אלמור-חשמל מדווחת על קיטון ברווח הנקי ורכישת השליטה ב- ITEEO

הרווח הנקי הסתכם בכ- 5 מיליון שקל, ירידה של כ- 17% ביחס לרבעון המקביל; החברה תחלק דיבידנד בהיקף של 5.5 מיליון שקל

חדשות ספונסר 12/08/2019 12:15

א+א-

אלמור-חשמל מקבוצת רפק מדווחת הבוקר על תוצאות כספיות לרבעון השני של 2019: הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ- 78 מיליון שקל, לעומת כ-52 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ברבעון השני בכ-5 מיליון שקל, קיטון ביחס לרווח נקי של כ-6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הגולמי הסתכם ברבעון השני בכ-12 מיליון שקל, לעומת כ-13 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון ברווחיות הגולמית נובעת בין היתר מפרויקטים בהם מבוצעות עבודות הנדסה אזרחית משמעותיות ע"י קבלן משנה.

 

יתרות המזומנים ושווי מזומנים של החברה ליום ה-30.6.2019 עומדות על כ-17 מיליון שקל, בהשוואה לכ-13 מיליון שקל ליום 31.12.2018. הגידול ביתרות המזומנים נובע מהפעילות השוטפת של החברה וגבייה מלקוחות.

 

החברה מדווחת על חלוקת דיבידנד נוספת בהיקף של 5.5 מיליון שקל. מתחילת השנה חילקה החברה דיבידנד בהיקף מצטבר של 12.5 מיליון שקל.

 

כניסה לשוק הגז

החברה דיווחה כי רוכשת את השליטה בחברת ITEEO המתמחה בביצוע פרויקטים של חשמל וקיטור מבוססי גז טבעי. במסגרת העסקה תרכוש אלמור עד כ- 44.32% מהון המניות המונפק והנפרע של ITEEO, כאשר בשלב הראשון תרכוש החברה כ- 22.16% בתמורה לסך של כ- 2.8 מיליון ש"ח, וכן תינתן לה אופציה לרכישת כ- 22.16% נוספים בתמורה לסך נוסף של כ- 3.1 מיליון ש"ח, אשר תעמוד בתוקפה למשך 24 חודשים. כמו כן, הוסכם כי אלמור תקבל שליטה בחברה כבר במועד העסקה ובאם לא תממש את האופציה לרכישה תאבד השליטה וכוחה יהיה מוגבל ל-22.16%.

מאיר סרוסי, מנכ"ל אל-מור חשמל, מסר: "ההשקעה האסטרטגית ב-ITEEO תאפשר לאל-מור להיכנס לשוק הגז ולהיסמך על הידע והטכנולוגיה של AB Italy, הנחשבת למובילה עולמית עם כ-1,200 מערכות מותקנות בעולם בהספק של 1,500 MW, המייצרת ומוכרת כ-200-300 מתקנים חדשים בשנה. החברה המשותפת תספק מגוון רחב של יכולות ביצוע לפרויקטי אנרגיה מתקדמים בשוק המערכות הקטנות.

 

במקביל לעסקה זו, החברה מנהלת משא ומתן לרכישת פעילותה הסולארית של חברת סולארפאוור באמצעות חברת הבת שלה - אלמור אנרגיות מתחדשות, ובהשקעה של כ-10 מיליון שקל ומדגישה את הפוטנציאל שאנו מזהים בתחומי האנרגיה ואת הפעולות שאנו מבצעים כדי להפוך תחום פעילות זה למנוע צמיחה חשוב עבור אל-מור לשנים הקרובות".

 

אל-מור חשמל, המוחזקת על ידי רפק תקשורת ותשתיות (50.01%) והמייסדים חיים גרשון ומאיר סרוסי, פועלת בתכנון, הקמה ואחזקה של מערכות לייצור, השנאה והולכת אנרגיה  ומערכות אלקטרו-מכאניות, במבני ציבור וכן במסגרת של פרויקטים פרטיים בתחומי התעשייה הכבדה, תעשיית המזון והתרופות, המסחר, תחנות כוח ותשתיות התחבורה – התקנת לוחות ומערכות חשמל, מערכות תקשורת, מערכות מתח נמוך, בעיקר בארץ אך גם במדינות מזרח אירופה וביבשת אפריקה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה