פרשקובסקי: הרווח הנקי במחצית הראשונה גדל ב- 33%

הכנסות החברה במחצית הראשונה הסתכמו ב- 471 מיליון שקל; החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד של 14 מיליון שקל

חדשות ספונסר 12/08/2019 10:04

א+א-

חברת הנדל"ן פרשקובסקי מדווחת הבוקר כי הכנסותיה בששת החודשים הראשונים של שנת 2019 הסתכמו ב-471 מיליון שקל, כאשר הרווח הגולמי עומד על כ-113 מיליון שקל, וזאת בהשוואה להכנסות של 255 מיליון שקל ורווח גולמי של כ-66 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

מרבית הזינוק ברווח הגולמי נבע ממכירת דירות: 104 מיליון שקל לעומת 56 מיליון שקל מהתקופה המקבילה אשתקד, כאשר נרשם גם שיפור ברווח הגולמי מהשכרת נדל"ן - 9 מיליון שקל לעומת 8 מיליון שקל מהמחצית הראשונה של 2018.

 

חברת פרשקובסקי מסיימת את המחצית הראשונה של 2019 עם הון עצמי בהיקף של 581 מיליון שקל וזאת לאחר חלוקת דיבידנדים של 20 מיליון שקל. בהקשר של חלוקת דיבידנדים ניתן לראות כי החברה מיישמת את מדיניות חלוקת הדיבידנד בדבר חלוקת 50% מהרווח הנקי ללא רווחי שערוך, ועם פרסום הדוחות לרבעון שני החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד נוספת בסכום של 14 מיליון שקל בחודש אוגוסט, כך שבמצטבר מדובר בחלוקת דיבידנדים של 34 מיליון שקל השנה.

 

נכון 30 ביוני בקופת החברה מזומנים בסכום של 168 מיליון שקל, זאת לעומת מזומנים בהיקף של 106 מיליון שקל איתם החלה את 2019.

 

לדברי יוסי פרשקובסקי, יו"ר דירקטוריון החברה, "החברה ממשיכה להראות שיפור בביצועים בכל הפרמטרים ומחזקת את מעמדה כאחת מחברות הנדל"ן המובילות בענף. כמו כן, החברה דואגת לחזק את זרוע המניבים בישראל באמצעות החברה-הבת נתיבי דור, ורק לאחרונה זכתה בהתמחרות לבניית פרויקט משרדים ומסחר באחד המיקומים המבוקשים באזור התעשיה של הרצליה פיתוח".

 

עוד מציין פרשקובסקי כי "לאור העובדה שהממשלה לא מוציאה מכרזים לפרויקטים חדשים מזה חודשים ממושכים הוא צופה עליית מחירי הדירות בתקופות הבאות. פרשקובסקי מציין כי החברה מתכננת למסור בחודשים הקרובים כ-900 דירות בשלושה פרויקטים גדולים של מחיר למשתכן, אותן היא בונה בשכונת הרקפות בראשון לציון ובמערב רמלה."

 

חברת פרשקובסקי הינה חברת נדל"ן הבונה פרויקטי מגורים ומסחר רבים בפריסה ארצית בהיקף של עשרות אלפי מ"ר. פרשקובסקי נסחרת בבורסה בתל אביב, בשווי של כ-760 מיליון שקל.

 

לאחרונה ביצעה החברה מספר עסקאות בתחום הנדל"ן המניב: רכישת קרקע במתחם האלף בראשל"צ, כאשר מחצית מהפרויקט נמכר לחברת הביטוח מגדל, רכישת קרקע בהרצליה פיתוח ובנוסף זכתה במכרז של דירה להשכיר להקמת פרויקט להשכרה ארוכת טווח ברמלה מערב.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה