חדשות שוק ההון

אליום מדיקל מוכרת נכסים וזכויות של גרדיה ב-17 מיליון דולר

הרוכשת - CSI, חברת ציוד רפואי בינ"ל בתחום הטיפול בעורקים פריפריאליים וכלילים; בידי קבוצת אליום נותר רישיון בלעדי וגלובאלי לזכויות הקשורות לעורקי התרדמה

חדשות ספונסר 06/08/2019 10:25

א+א- 7

אליום מדיקל השלימה עסקה במסגרתה נמכרו על ידי חברת הבת שלה (המוחזקת בבעלות מלאה) "גרדיה", נכסים וזכויות של מערכת WIRION המיועדת לתפיסת קרישי דם, לחברה האמריקאית (Cardiovascular Systems, Inc.) CSI, חברת ציוד רפואי בינלאומית הפועלת בתחום הטיפול בעורקים פריפריאליים וכלילים, אשר נסחרת בשווי שוק של כ-1.5 מיליארד דולר ארה"ב בבורסת - Nasdaq.

 

במועד החתימה על הסכם מכירת הנכסים העבירה הרוכשת למוכרת סך של 7 מיליון דולר ארה"ב (אשר סך של 5.6 מיליון דולר ארה"ב מתוכו שולם במזומן, והיתרה בסך של 1.4 מיליון דולר ארה"ב תשולם בהקצאת מניות רגילות של הרוכשת שהינן “Restricted Securities”).

 

עם השלמת העברת פעילות הייצור של המערכת תשלם הרוכשת לגרדיה סך נוסף של 10 מיליון דולר ארה"ב, כאשר הרוכשת תהיה רשאית לבחור כי עד 50% מתשלום זה ייעשה בהקצאת מניות שהינןRestricted Securities . במסגרת העסקה, התחייבה החברה לסייע בהעברת פעילות ייצור המערכת לרוכשת או לקבלן מטעמה, וכן לספק לרוכשת שירותים שונים כגון העברת ידע, ניתוח תקלות, וכו’.

 

כמו כן, הרוכשת תשלם למוכרת סך של שלושה 3 מיליון דולר ארה"ב נוספים בגין כל 10 מיליון דולר ארה"ב של הכנסות נטו אשר יוכרו בידי הרוכשת ממכירות של המערכת, מעל לסך של 30 מיליון דולר ארה"ב במהלך תקופת המדידה (תקופה של שלושים ושישה חודשים שתחילתה במועד המכירה המסחרית הראשונה של המערכת בידי הרוכשת, או שישה חודשים לאחר העברת פעילות הייצור לרוכשת.

 

להערכת החברה, השלמת העסקה תאפשר להמשיך ולקדם את קווי המוצרים שלה, הנותנים פתרונות תראפויטיים זעיר פולשניים, לאינדיקציות קליניות תוך שיפור בטיפול ובאיכות החיים של המטופלים.

 

בהתאם להסכם המכירה, תשאיר גרדיה בבעלותה, אישורים רגולטורים של האינדיקציה הקלינית של עורקי התרדמה, לרבות אישור ה-FDA שניתן לה. כמו כן, ניתן לגרדיה רישיון בלעדי, גלובאלי, נצחי וללא כל תשלום, לשימוש במערכת עבור האינדיקציה של עורקי התרדמה המזינים את המח (קרוטיד).

 

אסף אלפרוביץ, מנכ"ל אליום מדיקל: "אנחנו שמחים על עסקת המכירה ל- CSI, חברה בינלאומית מובילה בטיפול בעורקים פריפריאלים וכלילים. אנחנו מאמינים כי מערכת ה- WIRION סינרגטית למגוון המוצרים הגדל של CSI, וכי שילוב המוצרים של החברות הינו בהתאם לחזונה של אליום. אנו פועלים יחד עם CSI בכדי להעביר אליה את ייצור המערכת, על מנת שתגיע לידי הרופאים שלה בהקדם האפשרי.

חשוב להדגיש כי בידי קבוצת אליום נותר רישיון בלעדי וגלובאלי לזכויות הקשורות לעורקי התרדמה, כולל רישיון ה-FDA, שוק גדול וצומח בפני עצמו .

 

לצורך מימוש הפוטנציאל בזכויות אלו, אנו פועלים למציאת שותף אסטרטגי עבור שוק זה תוך רצון למקסם את הערך עבור בעלי המניות שלנו. אנחנו מאמינים כי במערכת ה-WIRION לאינדיקציה של עורקי התרדמה המזינים בדם את המוח, טמון פוטנציאל כלכלי משמעותי. מבנה העסקה מאוזן, וכולל תשלום משמעותי מראש, תשלום גדול יותר עם העברת הייצור ל-CSI, וכן תשלום פוטנציאלי נוסף הנגזר מהצלחת מכירות המערכת שלנו על ידי CSI."

 

סקוט וורד, יו"ר, נשיא ומנכ"ל חברת CSI: "מערכת ה- WIRION של גרדיה היא מערכת ההגנה המיועדת לתפיסת קרישי דם וטרומבוס הדיסטלית (מסננת במורד זרם הדם), היחידה המאושרת לשימוש בארה"ב ביחד עם כל המערכות המסחריות הקיימות בשוק לפתיחה מכנית של כלי דם בעורקי הרגליים. המערכת מספקת ורסטיליות וכן בטיחות נוספת לרופאים ולחולים העוברים הליך של צנתור בכלי דם ההיקפיים, בו הסיכון להווצרות קרישים במורד זרם הדם יכול להיות גבוה. הרכישה של נכסי גרדיה תומכת בחזון ובהתחייבות החברה לבנות פורטפוליו מקיף של מוצרים שונים המיועדים לטיפול בגפיים ולשיפור מצב החולים העוברים הליכים מורכבים בכלי דם היקפיים."

 

ד"ר ארין ארמסטרונג, פרופ’ לרפואה באוניברסיטת קולורדו ואחד הרופאים המובילים שהשתתפו בניסוי ה-FDA: "השימוש במערכת הגנה מפני קרישים במהלך הליך צינתור בכלי הדם ההיקפיים בהם הסיכון להווצרות קרישי דם גבוה, נותן בטחון והגנה מפני סיבוכים אפשריים. מערכת ה-WIRION קלה ונוחה יותר לשימוש ובעלת חופש ורסטיליות גבוהה ממערכות הגנה אחרות מכיוון שהיא מאפשרת שימוש בכל סוגי הפרוצדורות ההיקפיות וכן שימוש בשילוב עם כל תיל מוליך. בנוסף, מערכת ה- WIRION היא היחידה בארה"ב המאושרת לשימוש בשילוב עם כל מערכות האטרקטומי. בניסוי הקליני של מערכת ה- WIRION WISE LE התקבלו תוצאות יעד הניסוי העיקרי הטובות ביותר. במיוחד חשובה העובדה כי לא נצפה בניסוי אף מקרה קליני משמעותי של הווצרות קריש דם במורד הזרם."

 

7 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אתה מתעלם ממיטב שמוכרים כל הזמן.עוד

  יגמר להם ואז נראה אם צדקת
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mobarak11 06/08/2019 14:00

 2. 2
  אליום-המניה מאופסת

  למעט הפתיחה בשער 70 לאורך כל המסחר עד רגע זה יש לחץ של מוכרים והמניה כעת מאופסת אם הייתי טועה המניה היתה בגבוה ולא בנמוך צריך לדעת לסנן את הדברים ולהבין מה עיקר ומה טפל העיקר 5.6 מליון הטפל זה כל השאר העיקר זה רק חמצן מועט להמשך השוק הבין את זה ,אני מבין את זה ושער המניה מבין את זה....................
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יונת דאר 06/08/2019 13:21

 3. 3
  השוק אמר את דברו לגבי העסקה

  העסקה לא מכסה את כל העלויות שהושקעו בפיתוח גרדיה וזה אומר דרשני. בהצלחה למאמינים ולמחזיקים כמו שזה נראה הם זקוקים לה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 06/08/2019 12:45

 4. 4
  תבדוק את עצמך ללא לא

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mobarak11 06/08/2019 12:28

 5. 5
  יונה

  עזוב שאתה ממש לא צודק בנתונים...(שילמו בקושי 2 מליון) מה זה בכלל משנה הם מביאים לפחות 60 מליון שח לשווי שוק של 48... הם מדלגים על גיוס וחוסכים את הסבל הזה למשקיעים... וממשיכים להתקדם בשאר הפעילויות
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Blackalfa 06/08/2019 12:08

 6. 6
  יונה אני מאלה שמעריכים אותך..

  אבל אני לא מצליח להבין תפיסה שאומרת: חשבנו שיהיה א ויצא משהו פחות מוצלח.. אני לא מצליח להבין מה זה רלוונטי בכלל מה היה אמור להיות.. מה שאני כן מבין זה שעובדתית אליום תקבל בסך הכל 17 מיליון דולר + 3 מליון דולר על 10 שהם ימכרו (חברה בשווי של 1.5 מיליארד מוכרת את זה בהליכה...) למשך 3 שנים. כלומר אם נפשט זאת: 1 עקב כניסת מזומנים- אין הנפקה בשנתיים הקרובות (ואני לא מדבר בכלל על מה ששאר חברות הבת יכניסו) 2 חברת בת שלא תומחרה כלל עד אתמול כעת מתומחרת ב 17 מיליון דולר+כמה מילוונים פוטנציאליים (אני בכוונה לא רושם כמה כי זה תלוי ברוכשת) 3 ערך החברה עלה, אני מקווה שלא צריך להסביר מדוע.. 4 שינוי תודעתי ותפיסתי של הנהלת החברה כי מה שהיה הוא לא מה שיהיה.. כלומר זה שהם חשבו שיש להם טיל בליסטי ביד פרח מזכרונם והם הבינו שכעת עליהם להתמקד באיך להפוך את השלם לגדול מסך חלקיו. כך הם עשו שמכרו את הזכויות והמכשור של גרדיה ועקב זאת הם יכולים להמשיך ולפתח את שאר מוצרי חברות הבת שלהם (כפי שטען המנכל בכתבה). בקיצור אני אומר דבר פשוט. בימים בו השוק חבוט וחברות הביו מד מתקשות להחזיק את הראש מעל המים מגיעה חברה ומוכרת מוצר ללא ערך בעשרות מליוני דולרים, ועוד כמה בפוטנציה, מסירה את חרב ההנפקה מהצוואר ומאפשרת לעצמה להתקדם חזק המוצרים שנמצאים כבר בפיתוח. מה עוד צריך????? השאלה מה בוחרים לראות- חצי כוס מלאה או חצי ריקה.......... מחזיק ולא ממליץ! ולא משחרר... |75|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  BABA1 06/08/2019 12:07

 7. 7
  אליום וגרדיה במקום אקזיט עם רווח

  יצא אקזיט בהפסד אם אינני טועה גרדיה נקנתה ע"י אליום לפני 7 שנים ב 15 מליון דולר כעת קיבלה רק 5.6 מליון ד' במזומן ויתרה של 1.4 מליון ד' במניות של הרוכשת כל שאר הכסף יגיע בעתיד וגם הוא לא רק במזומן שורה תחתונה השוק בנה בשנים האחרונות על אקזיט עם רווח וחלוקת דיבידנד בעקבות מכירה כעת התקבל קצת כסף להמשך פעילות החברה בצורה מצומצמת לסיכום לא כצעקתה זו דעתי ואולי אני טועה ?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יונת דאר 06/08/2019 11:49