חדשות שוק ההון

חברת Corteva Agriscience תשקיע בחברת הבת של אבוג’ן לביא ביו

ההשקעה כוללת מזומן ומניות Corteva בחברת Taxon Biosciences בתמורה למניות לביא ביו

חדשות ספונסר 07/08/2019 15:22

א+א-

Corteva Agriscience חברת החקלאות של דאו ודופונט לאחר המיזוג ביניהן ואבוג’ן חברת ביוטכנולוגיה המפתחת מוצרים חדשניים לתעשיות מדעי החיים, מודיעות היום כי Corteva תשקיע בחברה הבת של אבוג’ן בתחום האג-ביולוגיקלס, לביא ביו.

 

מבנה העסקה כולל החלפת מניות של החברה הבת של Corteva, Taxon Biosciences יחד עם השקעת מזומן של Corteva בלביא. בתמורה להשקעת המזומן ולהעברת מניות Taxon Biosciences, יונפקו ל-Corteva כ-30% מהון המניות של לביא, ואבוג’ן תחזיק בכ-70% מהון המניות.

 

נכסיTaxon  , הכוללים אוסף מיקרובים נרחב וצבר מוצרים בפיתוח, ישולבו בצבר המוצרים של לביא, ויאיצו את פיתוח המוצרים ויתמכו בגישת ה-’תכנון מבוסס ביולוגיה’ של החברה.השקעת Corteva בלביא תעניק ל-Corteva זכויות מסוימות בצבר המוצרים של לביא בתירס ובסויה, ותאפשר ללביא להנות מהגישה הנרחבת של Corteva לשווקים גלובליים אלה.

 

סוזן וואסון, נשיאת פלטפורמת הגנת הצומח ב-Corteva, מסרה: "העסקה מדגימה את המחוייבות המתמשכת של Corteva להביא לשוק טכנולוגיות חדשות ומבדלות ללקוחותינו. אנו מרוצים משיתוף הפעולה עם לביא ביו – חברה מובילה בתחום האג-ביולוגיקלס – כשאנו ממשיכים להתמקד בהאצת המסחור של מוצרים חדשניים, הממוקדים בצרכן, לשוק זה הצומח במהירות."

 

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג’ן, מסר: "אנו שמחים מאוד על ההשקעה המשולבת של Corteva מובילה עולמית בתחום החקלאות, הכוללת את מניות Taxon וההשקעה במזומן, המגיעה לאחר שנתיים של שיתוף פעולה בפיתוח מוצרים. על ידי הוספת יכולות טכנולוגיות משלימות וגישה לשווקים גלובליים, אנו מאמינים שעסקה זו תשפר מהותית את היכולות של לביא לפתח ולמסחר מוצרי אג-ביולוגיקלס מהדור הבא."

 

עידו דור, מנכ"ל לביא ביו, מסר: "אנו מרוצים מאוד מכך ש-Corteva, מובילה עולמית בתחום החלקאות, ממשיכה לשתף פעולה עם לביא. אני בטוח שיחד עם המובילות של Corteva בחדשנות החקלאית, והיכולות המשלימות שאנו מוסיפים ללביא דרך רכישת Taxon Biosciences, לביא כעת ממוצבת היטב להשגת המשימה– שיפור הפרודוקטיביות, הקיימות החקלאית, איכות המזון ובריאות הצרכנים דרך מוצרי אג-ביולוגיקלס מבוססי מיקרוביום מהדור הבא."

 

אג-ביולגיקלס כוללים מוצרים שנובעים ממקור טבעי, ביולוגי כגון מיקרובים, ביו כימיקלים ומינרלים במטרה לשפר את בריאות הצמח. שוק מוצרי אג-ביולוגיה כולל ביו-סטימולנטים, לשיפור היבול והעמידות של הצמח, כמו גם ביו-פסטיצידים להגנה מפני מזיקים. שוק האג-ביולוגיקלס הוא תחום צומח במגזר החקלאות.

 

לביא מתמקדת בשיפור הקיימות, איכות המזון ושיפור יבול על ידי פיתוח מוצרים חדשניים מבוססי אג-ביולוגיקלס. הגישה הייחודית של לביא מתמקדת בשימוש בפלטפורמת החיזוי הביולוגי המחשובי (CPB), שפותחה על ידי אבוג’ן, וממנפת ביג-דאטה ואינפורמטיקה מתקדמת לשלבי הגילוי, אופטימיזציה והפיתוח, במטרה לייצר את הדור הבא של המוצרים מבוססי מיקרוביום. צבר המוצרים של לביא נותן מענה לצרכים המרכזיים בגידולי שדה כגון תירס וחיטה, ולגידולים ייחודיים כגון ענבים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה