנחנו ממשיכים לקדם את נכסי הנדל"ן של החברה בהרצליה וכפר סבא, כשבכפר סבא אנחנו נמצאים בשלבים מתקדמים מאוד לקראת עלייה על הקרקע וממתינים להחלטת הועדה המחוזית, תוך שאנחנו נערכים מבעוד מועד עם בקשות להיתר חפירה ודיפון, ובקשות להיתרי בניה שצפויות להערכתנו להתקבל בסמוך לאישור התב"ע. אנחנו רואים בנכסי הנדל"ן של החברה פוטנציאל משמעותי להצפת ערך לחברה."

 

  1. מניות בכתבה
  2. תיא השקעות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה