אקסלנז ביוסיינס חתמה עם מפיץ בסין על הסכם שיווק בלעדי למערכת ה-BreathID® Hp Lab

שוק בדיקות הנשיפה לאיתור חיידק ה-H. pylori בסין מוערך ביותר מ-10 מיליון בדיקות בשנה

חדשות ספונסר 14/08/2019 11:38

א+א-

חברת אקסלנז ביוסיינס  המפתחת ומשווקת מכשור רפואי ייחודי לאבחון וניהול מחלות בדרכי העיכול והכבד, הודיעה היום על חתימת הסכם הפצה בלעדי בסין עם Yantai Dongcheng Pharmaceutical Group Co., Ltd ("Dongcheng") לשיווק ומכירה של מערכת המעבדה BreathID® Hp Lab וערכות חד-פעמיות לאיתור חיידק ה- H. pylori המבוססות על איזוטופ לא רדיואקטיבי C13 וזאת בהמשך להודעת החברה בפברואר 2019 על קבלת אישור רשות המזון והתרופות בסין (CFDA) לשיווק ומכירה של המערכת.

לפי נתונים של ארגון הבריאות העולמי, למעלה ממחצית אוכלוסיית העולם נושאת בגופה את חיידק ה- H. pylori, אשר גורם להתפתחות כיבי קיבה ואף מהווה גורם סיכון מרכזי להתפתחות סרטן הקיבה, המדורג שלישי בעולם במספרי תמותה. חשיבותה של בדיקה מדויקת, קלה לביצוע ובטוחה עולה לאין שיעור בסין, בה שכיחות הימצאות החיידק הינה מהגבוהות בעולם. להערכת החברה, מבוצעות כיום בסין יותר מ-10 מיליון בדיקות נשיפה בשנה לאיתור החיידק, מספר הבדיקות הרב ביותר בעולם, כאשר פוטנציאל מספר הבדיקות גבוה בהרבה.

ההסכם בין הצדדים נחתם לתקופה של חמש שנים עם אפשרות להארכה לשנתיים נוספות וכולל הזמנת כמות מינימלית הולכת וגדלה של ערכות חד-פעמיות בכל שנה על מנת לשמור על הבלעדיות. ההסכם אינו פוגע בזכויות של מפיצים קיימים של החברה בסין. בהתאם למודל העסקי של אקסלנז, עיקר הכנסות החברה צפויות ממכירות חוזרות של ערכות חד-פעמיות כאשר המכשיר יכול ויינתן ללא תמורה למשתמשים המבצעים מספר רב בדיקות אשר מוגדר בהסכם.

הספקות ראשונות צפויות כבר במהלך שנת 2019. בהנחה ש- Dongchengתעמוד בכמויות המינימום הקבועות בהסכם, אקסלנז צופה כי הכנסותיה מסין יצמחו לכ-7 מיליון דולר בשנה הרביעית והחמישית להסכם.

חברת Yantai Dongcheng Pharmaceutical Group Co., Ltd הינה חברה ציבורית אשר בסיסה בסין הנסחרת בבורסת שנג’ן, העוסקת במחקר, פיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של תרופות ומכשור רפואי. מוצריה העיקריים של Dongcheng הינם חומרי גלם לתרופות (API), תרופות כימיות וסיניות מסורתיות ותרופות לרפואה גרעינית, כולל ייצור ושיווק אוריאה 14C לבדיקת נשיפה לאבחון חיידק ה- H. pylori בטכנולוגיה רדיואקטיבית. Dongcheng משווקת את מוצריה לשוק המקומי ולכחמישים מדינות נוספות ברחבי העולם.

 

Ms. Xin Hongbo, מנכ"לית Yantai Dongcheng Pharmaceutical Group, מסרה: "על בסיס מערך השיווק והמכירות הגלובלי שלנו בתחום ה-API, הרחבנו את פעילותנו והקמנו מערך שיווק ומכירות גם לתחום הרפואה הגרעינית לשוק המקומי, כולל דיאגנוסטיקה של ה- H. pylori בטכנולוגיה של 14C. שיתוף הפעולה עם אקסלנז בתחום ה-13C יאפשר לנו לשווק בסין טכנולוגיה חדשנית מישראל ולהרחיב את פעילותנו בתחום הדיאגנוסטי. בעזרת מערכת ה-BreathID® Hp Lab נוכל להציע בסין את הבדיקה המדויקת והבטוחה ביותר הקיימת בשוק, ולשפר על ידי כך את איכות הטיפול הרפואי שהחולים בסין מקבלים".

 

רפי ורנר, מנכ"ל אקסלנס ביוסיינס, מסר: "אנו שמחים על חתימת הסכם אסטרטגי עם חברה מקומית מובילה להפצת המערכות שלנו בסין, שיאפשר לנו לחדור לשוק משמעותי זה לצד הפעילות שלנו בשוק בארה"ב. שיתוף הפעולה עם Dongcheng צפוי להביא למכירות משמעותיות בשנים הקרובות ותחזק את מעמדנו כחברה גלובאלית מובילה בתחום ה- H. pylori. ל-Dongcheng היכרות עם שוק ה- H. pylori בטכנולוגיית 14C (איזוטופ רדיואקטיבי), מה שיסייע בחדירה מהירה לשוק, במיוחד לאור המעבר הצפוי מבדיקות רדיואקטיביות לבדיקות באמצעות אוריאה 13C אשר הינו איזוטופ יציב ובטוח". עוד הוסיף מר ורנר: "אנו בשלבים מתקדמים בהקמת חברה מקומית (WFOE) וכן בייעול שרשרת האספקה בכדי לעמוד בגידול השנתי הצפוי ולתת מענה לצרכי השוק".

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה