תרופה של כן פייט תשמש כטיפול חמלה לחולי סרטן כבד מתקדם

החברה תספק את התרופה לכמה עשרות מטופלים במרכז הרפואי רבין; ניסוי שלב 3 בתרופה יחל בחודשים הקרובים

פולי טל 07/08/2019 16:46

א+א- 2

חברת הביוטכנולוגיה כן פייט מדווחת כי תרופת "נמודנוסון" של החברה מוכנה לשימוש בטיפול בחולי סרטן כבד מתקדם, במרכז הרפואי רבין תחת הגדרת "טיפול חמלה".

 

הגדרת תרופות כ"טיפול חמלה" מאפשרת לחולים הסובלים ממחלות קשות, שמיצו את כל אפשרויות הטיפול הזמינות בעולם הרפואה, גישה לתרופות חדשות הנמצאות עדיין בפיתוח, בהתאם להמלצת הרופא המטפל.

 

במקרה של סרטן כבד, חולים המוגדרים בשלב B של המחלה לא יכולים לקבל את הטיפול הרגיל במחלה מכיוון שלתרופות הקיימות השפעה מזיקה על הכבד שלהם. חולים אלה מקבלים בשלב זה של המחלה תרופות שתכליתן הקלה על הכאב בלבד.

 

כן פייט ערכה ניסוי שלב 2 בתרופה ב-5 מוקדים רפואיים שונים בעולם. תוצאות המחקר הראו כי התרופה של כן פייט תומכת בתפקודי כבד ובקבוצת החולים המוגדרים בשלב B של המחלה אף נצפתה האטה בקצב ההתפשטות של הגידולים והצטמקות של גידולים קיימים בקרב מספר נבדקים.

 

החוקר הראשי של הניסוי בשלב הזה היה סגן מנהל המכון לאונקולוגיה בבית החולים רבין, הפרופסור סלומון שטמר, והוא זה שהמליץ על התרופה כטיפול חמלה. לאחר קבלת האישור להעניק לכמה עשרות חולים במרכז הרפואי בישראל את הטיפול, מקווים בכן פייט שהוא יתרחב לשאר המרכזים הרפואיים שהשתתפו בניסוי ומשם לשאר העולם.

 

"בהתחשב בהוכחות ליתרונות הקלינים של נמודנוסון בחולים עם קרצינומת כבד תאי, שאין עבורם טיפול מוכח ומקובל, אני מתכוון להציע את התרופה במסגרת הגדרת טיפול חמלה" אמר שטמר.

 

למרות שבניסוי שלב 2 החברה לא השיגה תוצאות מובהקות, אצל חלק ממשתתפי הניסוי נראה שיפור ניכר הן בהארכת חייהם והן במניעת התפתחות הגידולים. הנתונים תמכו במעבר לשלב שלוש של הניסוי והחברה מתכוונת להתחיל ניסוי כזה בתרופה בחודשים הקרובים.

 

מנכ"לית החברה פרופ’ פנינה פישמן אמרה היום בשיחה עם מערכת ספונסר כי "זהו אירוע משמעותי מאד עבורי ועבור החברה. חולים מתחילים ליהנות מהתרופה וזו למעשה המטרה העיקרית שלנו, הארכת חיים של חולים קשים ככל האפשר"

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  צריך הרבה סבלנות ואורך רוח פנינה עוד תצחק למספידיה

  המנייה תעלה ובגדול 08/08/2019 07:44

 2. 2
  |8| זה לפני ניסוי3 אפילו

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  wildstar 07/08/2019 16:52