המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 1.87% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 1.92%. מבין הסקטוריאליים; מדדי הטכנולוגיה הובילו את העליות

מערכת ספונסר 08/08/2019 17:58

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בכ – 1.87% ומדד ת"א 125 רשם עליה בשיעור של כ – 1.92% מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.71% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלטו מדדי הטכנולוגיה והתקשורת; ת"א טכנולוגיה עלה בכ – 2.98% ות"א תקשורת עלה בכ – 2.89%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות טבע, לאומי, נייס, פועלים, כיל, דיסקונט ואורמת טכנו , בעלייה. מניית קבוצת דלק ריכזה מחזור מסחר גדול בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית שפיר הנדסה שעלתה בכ – 13.46%, ואחריה מניות לייבפרסון, פרטנר, טבע, סלקום, אורמת טכנו, חילן וישראל קנדה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית פריגו שצנחה בכ – 7%, ואחריה מניות תמר פטרוליום, נכסים ובנין, אבגול, גילת, קליל, ישראמקו יהש והמלט.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.75 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק מתנהל בעליות נאות כעת וגם באירופה מסכים ירוקים.

סיוה עוקפת את התחזיות: סיימה את הרבעון השני עם צמיחה של 5% בהכנסות. ההפסד הנקי על בסיס GAAP הצטמצם ב-28%. ההתאוששות בשוק הסמארטפונים תרמה לזינוק של 27% בתמלוגים לעומת הרבעון הקודם.

 קמהדע במו”מ עם טקדה להארכת תקופת המעבר של ייצור התרופה ”גלאסיה”. לקמהדע הסכם אספקה של התרופה עם טקדה, שתקף עד סוף שנת 2020 ולאחר מכן הייצור יעבור לטקדה. קמהדע תהיה זכאית לתמלוגים עתידיים עד שנת 2040.

 נייס מדווחת על צמיחה של 11% בהכנסות הרבעון השני. הרווח למניה בדילול מלא עמד על 0.65 דולר, גידול של 20% לעומת התקופה המקבילה. החברה מעלה את התחזית השנתית להכנסות ולרווח למניה.

 נובה מקבלת שתי המלצות קנייה בארה”ב לאחר פרסום הדו”חות. ’סטיפל’ פרסם המלצת קנייה על מניית נובה עם מחיר יעד של 33 דולר למניה ו -’לייקסטריט שוקי הון’ המליצו על קנייה במחיר יעד של 30 דולר למניה.

משרד האנרגיה ישקיע 16 מיליון ₪ בפריסת עמדות טעינה בכל הארץ לרכבים חשמליים. 12 חברות זכו בתמיכה להקמת העמדות ביניהן דלק, דור אלון, אפקון ועוד; בתוך שנה יוקמו 111 עמדות טעינה חדשות.

אבגול: רווחי החברה ירדו בחצי בגלל גידול בהוצאות המימון. החברה בוחנת השקעה בקווי ייצור חדשים להאצת הצמיחה, והחליטה שלא לחלק דיבידנד ברבעון הנוכחי. תשקול בהמשך השנה האם לחדש את החלוקה בהתאם למדיניות החברה.

הפרקליטות הודיעה על הגשת כתב אישום נגד בעל השליטה באברות. גבריאל מגנזי ו -17 נוספים מואשמים בעבירות של קבלת דבר במרמה והלבנת הון; מאברות נמסר כי החברה אינה צד לכתב האישום.

תמדא לא עמדה ביעדי ההנפקה, המניה תמחק מהמסחר. ניסיון ההנפקה השני של החברה לא צלח והחברה לא תעמוד בכללי השימור של הבורסה. המניה תימחק ב - 13 באוגוסט.

ביקושי יתר של כ - 258 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג”ח הכשרת הישוב. החברה תגדיל את היקף הגיוס לכ - 167 מיליון שקל. המחיר שנקבע במכרז משקף תשואה אפקטיבית של 3.14% צמוד למדד.

אורמת עברה מהפסד לרווח של 34 מיליון ₪ ברבעון השני. ההכנסות הסתכמו ב-184.1 מיליון דולר, גידול של 3.2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. החברה מעלה את תחזית ה -EBITDA המתואם לשנת 2019.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה