חדשות שוק ההון

הלוויין עמוס 17 שוגר בהצלחה לחלל

השיגור התבצע בשעה 2:23 אחרי עיכוב קל בשל סופת ברקים; הלווין מיועד לספק שירותי תקשורת בעיקר ביבשת אפריקה

חדשות ספונסר 07/08/2019 09:56

א+א-

חברת חלל תקשורת מדווחת היום כי הלווין עמוס 17 שוגר בהצלחה לחלל בשעה 2:23 (שעון ישראל), מאתר השיגור בקייפ קנוורל בפלורידה ארה"ב.

 

מהלך השיגור התבצע באופן תקין באמצעות משגר של חברת spaceX והלוויין נפרד מהשלב השני של המשגר כ 33 דקות לאחר השיגור על פי התוכנית. הלווין שומר על קשר רציף עם תחנת הקרקע, ועושה את דרכו בכוחות עצמו לנקודת המסלול הגיאוסטציונרית E°8.13 .

 

במשך תקופה של כשלושה שבועות לאחר השיגור, צפוי הלוויין להגיע לנקודה ולהשלים את בדיקות הפלטפורמה. לאחר מכן, הלוויין צפוי לעבור סדרת בדיקות נוספת במסלול לבדיקת תקינות יתר מערכותיו השונות.

 

בתום תקופת הבדיקות , אשר צפויה לארוך כשלושה חודשים, יועבר הלוויין לנקודת המסלול הגיאוסטציונרית E°17 לקראת תחילת פעילותו המסחרית, המיועדת להתבצע בעיקר באפריקה במשך 20 השנים הקרובות.

 

את הלווין עמוס 17 הזמינה החברה מבואינג בתמורה ל-153 מיליון דולר, שהתייקרו מאז ונכון ל-2018 עלות הפרויקט עמדה על כ-200 מיליון דולר. שמו של הלווין ניתן לו על פי נקודת המסלול הסופית בה ימוקם. עמוס 17 מחליף את הלווין עמוס 5 שאבד בחלל בסוף 2015.

 

הלווין אמור היה להיות משוגר לפני מספר ימים אך חל עיכוב בשיגור עקב חשד לתקלה בשסתום באחד ממנועי השיגור, אך התקלה תוקנה והלווין שוגר הלילה בהצלחה. עמוס 17 הוא הלווין הרביעי שתפעיל חלל תקשורת, כאשר כיום יש לה שני לווייני תקשורת בבעלותה - עמוס 3 ועמוס 4 ובנוסף היא שוכרת את הלווין עמוס 7.

 

מניית חלל תקשורת ממריאה גם היא הבוקר ועולה 10%. מתחילת השנה המניה עלתה 155% והחודש הוסיפה 12.5%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה